Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!
Novinky

Fotogaléria: Najlepšie momenty 6. etapy Vuelta a España 2023

Pozrite si skvelé fotografie zo šiestej etapy Vuelta a España 2023.
Martin Sarvaš

Sepp Kuss (Jumbo-Visma) vyhral z úniku šiestu etapu Vuelta a España 2023 a po tohtoročnej účasti na Gire a Tour si pripísal prvé etapové víťazstvo v tejto sezóne.

Na vrchole ťažkého stúpania Pico del Buitre (10,9 km / 8%) skončil na druhom mieste Lenny Martinez (Groupama-FDJ), ktorý sa dostal do vedenia celkovej klasifikácie a tretí prešiel cieľom Romain Bardet (DSM-Firmenich).

„Bola to neuveriteľne ťažká etapa,“ priznal Sepp Kuss. „Chceli sme sa pokúsiť ísť do úniku, len aby sme otestovali QuickStep a vedeli sme, že to bude ťažký deň na kontrolovanie pretekov. To bol primárny cieľ a boli sme tam s Dylanom, Janom a Attilom, ktorí išli skvele. Musím sa im veľmi poďakovať za prácu, ktorú odviedli.“

„Celý deň som sa cítil výborne a myslel som len na to, kedy zaútočiť. Celé stúpanie som si len užíval prostredie, ktoré máme na Vuelte – sú to pre mňa vždy špeciálne preteky,“ povedal Kuss.

Na otázku, či pomýšľal na celkové víťazstvo v pretekoch, Kuss odpovedal: „Nie, nie. Vyhrať etapu je pre mňa neuveriteľné. V prvom rade si to musím užiť,“ dodal 28-ročný Američan.

Aktuality

Včera 17:18 SRAM vyvinuli pohon Eagle Powertrain, ktorý udáva nový trend automatického radenia.

Motor od spoločnosti Brose je skombinovaný s technológiou Eagle Transmission a umožňuje automatické radenie.

Včera 11:21 Tím Jumbo-Visma potvrdil, že súhlasí s odchodom Primoža Rogliča.

Aj keď ešte počas Vuelty hovoril šéf tímu Richard Plugge, že „prestup Primoža Rogliča neprichádza do úvahy“, situácia sa zmenila, vzhľadom na čoraz reálnejšie zlúčenie tímov Jumbo-Visma a Soudal Quick-Step. (Het Nieuwsblad)

Včera 11:21 Veľká fotogaléria: Kaktus Bike Bratislavský MTB maratón objektívom Maxa Čistého.

Máme tu pre vás ďalšiu fotogalériu z víkendového Kaktus Bike Bratislavského MTB maratónu, tentokrát od mladého fotografa Maxa Čistého.

Včera 11:00 Specialized má byť sponzorom pre bicykle v zlúčenom tíme Jumbo-Visma a Soudal Quick-Step.

Začiatkom tohto týždňa sa v Brede konalo stretnutie medzi výkonným predstaviteľom Jumbo-Visma a delegáciou zo Specializedu. (HLN)

Včera 10:44 Odíde Primož Roglič z Jumbo-Visma? Záujem majú Ineos, Lidl-Trek, Bahrain aj Movistar.

Zlúčenie tímov Jumbo-Visma a Soudal Quick-Step je čoraz reálnejšie, čo znamená aj pravdepodobnejší odchod Primoža Rogliča z tímu. (GCN)

Zavrieť reklamu