Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Kaden Groves vyhral v šprintérskom súboji s Filippom Gannom druhú etapu Vuelty za sebou

Ganna skončil v piatej na druhom mieste a tretí prešiel cieľom Dries Van Gestel. Remco Evenepoel navýšil svoje vedenie v celkovej klasifikácii o 6 sekúnd vďaka výhre na šprintérskej prémii v závere etapy.
Martin Sarvaš

5. etapa Vuelta a España 2023

 

  • Morella → Burriana
  • Profil: kopcovitá
  • Dĺžka:  186,2 km
  • Prevýšenie: 2395 m
  • Priemerná rýchlosť (víťaza): 42,4 km/H
  • Víťaz: Kaden Groves (Alpecin-Deceuninck)

Kaden Groves (Alpecin-Deceuninck) vyhral už druhú etapu pretekov Vuelta a España 2023 za sebou. Z víťazstva sa tešil po hromadnom šprinte v piatej etape v meste Burriana.

Výborný šprint predviedol aj špecialista na časovky Filippo Ganna (Ineos Grenadiers), ktorý sa však rozbehol skôr ako Groves a v záverečných metroch už nestačil na Austrálčana a cieľom prešiel na druhom mieste. Tretí finišoval Dries Van Gestel (Total Energies).

Remco Evenepoel (Soudal – Quick Step) navýšil svoje vedenie v celkovej klasifikácii o šesť sekúnd vďaka výhre na šprintérskej prémii v závere etapy.

Poradie v celkovom hodnotení sa nezmenilo a Evenepoel je na čele s 11-sekundovým náskokom Enricom Masom (Movistar) a tretí Lenny Martinez (Groupama – FDJ) stráca 17 sekúnd.

</p> <h3>Záverečný kilometer 5. etapy Vuelta a España 2023</h3> <p>

</p> <h3>Výsledky 5. etapy Vuelta a España 2023</h3> <p>

Aktuality

Včera 18:19 Nový Trek Top Fuel Gen 4 má aktualizovanú geometriu a vylepšenú kinematiku, navyše z neho môže byť mullet.

Modelový ročník Trek Top Fuel 2025 Gen 4 je skôr prepracovaným modelom tretej generácie než prevratnou novinkou v ponuke výrobcu. Ponúka však niektoré vylepšenia, ktoré možno oceníte.

Včera 15:58 Tadej Pogačar prekonal na Tour de France ďalší historický rekord šialeným výkonom v stúpaní Plateau de Beille.

Rekord Marca Pantaniho z roku 1998 prekonal o tri a pol minúty. V 15,8-kilometrovom stúpaní s prevýšením 1235 metrov mal za necelých 40 minút neuveriteľne vysoký priemerný výkon 6.98 ᵉW/Kg resp. 460 wattov.

Včera 15:54 Richard Tandara skončil na výbornom 2. mieste v medzinárodných zjazdových pretekoch v Saalbachu.

Propain Rookies Cup pokračoval svojím tretím kolom, ktoré sa uskutočnilo v rakúskom Saalbachu. Ide o medzinárodné preteky, ktoré lákajú množstvo mladých jazdcov a dá sa povedať, že sa tu stretávajú budúci elitní jazdci svetového pohára v zjazde.

Včera 14:07 Fotogaléria: Najlepšie momenty 15. etapy Tour de France 2024.

Tadej Pogačar potvrdil svoju dominanciu na Tour tretím etapovým víťazstvom. Pozrite si skvelé fotografie z pätnástej etapy Tour de France 2024.

Včera 12:36 Rasťo Baránek vyhral zjazdové preteky v poľskej Czarnej Góre.

Preteky boli zaradené do seriálu českého pohára a odjazdili sa na náročnej zjazdovej trati s premenlivými podmienkami.

Zavrieť reklamu