Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Nekupujte si Shimano, odkazuje nahnevaná cyklistka po tom, ako ju na pretekoch ignorovalo servisné auto Shimana

Luxemburskú pretekárku Christine Majerus nahnevalo, že jej počas Majstrovstiev sveta nepomohli mechanici zo servisného auta Shimana po tom, ako signalizovala defekt.
Martin Sarvaš
Nekupujte si Shimano, odkazuje nahnevaná cyklistka po tom, ako ju na pretekoch ignorovalo servisné auto Shimana

Foto: Shimano

Luxemburská cyklistka Christine Majerus po Majstrovstvách sveta v cestnej cyklistike zverejnila na svojom instagrame príspevok, v ktorom kritizuje prístup mechanikov zo servisného auta Shimana.

36-ročná Majerus totiž dostala ešte v úvode pretekov defekt, ktorý síce signalizovala, ale pomoci sa nedočkala.

Problém bol, že luxemburské tímové auto bolo ďaleko za pelotónom a servisné auta Shimana ju odignorovalo.

Faktom však je, že Christine Majerus jazdí v tíme SD-Worx, ktorý je sponzorovaný konkurenčným SRAM-om a ak mala defekt na zadnom kolese, koleso Shimana by jej aj ak nepomohlo. Na ktorom kolese mala defekt, luxemburská cyklistka nepíše.

Christine Majerus však tento incident zjavne veľmi nahneval a svoj príspevok zakončila slovami: „Nekupujte si Shimano.“

„Defekt na začiatku pretekov zvyčajne nebýva veľký problém, ale naše tímové auto bolo vzadu a pomáhalo ukrajinskej pretekárke, ktorá spadla. Ale hlavne, neutrálne auto Shimana ignorovalo moju požiadavku na výmenu kolesa a moje preteky sa skončili skôr, ako začali,“ píše Majerus.

„Keby som to vedela, zostala by som doma. Dokážem žiť so zlyhaním, pokiaľ som to mohla skúsiť. Včera som sa cítila mimoriadne nespravodlivo, pretože som to ani nemohla skúsiť.“

„Som si vedomá toho, že nie každý môže mať auto číslo jeden a že žiadny iný národ mi nebol ochotný poskytnúť servis, ale vždy som si myslela, že na to sú tam tie škaredé modré autá. Ale zrejme sú tam len na reklamu a pridanie ďalších viac ako päť áut do už aj tak príliš dlhej kolóny. Prečo ste tam, ak nepomôžete?,“ píše Christine Majerus.

„Keď som dostala náhradný bicykel, vedela som, že je koniec. Vrtuľníky boli na míle ďaleko, bola som mimo konvoja a vracala som sa len k odpadnutým pretekárkam. Jazdila som, kým nás rozhodcovia nestiahli a to je všetko,“ dodáva luxemburská pretekárka.

Aktuality

18:45 Tahnee Seagrave vyhrala svetový pohár v zjazde vo Val di Sole, v mužoch dominoval Amaury Pierron (+video).

Tahnee Seagrave a Amaury Pierron dokazujú, že ich forma sa dostáva opäť na vrchol. Tahnee Seagrave vyhrala preteky svetového pohára po troch rokoch a Amaury sa z víťazstva tešil po prvýkrát po návrate medzi pásky po zranení.

Včera 19:51 Video: CTM Racing tím na pretekoch svetového pohára v endure v rakúskom Leogagnu.

Na sveťáku (EDR) v Leogangu to bola tento rok čistá šmýkačka. Ako sa s tým vysporiadali jazdci továrenského tímu CTM si pozriete vo vlogu.

Včera 17:25 Jasper Philipsen vyhral v šprinte tretiu etapu Okolo Belgicka.

Na druhom mieste skončil Olav Kooij a tretí finišoval Gerben Thijssen pred Timom Merlierom.

Včera 17:16 Giovanni Aleotti vyhral po záverečnom sóle 3. etapu Okolo Slovinska.

Aleotti zaútočil z vedúcej skupiny v zjazde po stúpaní Ravnica, 8 km pred cieľom kopcovitej etapy, svoje sólo úspešne priviedol až do cieľa a dostal sa aj do vedenia celkovej klasifikácie. Na druhom mieste skončil Jhonatan Narváez a tretí finišoval Jordan Jegat.

Včera 17:00 Joao Almeida vyhral horskú 6. etapu Okolo Švajčiarska, ktorú pre sneženie výrazne skrátili.

Etapa mala len 42 kilometrov a rozhodovalo sa v stúpaní Blatten (5,8 km / 8,8 %). Za Almeidom skončil na druhom mieste jeho tímový kolega z UAE Emirates a líder celkovej klasifikácie Adam Yates a tretí finišoval Mattias Skjelmose.

Zavrieť reklamu