Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!
Novinky

Nekupujte si Shimano, odkazuje nahnevaná cyklistka po tom, ako ju na pretekoch ignorovalo servisné auto Shimana

Luxemburskú pretekárku Christine Majerus nahnevalo, že jej počas Majstrovstiev sveta nepomohli mechanici zo servisného auta Shimana po tom, ako signalizovala defekt.
Martin Sarvaš
Nekupujte si Shimano, odkazuje nahnevaná cyklistka po tom, ako ju na pretekoch ignorovalo servisné auto Shimana

Foto: Shimano

Luxemburská cyklistka Christine Majerus po Majstrovstvách sveta v cestnej cyklistike zverejnila na svojom instagrame príspevok, v ktorom kritizuje prístup mechanikov zo servisného auta Shimana.

36-ročná Majerus totiž dostala ešte v úvode pretekov defekt, ktorý síce signalizovala, ale pomoci sa nedočkala.

Problém bol, že luxemburské tímové auto bolo ďaleko za pelotónom a servisné auta Shimana ju odignorovalo.

Faktom však je, že Christine Majerus jazdí v tíme SD-Worx, ktorý je sponzorovaný konkurenčným SRAM-om a ak mala defekt na zadnom kolese, koleso Shimana by jej aj ak nepomohlo. Na ktorom kolese mala defekt, luxemburská cyklistka nepíše.

Christine Majerus však tento incident zjavne veľmi nahneval a svoj príspevok zakončila slovami: „Nekupujte si Shimano.“

„Defekt na začiatku pretekov zvyčajne nebýva veľký problém, ale naše tímové auto bolo vzadu a pomáhalo ukrajinskej pretekárke, ktorá spadla. Ale hlavne, neutrálne auto Shimana ignorovalo moju požiadavku na výmenu kolesa a moje preteky sa skončili skôr, ako začali,“ píše Majerus.

„Keby som to vedela, zostala by som doma. Dokážem žiť so zlyhaním, pokiaľ som to mohla skúsiť. Včera som sa cítila mimoriadne nespravodlivo, pretože som to ani nemohla skúsiť.“

„Som si vedomá toho, že nie každý môže mať auto číslo jeden a že žiadny iný národ mi nebol ochotný poskytnúť servis, ale vždy som si myslela, že na to sú tam tie škaredé modré autá. Ale zrejme sú tam len na reklamu a pridanie ďalších viac ako päť áut do už aj tak príliš dlhej kolóny. Prečo ste tam, ak nepomôžete?,“ píše Christine Majerus.

„Keď som dostala náhradný bicykel, vedela som, že je koniec. Vrtuľníky boli na míle ďaleko, bola som mimo konvoja a vracala som sa len k odpadnutým pretekárkam. Jazdila som, kým nás rozhodcovia nestiahli a to je všetko,“ dodáva luxemburská pretekárka.

Aktuality

Včera 15:56 Nová Merida One-Sixty FR kombinuje 180 mm zdvih s mullet kolesami.

Bicykel určený primárne na zábavu v bikeparku a na tých najdrsnejších enduro trailoch má odolné komponenty a priaznivý pomer cena/výkon.

Včera 13:01 Kvíz: Viete, čo robia v skutočnosti sponzori najväčších cyklistických tímov?

Ich mená poznáme všetci takmer naspamäť, ale viete, čo vlastne znamenajú a čomu sa venujú sponzori najväčších cyklistických tímov? Niektoré odpovede vás určite prekvapia a asi aj pobavia, keďže veľká väčšina sponzorov nemá s bicyklovým priemyslom nič spoločné.

Včera 12:02 Video: Elitní XC pretekári testovali cez víkend olympijskú trať v Paríži.

Sobota slúžila na zoznámenie sa s traťou a v nedeľu sa jazdci pustili do pretekania. Víkend mal organizátorom priniesť množstvo údajov a spätnú väzbu o trati a zázemí pretekov, ktoré bude počas olympiády čeliť náporu ľudí.

Včera 09:58 Spojenie Quick-Stepu a Jumbo-Visma by malo katastrofálne následky, hovorí Philippe Gilbert.

41-ročný bývalý profesionálny cyklista vyjadril obavy o ekonomické následky pre profesionálnu cyklistiku v dôsledku potenciálneho spojenia tímov Soudal-QuickStep a Jumbo-Visma v roku 2024.

Včera 09:19 Video: Chris Froome spravil paródiu na virálne reklamné video Bentley.

Štvornásobný víťaz Tour de France túto sezónu toho síce veľa nevyhral, ale aspoň na chvíľu „vyhral internet“ komickým videom, v ktorom paroduje virálnu reklamu automobilky Bentley.

Zavrieť reklamu