Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!
Novinky

Bezruký paracyklista Ricardo Ten sa teší z hodiniek, ktoré dostal k titulu majstra sveta

Ľudia kritizovali UCI za to, že paracyklistovi dali hodinky k titulu majstra sveta, pričom Španiel získal na svetovom šampionáte celkovo až šesť medailí, z toho tri zlaté. 
Martin Sarvaš
Bezruký paracyklista Ricardo Ten sa teší z hodiniek, ktoré dostal k titulu majstra sveta

Paracyklista Ricardo Ten sa aj napriek obrovským úspechom v Glasgowe stal predmetom pozornosti sociálnych sietí z dôvodov, ktoré nesúvisia s jeho vynikajúcim výkonom.

Každý majster sveta na tomto podujatí dostáva ako darček hodinky značky Tissot, oficiálneho sponzora súťaže. V Tenovom konkrétnom prípade sa táto tradícia stala epicentrom kontroverzie, ktorá vyvolala rôznorodé až posmešné reakcie.

Kontroverzia sa sústreďuje na zjavný rozpor medzi darom hodiniek športovcovi, ktorý nemá zápästia kvôli svojmu postihnutiu, a samotným konceptom hodiniek ako ceny.

Na sociálnych sieťach nechýbali komentáre kritizujúce Medzinárodnú cyklistickú úniu (UCI) za to, že Tenovi ponúkla tento typ darčeka. Samotný Ricardo Ten však preukázal pozoruhodnú schopnosť zvládnuť situáciu s gráciou a odhodlaním.

Valencijský cyklista sa rozhodol riešiť kontroverziu vtipným spôsobom a zdieľal video, na ktorom má na ruke jedny hodiniek Tissot a hrdo kričí: „Koľko je hodín? Čas majstra sveta.“

V správe sprevádzajúcej video Ten vyjadril svoju vďačnosť značke za to, že verí v inklúziu a svet možností, ktorý predstavuje.

V tejto súvislosti Ricardo Ten zdôraznil kľúčový bod: rovnosť. Prostredníctvom komentárov a opätovných príspevkov na svojom profile na sociálnej sieti paralympijský cyklista zdôraznil, že dary hodiniek od spoločnosti Tissot paralympijským športovcom aj jazdcom bez zdravotného postihnutia je gestom rovnosti a spravodlivosti vo svete športu.

„Nemyslím si, že všetci účastníci mali rovnaký problém, však? Myslím si, že by to bolo viac diskriminačné, keby ich paracyklistom nedávali,“ povedal Ten.

Aktuality

Včera 14:19 Nathan Van Hooydonck musí pre problémy so srdcom predčasne ukončiť profesionálnu kariéru.

Jazdec tímu Jumbo-Visma mal prednedávnom dopravnú nehodu po kolapse počas jazdy v dôsledku anomálie srdcového svalu.

 

Včera 11:04 Len 19-ročný Joshua Tarling sa stal po suverénne najlepšej jazde Majstrom Európy v časovke.

Britský jazdec tímu Ineos absolvoval rovinatú 28,7 km dlhú časovku v čase 31:30 min s priemernou rýchlosťou 54,762 km/h. Na druhom a treťom mieste skončili  Stefan Bissegger (+42 s) a Wout van Aert (+43 s).

Včera 10:40 Video: Do cieľa prišiel celý od krvi. Stefan Küng spadol hlavou na bariéru a zlomil si ruku aj lícnu kosť.

Švajčiarsky jazdec mal našliapnuté k skvelému výsledku a pódiovému umiestneniu na Majstrovstvách Európy v časovke, avšak v závere nepríjemne spadol hlavou na bariéru vedľa cesty. Napriek tvrdému pádu a početným zraneniam časovku dokončil a zakrvavený prešiel cieľom na 11. mieste.

 

Včera 10:08 Simona Kuchyňková po výhre Svetového pohára v endure: Od radosti som plakala, nemožné sa stalo skutočnosťou.

„V zlomku sekundy som dostala extrémny flash všetkých udalostí, ktoré sa stali za posledné dva roky a od radosti som plakala dobrých dvadsať minút. A to ma teda nevidno často plakať,“ povedala Kuchyňková, ktorá vyhrala v Chateli o 0,11 sekundy.

Včera 09:44 Pozvánka: Cyklojazda z Bratislavy do Viedne Open Border Ride 2023.

S BUBO a bratmi Velitsovými z Isadore Apparel sa štartuje z centra Bratislavy, aby sme si pripomenuli symbol slobody a otvorených hraníc.

Zavrieť reklamu