Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Bezruký paracyklista Ricardo Ten sa teší z hodiniek, ktoré dostal k titulu majstra sveta

Ľudia kritizovali UCI za to, že paracyklistovi dali hodinky k titulu majstra sveta, pričom Španiel získal na svetovom šampionáte celkovo až šesť medailí, z toho tri zlaté. 
Martin Sarvaš
Bezruký paracyklista Ricardo Ten sa teší z hodiniek, ktoré dostal k titulu majstra sveta

Paracyklista Ricardo Ten sa aj napriek obrovským úspechom v Glasgowe stal predmetom pozornosti sociálnych sietí z dôvodov, ktoré nesúvisia s jeho vynikajúcim výkonom.

Každý majster sveta na tomto podujatí dostáva ako darček hodinky značky Tissot, oficiálneho sponzora súťaže. V Tenovom konkrétnom prípade sa táto tradícia stala epicentrom kontroverzie, ktorá vyvolala rôznorodé až posmešné reakcie.

Kontroverzia sa sústreďuje na zjavný rozpor medzi darom hodiniek športovcovi, ktorý nemá zápästia kvôli svojmu postihnutiu, a samotným konceptom hodiniek ako ceny.

Na sociálnych sieťach nechýbali komentáre kritizujúce Medzinárodnú cyklistickú úniu (UCI) za to, že Tenovi ponúkla tento typ darčeka. Samotný Ricardo Ten však preukázal pozoruhodnú schopnosť zvládnuť situáciu s gráciou a odhodlaním.

Valencijský cyklista sa rozhodol riešiť kontroverziu vtipným spôsobom a zdieľal video, na ktorom má na ruke jedny hodiniek Tissot a hrdo kričí: „Koľko je hodín? Čas majstra sveta.“

V správe sprevádzajúcej video Ten vyjadril svoju vďačnosť značke za to, že verí v inklúziu a svet možností, ktorý predstavuje.

V tejto súvislosti Ricardo Ten zdôraznil kľúčový bod: rovnosť. Prostredníctvom komentárov a opätovných príspevkov na svojom profile na sociálnej sieti paralympijský cyklista zdôraznil, že dary hodiniek od spoločnosti Tissot paralympijským športovcom aj jazdcom bez zdravotného postihnutia je gestom rovnosti a spravodlivosti vo svete športu.

„Nemyslím si, že všetci účastníci mali rovnaký problém, však? Myslím si, že by to bolo viac diskriminačné, keby ich paracyklistom nedávali,“ povedal Ten.

Aktuality

Včera 14:51 Juan Ayuso odstúpil z Tour de France počas 13. etapy, mal pozitívny test na COVID-19.

Jeden z hlavných vrchárskych domestikov Tadeja Pogačara mal pozitívny výsledok testu na COVID-19, ale dostal povolenie pokračovať. Počas hektickej trinástej etapy však nezvládol vysoké tempo pelotónu, ktorý sa snažil dobehnúť únik. (AS)

Včera 13:32 Zoznam jazdcov, ktorí odstúpili z Tour de France 2024.

Z Tour de France odstúpilo zatiaľ 16 jazdcov. Najväčším menom je Primož Roglič, ktorý bol jedným z hlavných favoritov v boji o žltý dres a po siedmej etape z pretekov odstúpil aj jeden z najlepších šprintérov Mads Pedersen.

Včera 13:18 Primož Roglič končí na Tour de France pre zranenia, ktoré utrpel pri páde.

„Primož Roglič sa po včerajšej etape a dnes ráno podrobil starostlivému vyšetreniu nášho lekárskeho tímu. Bolo prijaté rozhodnutie, že dnes nenastúpi, aby sa sústredil na blížiace sa ciele,“ oznámil tím Red Bull-Bora-Hansgrohe.

Včera 10:59 „Musíme nájsť Maxa Verstappena cyklistiky. To je náš cieľ,“ hovorí o budúcnosti šéf tímu Red Bull-Bora-Hansgrohe.

Ralph Denk sa už v minulosti pokúsil podpísať zmluvu s Remcom Evenepoelom a chcel by s ním pracovať v budúcnosti. (Cyclingnews)

Včera 10:15 Marka Cavendisha aj Arnauda Démara relegovali za nebezpečný šprint v 12. etape Tour de France.

Rozhodcovia odsunuli Démara a Cavendisha z prvej päťky na koniec hlavnej skupiny. Druhé miesto Wouta van Aerta sa nezmenilo, ale na tretiu priečku sa namiesto Démara posunul Pascal Ackermann.

Zavrieť reklamu