Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Foto: Peter Sagan trénuje na Majstrovstvá sveta v horskej cyklistike

Sagan sa zúčastní pretekov v disciplíne XCO, keďže potrebuje body UCI pre kvalifikáciu na budúcoročné Olympijské hry v Paríži.
Martin Sarvaš

Peter Sagan na začiatku roka oznámil oznámil, že rok 2023 bude jeho poslednou sezónou v profesionálnom WorldTour pelotóne a chystá sa ukončiť kariéru na cestnom bicykli.

Oznámil však aj svoje najbližšie ciele po ukončení kariéry – chce sa kvalifikovať na Olympijské hry v Paríži v roku 2024 na horskom bicykli v disciplíne XCO.

Práve na svetovom šampionáte v Škótsku môže získať potrebné body, ktoré potrebuje pre účasť na Olympiáde.

Na trati v Glentress Forest už absolvoval Sagan prvé tréningy, pri ktorých mu asistoval aj slovenský enduro pretekár a reprezentant Slovenska v kategórii e-MTB Martin Knapec.

Peter Sagan je nielen trojnásobným majstrom sveta v cestnej cyklistike, ale aj juniorským majstrom sveta v cross-country a vyrastal práve na horskom bicykli.

Naposledy sa zúčastnil pretekov na horských bicykloch v disciplíne XCO na Olympijských hrách v Riu 2016.

Preteky XCO sa uskutočnia v sobotu 12. augusta a môžete ich sledovať naživo na RTVS Šport od 16:30 hod.

Aktuality

12:27 Zakladatelia GCN odkúpili naspäť svoj podiel od Warner Bros a vracajú sa k pôvodnej tvorbe.

Známy cyklistický YouTube kanál Global Cycling Network sa chce primárne sústrediť na tvorbu videí. Ich webová stránka, ktorá okrem iného informovala aj o aktualitách zo sveta cyklistiky, končí. Končí aj online platforma Eurosportu a živé vysielanie cyklistických pretekov sa presunie na platformy Max a discovery+.

11:38 Sepp Kuss nejde na Tour de France, po prekonaní COVID-19 sa dostatočne nezotavil.

Tím Visma-Lease a Bike oznámil, že Kuss neodštartuje na Tour a nahradí ho holandský vrchár Bart Lemmen.

Včera 14:48 Okolo Slovenska 2024: Detaily etáp, zoznam štartujúcich a harmonogram vysielania.

Etapové preteky Okolo Slovenska sa uskutočnia od 26. do 30. júna. Pozrite si mapy, profily a časový harmonogram etáp, a tiež program živého vysielania.

Včera 13:39 Fotogaléria: Ako Tom Pidcock vyhral oboje preteky horského Svetového pohára v Crans Montana len pár dni pred štartom na Tour de France.

Na pretekoch XCC sa prebojoval z posledného miesta na prvé a v disciplíne XCO dosiahol suverénne víťazstvo po sóle na šiestich z celkovo siedmich okruhov.

Včera 11:35 Len 23-ročnému Andreovi Piccolovi našli na letisku dopingové látky. Tím EF s ním ihneď ukončil zmluvu.

„Priniesol som štyri lieky z Kolumbie, ktoré nechcem menovať, ale chcem za to prevziať zodpovednosť… Našli ich a zhabali na letisku,“ napísal Piccolo šéfovi tímu EF Education-EasyPost.

Zavrieť reklamu