Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!

RIDE predstavuje e-biky KTM 2016

KTM je svetová jednotka v športových elektrobikoch a svoju ponuku na sezónu 2016 posúva opäť ďalej.
Biker

Či sa jedná o extrémnu jazdu v ťažkom teréne, celodenné výlety v horách alebo relax po práci po asfalte, z desiatok modelov si každý nájde vhodný stroj. Top novinky z aktuálneho roku zaznamenali úspech, preto ich výroba pokračuje, resp. sa rozširuje počet modelov:

 • Detský e-bike – Macina Mini Me
 • Horský Fatbike – Macina Freeze
 • Znovuzrodený enduro e-bike – Macina Egnition
 • XC full – Macina Lycan

Najúspešnejší stroj KTM Macina Lycan bude mať 4 modely v cenách od 3 399 Eur po 4 899 Eur.

Vzniká nový trend – Trail bike s kolesami 27,5+ (3″ široké pneumatiky) – KTM naň odpovedá 2 modelmi Macina Kapoho. Cieľom je lepšia priľnavosť pneumatík v náročnom teréne, zvýšenie komfortu a bezpečnosti.

Doteraz jediný model s nosnosťou 150kg bol mestský eShopper. Novinkou v horských e-bikoch je stroj pre „veľkých“ – KTM Macina Mighty. Jeho parametre sú:

 • nosnosť až do 150kg
 • veľkosť rámu až do 57cm (23″)

Horské hardtaily sa budú vyrábať v 5 rôznych variantách a všetky vo veľkostiach kolies 27,5″ aj 29″. Ceny modelov sú od 2 199 Eur až do 4 199 Eur.

Taktiež ponuka crossových modelov ostáva v rovnakom rozsahu. Všetky modely sa vyrábajú v pánskej aj dámskej verzii. Výbava „Sport“ je verzia s blatníkmi a osvetlením, prípadne nosičom.

Pomôcka pre jednoduchú orientáciu v modelovej rade:

Preklikajte náš eshop a zorientujte sa v kategóriách. Pri jednotlivých modeloch označenie znamená:

 • Macina Lycan / eGnition / Force / Action / Race / Kapoho, … – názov modelu
 • 26 / 27.5 / 27.5+ / 29 – veľkosť kolies
 • 9 / 10 / 11 / X1 – počet prevodov (X1 je 11-rýchlostný systém od firmy Sram)
 • CX / P / A – typ motora (CX, Performance, Active)
 • 4 / 5 – kapacita batérie (400 / 500 Wh)
 • + – označuje display Bosch Nyon

Pri jednotlivých modeloch sú uvedené vyrábané veľkosti (je to veľkosť sedlovej trubky v cm). Väčšina modelov sa vyrába od veľkosti 38cm (15″) až po 53cm (21″) čo je vhodné pre ľudí s výškou cca 150 – 200cm. Jedine model Macina Mighty sa robí až po veľkosť 57cm. Ak si nie ste istí vhodnou veľkosťou pre Vás, nahláste sa na náš bike fitting a my Vám pomôžeme vybrať správnu veľkosť.

Čo sa týka motorového vybavenia, väčšina strojov má pohon Bosch CX, čo je vylepšený Performance motor s krútiacim momentom 75Nm. Batérie sú buď 400Wh alebo novinka na rok 2016 – 500Wh. Čo sa týka ovládania, displaye sú buď klasické Intuvia (podobné funkcie ako bežný cyklopočítač) alebo Nyon (All-In-One display s integrovanou navigáciu, fitness funkciami, atď.).

RIDE.sk – Najväčsí predajca športových e-bikov na Slovensku –www.ride.sk

Aktuality

11:04 Len 19-ročný Joshua Tarling sa stal po suverénne najlepšej jazde Majstrom Európy v časovke.

Britský jazdec tímu Ineos absolvoval rovinatú 28,7 km dlhú časovku v čase 31:30 min s priemernou rýchlosťou 54,762 km/h. Na druhom a treťom mieste skončili  Stefan Bissegger (+42 s) a Wout van Aert (+43 s).

10:40 Video: Do cieľa prišiel celý od krvi. Stefan Küng spadol hlavou na bariéru a zlomil si ruku aj lícnu kosť.

Švajčiarsky jazdec mal našliapnuté k skvelému výsledku a pódiovému umiestneniu na Majstrovstvách Európy v časovke, avšak v závere nepríjemne spadol hlavou na bariéru vedľa cesty. Napriek tvrdému pádu a početným zraneniam časovku dokončil a zakrvavený prešiel cieľom na 11. mieste.

 

10:08 Simona Kuchyňková po výhre Svetového pohára v endure: Od radosti som plakala, nemožné sa stalo skutočnosťou.

„V zlomku sekundy som dostala extrémny flash všetkých udalostí, ktoré sa stali za posledné dva roky a od radosti som plakala dobrých dvadsať minút. A to ma teda nevidno často plakať,“ povedala Kuchyňková, ktorá vyhrala v Chateli o 0,11 sekundy.

09:44 Pozvánka: Cyklojazda z Bratislavy do Viedne Open Border Ride 2023.

S BUBO a bratmi Velitsovými z Isadore Apparel sa štartuje z centra Bratislavy, aby sme si pripomenuli symbol slobody a otvorených hraníc.

09:27 Nora Jenčušová skončila po skvelom výkone štvrtá v časovke na Majstrovstvách Európy.

21-ročnú Slovenku delili od umiestnenia na pódiu len dve sekundy. Majsterkou Európy sa stala len 18-ročná Britka Zoe Bäckstedt.

Zavrieť reklamu