Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Fotogaléria: Skvelé fotografie z krasojazdy na bicykloch na Majstrovstvách sveta

Dvojica mladých slovenských krasojazdkýň Eszter Kulich a Dóra Rákocza predviedla krásnu zostavu a v elitnej konkurencii skončila na šiestom mieste.
Martin Sarvaš
 Fotogaléria: Skvelé fotografie z krasojazdy na bicykloch na Majstrovstvách sveta

Na Majstrovstvách sveta v Škótsku sa bojovalo o dúhové dresy aj v disciplíne sálovej cyklistiky krasojazda, v ktorej sú cyklistky a cyklisti bodovo hodnotený za gymnastické „kúsky“, ktoré predvádzajú na bicykloch.

Na svetovom šampionáte boli aj slovenské reprezentantky. Dvojica mladých slovenských krasojazdkýň Eszter Kulich a Dóra Rákocza predviedla krásnu zostavu a v elitnej konkurencii skončila na šiestom mieste.

Dúhové dresy získali v kategórii jednotlivcov Nemka Jana Pfann v ženách a v mužoch uspel jej krajan Lukas Kohl.

Majsterkami sveta dvojíc sa stali tiež nemecké cyklistky a zlato si odniesli Selina Marquardt a Helen Vordermeier. Kategóriu Open vyhrala nemecká dvojica Serafin Schefold a Max Hanselmann.

Aktuality

21:10 Video: Mark Cavendish prišiel zničený do cieľa náročnej horskej etapy Tour de France, ale časový limit stihol.

Pätnásta etapa mala necelých 200 km a prevýšenie cez 5000 metrov, takže pre šprintérov bolo veľmi náročné, aby zvládli prísť do cieľa v časovom limite. Nakoniec sa to podarilo všetkým okrem Brama Weltena z tímu dsm-firmenich PostNL.

17:28 Tadej Pogačar predviedol ďalší neuveriteľný výkon a vyhral už tretiu etapu na Tour de France.

Jonas Vingegaard zaútočil 10,3 km pred cieľom v rozhodujúcom stúpaní Plateau de Beille, ale Pogačar bez problémov zareagoval a o 5 km neskôr sám zaútočil. Tadej Pogačar prišiel do cieľa osamote s viac ako minútovým náskokom pred Vingegaardom a tretí Remco Evenepoel prešiel cieľom s takmer trojminútovou stratou.

16:36 Pelotónom na Tour de France sa šíri COVID-19, organizátori opäť zaviedli povinné respirátory.

Kvôli Covidu už z Tour odstúpili Tom Pidcock, Juan Ayuso a Michael Mørkøv.

15:49 Video: Divák hodil Pogačarovi aj Vingegaardovi do tváre zemiakové lupienky. Polícia ho už zatkla.

Dva kilometre pred cieľom 14. etapy Tour de France stál nevychovaný divák, ktorý hodil chipsy do tváre najprv Tadejovi Pogačarovi a o pár sekúnd neskôr aj Jonasovi Vingegaardovi, ktorý prenasledoval Slovinca v žltom drese.

14:53 „Jazdím šialené watty, a aj tak nás stále dobiehajú,“ hovorí Mathieu van der Poel o výkonoch na Tour de France.

Van der Poel sa dostal do úniku počas 13. etapy, ale po nespočetných snahách o víťazstvo z úniku sa napokon rozhodovalo v záverečnom šprinte, v ktorom si pripísal Jasper Philipsen druhé etapové víťazstvo na Tour 2024.

Zavrieť reklamu