Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!

RIDE predstavuje e-biky KTM 2016

KTM je svetová jednotka v športových elektrobikoch a svoju ponuku na sezónu 2016 posúva opäť ďalej.
Biker

Či sa jedná o extrémnu jazdu v ťažkom teréne, celodenné výlety v horách alebo relax po práci po asfalte, z desiatok modelov si každý nájde vhodný stroj. Top novinky z aktuálneho roku zaznamenali úspech, preto ich výroba pokračuje, resp. sa rozširuje počet modelov:

 • Detský e-bike – Macina Mini Me
 • Horský Fatbike – Macina Freeze
 • Znovuzrodený enduro e-bike – Macina Egnition
 • XC full – Macina Lycan

Najúspešnejší stroj KTM Macina Lycan bude mať 4 modely v cenách od 3 399 Eur po 4 899 Eur.

Vzniká nový trend – Trail bike s kolesami 27,5+ (3″ široké pneumatiky) – KTM naň odpovedá 2 modelmi Macina Kapoho. Cieľom je lepšia priľnavosť pneumatík v náročnom teréne, zvýšenie komfortu a bezpečnosti.

Doteraz jediný model s nosnosťou 150kg bol mestský eShopper. Novinkou v horských e-bikoch je stroj pre „veľkých“ – KTM Macina Mighty. Jeho parametre sú:

 • nosnosť až do 150kg
 • veľkosť rámu až do 57cm (23″)

Horské hardtaily sa budú vyrábať v 5 rôznych variantách a všetky vo veľkostiach kolies 27,5″ aj 29″. Ceny modelov sú od 2 199 Eur až do 4 199 Eur.

Taktiež ponuka crossových modelov ostáva v rovnakom rozsahu. Všetky modely sa vyrábajú v pánskej aj dámskej verzii. Výbava „Sport“ je verzia s blatníkmi a osvetlením, prípadne nosičom.

Pomôcka pre jednoduchú orientáciu v modelovej rade:

Preklikajte náš eshop a zorientujte sa v kategóriách. Pri jednotlivých modeloch označenie znamená:

 • Macina Lycan / eGnition / Force / Action / Race / Kapoho, … – názov modelu
 • 26 / 27.5 / 27.5+ / 29 – veľkosť kolies
 • 9 / 10 / 11 / X1 – počet prevodov (X1 je 11-rýchlostný systém od firmy Sram)
 • CX / P / A – typ motora (CX, Performance, Active)
 • 4 / 5 – kapacita batérie (400 / 500 Wh)
 • + – označuje display Bosch Nyon

Pri jednotlivých modeloch sú uvedené vyrábané veľkosti (je to veľkosť sedlovej trubky v cm). Väčšina modelov sa vyrába od veľkosti 38cm (15″) až po 53cm (21″) čo je vhodné pre ľudí s výškou cca 150 – 200cm. Jedine model Macina Mighty sa robí až po veľkosť 57cm. Ak si nie ste istí vhodnou veľkosťou pre Vás, nahláste sa na náš bike fitting a my Vám pomôžeme vybrať správnu veľkosť.

Čo sa týka motorového vybavenia, väčšina strojov má pohon Bosch CX, čo je vylepšený Performance motor s krútiacim momentom 75Nm. Batérie sú buď 400Wh alebo novinka na rok 2016 – 500Wh. Čo sa týka ovládania, displaye sú buď klasické Intuvia (podobné funkcie ako bežný cyklopočítač) alebo Nyon (All-In-One display s integrovanou navigáciu, fitness funkciami, atď.).

RIDE.sk – Najväčsí predajca športových e-bikov na Slovensku –www.ride.sk

Aktuality

09:54 Rus Aleksandr Vlasov sa Olympiády nezúčastní, aj keď dostal povolenie štartovať pod neutrálnou vlajkou.

Vlasov bol jedným z iba štrnástich ruských športovcov, ktorí dostali dočasný súhlas Medzinárodného olympijského výboru (MOV) na účasť na hrách. Dôvodom obmedzených podmienok pre účasť ruských a bieloruských športovcov na Olympiáde je Ruská invázia Ukrajiny a neustále pretrvávajúci vojnový konflikt. (Sporza)

 

07:47 Kto získal národné tituly v časovke?

V Európe sa v týchto dňoch konajú národné šampionáty v individuálnej časovke, po ktorých budú nasledovať cez víkend aj preteky s hromadným štartom.

07:28 Lukáš Kubiš vyhral svoj premiérový titul majstra Slovenska v časovke.

Kubiš vyhral na 46,5 km dlhej trase v kategórii mužskej elity s časom 55:53 min a výrazným náskokom pred druhým Matthiasom Schwarzbacherom (+53 s) a tretím Dominikom Dunárom (+58 s). Českým majstrom sa stal Mathias Vacek, ktorý rovnakú trasa zajazdil v čase 52:51 min.

Včera 15:42 Jonas Vingegaard aj Wout van Aert idú na Tour de France. Tím Visma-Lease a Bike predstavil súpisku aj nové dresy.

Holandský tím sa na Tour 2024 predstaví v zostave: Jonas Vingegaard, Wout van Aert, Matteo Jorgenson, Sepp Kuss, Tiesj Benoot, Wilco Kelderman, Christophe Laporte a Jan Tratnik. „Cítim sa dobre a mám obrovskú motiváciu,“ hovorí Vingegaard, ktorý vyhral žltý dres v rokoch 2022 a 2023.

Včera 14:34 Nora Jenčušová a Viktória Chladoňová sú majsterkami Slovenska v časovke.

Jenčušová zvíťazila v kategórii žien a Chladoňová medzi juniorkami.

Zavrieť reklamu