Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!
Novinky

Lotte Kopecky sa stala po 50 rokoch prvou belgickou majsterkou sveta v cestnej cyklistike

Striebro získala Holanďanka Demi Vollering a tretia prešla cieľom dánska cyklistka Cecilie Uttrup Ludwig. Po víťazstve vo vyraďovacích a bodovacích pretekoch v dráhovej cyklistike dosiahla Lotte Kopecky až tri víťazstvá na svetovom šampionáte v Škótsku.
Martin Sarvaš
Majstrovstvá sveta v cestnej cyklistike žien, Glasgow 2023. Foto: UCI

Belgická cyklistka Lotte Kopecky sa stala majsterkou sveta v cestnej cyklistike, keď na 154 km dlhej trati s prevýšením 1831 m takticky počkala a zaútočila zo skupiny favoritiek 5,5 km pred koncom a do cieľa prišla osamote.

Na druhom mieste skončila Holanďanka Demi Vollering a tretia prešla cieľom dánska cyklistka Cecilie Uttrup Ludwig.

Elise Chabbey hrozila favoritkám dlhým sólom na čele pretekov, ale švajčiarsku pretekárku dobehla skupina prenasledovateliek pred posledným mestským okruhom, kedy vypadla z boja o titul aj dvojnásobná majsterka sveta Annemiek van Vleuten, ktorá napokon skončila deviata.

Preteky ženskej elity boli spojené aj s kategóriou do 23 rokov, v ktorej vybojovala dúhový dres 21-ročná maďarská cyklistka Blanka Vas.

„Už to bol úžasný rok a tiež veľmi ťažký rok. Je to akýsi sen, ktorý sa splnil a dúfam, že si budúci rok užijem jazdu v dúhovom drese,“ povedala po pretekoch Lotte Kopecky, ktorá tento rok vyhrala monument Okolo Flámska, klasiku Omloop Het Nieuwsblad a na ženskej Tour de France bola okrem poslednej etapy oblečená v žltom drese líderky.

Na Majstrovstvách sveta v Škótsku získala zlatú medailu nielen v cestných pretekoch, ale dokonca sa dvakrát tešila z výhry aj v dráhovej cyklistike vo vyraďovacích a bodovacích pretekoch.

„Myslela som si, že po týchto dvoch tituloch majstra sveta na dráhe bude takmer nemožné v nedeľu znova vyhrať. Tri výhry na majstrovstvách sveta za sedem dní sú príliš šialené,“ povedala Kopecky.

„O tomto som ani nesnívala, keď som bola malým dievčaťom. Nikdy som nemyslela, že sa stanem takou dobrou cyklistkou,“ dodala Lotte Kopecky.

Výsledky Majstrovstiev sveta v cestnej cyklistike, Glasgow 2023 – ženy

Aktuality

Včera 11:07 Prečo nemôžu pretekať cyklisti s defibrilátorom? Vysvetľuje lekár Belgickej cyklistickej federácie.

„Ak futbalista dostane arytmiu, môže sa zohnúť na kolená, ale neohrozí seba ani ostatných hráčov. Ak sa defibrilátor zapne, keď ide cyklista v zjazde v horskom priesmyku, môže spadnúť a ohroziť seba aj ostatných jazdcov,“ hovorí Kris Van der Mieren.

Včera 10:37 17-ročný americký supertalent Andrew August má ísť do Ineosu: Je to Remco s väčšou silou.

Andrew August odmietol ponuku zmluvy s americkým tímom Hagens Bermans Axeon. Zaujímalo sa oňho viacero WorldTour tímov a údajne je jeho prestup do Ineos Grenadiers blízko, ale zmluvu ešte nepodpísal. (GCN)

Včera 10:08 Shimano sťahuje 760-tisíc kľúk Ultegra a Dura-Ace kvôli viac ako 4500 prípadom zlyhania materiálu.

Zlyhanie materiálu kľúk Hollowtech viedlo k celkovo šiestim zraneniam, ktoré zahŕňali zlomeniny a vykĺbenia kostí či tržné rany.

21.09.2023 Nathan Van Hooydonck musí pre problémy so srdcom predčasne ukončiť profesionálnu kariéru.

Jazdec tímu Jumbo-Visma mal prednedávnom dopravnú nehodu po kolapse počas jazdy v dôsledku anomálie srdcového svalu.

 

21.09.2023 Len 19-ročný Joshua Tarling sa stal po suverénne najlepšej jazde Majstrom Európy v časovke.

Britský jazdec tímu Ineos absolvoval rovinatú 28,7 km dlhú časovku v čase 31:30 min s priemernou rýchlosťou 54,762 km/h. Na druhom a treťom mieste skončili  Stefan Bissegger (+42 s) a Wout van Aert (+43 s).

Zavrieť reklamu