Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!
Novinky

Kto sú najväčší favoriti celkového hodnotenia na Vuelta a España 2023?

Na španielskej Grand Tour sa stretnú veľké mená ako Primož Roglič, Jonas Vingegaard, Geraint Thomas či Remco Evenepoel.
Martin Sarvaš
Kto sú najväčší favoriti celkového hodnotenia na Vuelta a España 2023?

Tohtoročná Vuelta sa sa môže pochváliť skutočne pôsobivou štartovnou listinou.

Obhajca titulu Remco Evenepoel bude bojovať o červený dres s víťazom Tour de France 2023 Jonasom Vingegaardom, víťazom Giro d’Italia 2023 Primožom Rogličom či ďalšími silnými jazdcami ako Geraint Thomas, Juan Ayuso či Enric Mas.

Najväčším favoritom bude nedávny víťaz Tour Jonas Vingegaard, ktorý však bude mať v tíme silnú dvojku Primoža Rogliča, ktorý v máji vyhral Giro. Tím Jumbo-Visma tak má na dosah unikátny úspech víťazstva všetkých troch pretekov Grand Tour  v jednej sezóne.

Najväčším súperom pretekárov tímu Jumbo-Visma bude minuloročný víťaz Vuelty Remco Evenepoel, ktorý musel odstúpiť z Gira kvôli pozitívnemu testu na Covid-19.

Lídrom tímu Ineos Grenadiers bude Geraint Thomas, ktorý mal na dosah víťazstvo Gira pred Rogličom, ale napokon skončil druhý. V Taliansku však ukázal, že má výbornú formu a určite patrí medzi veľkých favoritov.

UAE Emirates ide na Vueltu s lídrami Joãom Almeidom, ktorý skončil na Gire tretí a mladým talentom Juanom Ayusom, ktorý má tiež dobrú formu.

Veľkú motiváciu bude mať určite aj Enric Mas z Movistaru, ktorý musel odstúpiť z Tour de France už počas prvej etapy, v ktorej pri páde utrpel zlomeninu lopatky.

Španielska Grand Tour Vuelta a España 2023 sa začína 26. augusta tímovou časovkou v Barcelone a končí sa 17. septembra. Obsahuje jednu tiež individuálnu časovku, štyri rovinaté etapy pre šprintérov, sedem kopcovitých resp. zvlnených etáp a osem etáp s horským profilom.

Najväčší favoriti celkového hodnotenia na Vuelta a España 2023

 • Primož Roglič (Jumbo-Visma)
 • Jonas Vingegaard (Jumbo-Visma)
 • Remco Evenepoel (Soudal Quick-Step)
 • Geraint Thomas (Ineos Grenadiers)
 • Juan Ayuso (UAE Emirates)
 • João Almeida (UAE Emirates)
 • Enric Mas (Movistar)
 • Alexander Vlasov (Bora – Hansgrohe)
 • Eddie Dunbar (Jayco AlUla)
 • Thymen Arensman (Ineos Grenadiers)
 • Mikel Landa (Bahrain – Victorious)

Aktuality

Včera 15:56 Nová Merida One-Sixty FR kombinuje 180 mm zdvih s mullet kolesami.

Bicykel určený primárne na zábavu v bikeparku a na tých najdrsnejších enduro trailoch má odolné komponenty a priaznivý pomer cena/výkon.

Včera 13:01 Kvíz: Viete, čo robia v skutočnosti sponzori najväčších cyklistických tímov?

Ich mená poznáme všetci takmer naspamäť, ale viete, čo vlastne znamenajú a čomu sa venujú sponzori najväčších cyklistických tímov? Niektoré odpovede vás určite prekvapia a asi aj pobavia, keďže veľká väčšina sponzorov nemá s bicyklovým priemyslom nič spoločné.

Včera 12:02 Video: Elitní XC pretekári testovali cez víkend olympijskú trať v Paríži.

Sobota slúžila na zoznámenie sa s traťou a v nedeľu sa jazdci pustili do pretekania. Víkend mal organizátorom priniesť množstvo údajov a spätnú väzbu o trati a zázemí pretekov, ktoré bude počas olympiády čeliť náporu ľudí.

Včera 09:58 Spojenie Quick-Stepu a Jumbo-Visma by malo katastrofálne následky, hovorí Philippe Gilbert.

41-ročný bývalý profesionálny cyklista vyjadril obavy o ekonomické následky pre profesionálnu cyklistiku v dôsledku potenciálneho spojenia tímov Soudal-QuickStep a Jumbo-Visma v roku 2024.

Včera 09:19 Video: Chris Froome spravil paródiu na virálne reklamné video Bentley.

Štvornásobný víťaz Tour de France túto sezónu toho síce veľa nevyhral, ale aspoň na chvíľu „vyhral internet“ komickým videom, v ktorom paroduje virálnu reklamu automobilky Bentley.

Zavrieť reklamu