Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Fotogaléria: Najlepšie momenty 6. etapy Vuelta a España 2023

Pozrite si skvelé fotografie zo šiestej etapy Vuelta a España 2023.
Martin Sarvaš

Sepp Kuss (Jumbo-Visma) vyhral z úniku šiestu etapu Vuelta a España 2023 a po tohtoročnej účasti na Gire a Tour si pripísal prvé etapové víťazstvo v tejto sezóne.

Na vrchole ťažkého stúpania Pico del Buitre (10,9 km / 8%) skončil na druhom mieste Lenny Martinez (Groupama-FDJ), ktorý sa dostal do vedenia celkovej klasifikácie a tretí prešiel cieľom Romain Bardet (DSM-Firmenich).

„Bola to neuveriteľne ťažká etapa,“ priznal Sepp Kuss. „Chceli sme sa pokúsiť ísť do úniku, len aby sme otestovali QuickStep a vedeli sme, že to bude ťažký deň na kontrolovanie pretekov. To bol primárny cieľ a boli sme tam s Dylanom, Janom a Attilom, ktorí išli skvele. Musím sa im veľmi poďakovať za prácu, ktorú odviedli.“

„Celý deň som sa cítil výborne a myslel som len na to, kedy zaútočiť. Celé stúpanie som si len užíval prostredie, ktoré máme na Vuelte – sú to pre mňa vždy špeciálne preteky,“ povedal Kuss.

Na otázku, či pomýšľal na celkové víťazstvo v pretekoch, Kuss odpovedal: „Nie, nie. Vyhrať etapu je pre mňa neuveriteľné. V prvom rade si to musím užiť,“ dodal 28-ročný Američan.

Aktuality

Včera 17:45 Phil Bauhaus vyhral v šprinte druhú etapu Okolo Slovinska a dostal sa do vedenia celkovej klasifikácie.

Na druhom mieste skončil Alberto Dainese a tretí finišoval Luka Mezgec. Zo slovenského tímu Pierre Baguette sa najlepšie umiestnil 19-ročný Čech Daniel Vysočan, ktorý skončil na 46. mieste.

Včera 17:31 Tim Merlier porazil v šprinte Philipsena a vyhral druhú etapu Okolo Belgicka.

Jasper Philipsen skončil na druhom mieste a tretí finišoval Olav Kooij. S Merlierom v cieli oslavoval víťazstvo aj Slovák Martin Svrček, ktorý na belgickom etapáku plní úlohu domestika tímu Soudal Quick-Step.

Včera 17:16 Adam Yates vyhral horskú 5. etapu Okolo Švajčiarska a potvrdil pozíciu lídra celkovej klasifikácie.

Na druhom mieste skončil Yatesov tímový kolega Joao Almeida a skvelý výkon predviedol Egan Bernal, ktorý finišoval na treťom mieste. V rovnakom poradí, ako prišli do cieľa prví traja jazdci, je momentálne aj stav celkového hodnotenia.

12.06.2024 Video: Birell Bikefest 2024 aftermovie.

Najväčší bicyklový festival v strednej Európe Birell Bikefest 2024 opäť prekonal očakávania a my sme boli svedkami ďalšieho skvelého ročníka. Množstvo bicyklov, pretekov, fanúšikov a zábavy zaplavilo kálnický kopec a skvelá bike atmosféra sa niesla vzduchom počas celého víkendu. Asi nejako takto.

12.06.2024 Dylan Groenewegen vyhral v šprinte úvodnú etapu Okolo Slovinska, jedinú horskú prémiu získal jazdec Pierre Baguette.

Groenewegen vyhral tesne pred Alexandrom Kristoffom a tretí finišoval Phil Bauhaus. Z jazdcov slovenského tímu Pierre Baguette sa umiestnil najlepšie Adam Líška, ktorý skončil na 22. mieste, zatiaľ čo jeho český tímový kolega Tomáš Kalojíros sa dostal do úniku a vybojoval jediný možný bod na horskej prémii, takže sa oblečie do dresu lídra súťaže vrchárov.

Zavrieť reklamu