Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Kristína Madarásová je vicemajsterkou sveta v bikrose

Na prebiehajúcich Majstrovstvách sveta v cyklistike v škótskom Glasgowe zajazdila Kristína Madarásová v disciplíne cruiser 2. miesto a z pretekov si odnáša striebornú medialu! Filip Čilík skončil tesne za pódiom na 4. mieste. Gratulujeme!
Matúš Bušík
Kristína Madarásová je vicemajsterkou sveta v bikrose

Kristína Madarásová štarzovala na majstrovstvách sveta v disciplíne BMX racing v kategórii challenge girls 17-29.

V napínavom finále však neodštartovala najlepšie a do prvej zákruty vchádzala až na 6. mieste. Prejazd ňou sa jej však vydaril a zo zákruty sa posunula o dve miesta vyššie.

Potom nasledovala jej stíhacia jazda. Ešte v nájazde do poslednej zákruty bola stále na štvrtom mieste, ale jej rýchly prejazd a dostatok síl ju v cieľovej rovinke vyniesli až na konečnú druhú pozíciu.

Boli to naozaj tesné a napínavé preteky, presne o tom je bikros a Kristíne gratulujeme k vynikajúcemu výsledku!

Jedinou pretekárkou, ktorá bola rýchlejšia od Kristíny je Lucie Lacoste z Francúzska. Na treťom mieste skončila v pretekoch dánska pretekárka Mia Christensen.

V kategórii men cruiser 45-49 nás reprezentoval Filip Čilík, ktorý skončil na výbornom 4. mieste a na pódium mu chýbalo minimum. Keď to už na cieľovej rovinke vyzeralo, že sa mu podarí získať bronz, dostal sa do stopy pretekára pred sebou a musel spomaliť.

V tejto kategórii bol najrýchlejším jazdcom Yan Gay z Francúzska, pred druhým Tommym Prewittom z USA a tretí skončil holandský jazdec Brejita Junny.

Aktuality

Včera 21:10 Video: Mark Cavendish prišiel zničený do cieľa náročnej horskej etapy Tour de France, ale časový limit stihol.

Pätnásta etapa mala necelých 200 km a prevýšenie cez 5000 metrov, takže pre šprintérov bolo veľmi náročné, aby zvládli prísť do cieľa v časovom limite. Nakoniec sa to podarilo všetkým okrem Brama Weltena z tímu dsm-firmenich PostNL.

Včera 17:28 Tadej Pogačar predviedol ďalší neuveriteľný výkon a vyhral už tretiu etapu na Tour de France.

Jonas Vingegaard zaútočil 10,3 km pred cieľom v rozhodujúcom stúpaní Plateau de Beille, ale Pogačar bez problémov zareagoval a o 5 km neskôr sám zaútočil. Tadej Pogačar prišiel do cieľa osamote s viac ako minútovým náskokom pred Vingegaardom a tretí Remco Evenepoel prešiel cieľom s takmer trojminútovou stratou.

Včera 16:36 Pelotónom na Tour de France sa šíri COVID-19, organizátori opäť zaviedli povinné respirátory.

Kvôli Covidu už z Tour odstúpili Tom Pidcock, Juan Ayuso a Michael Mørkøv.

Včera 15:49 Video: Divák hodil Pogačarovi aj Vingegaardovi do tváre zemiakové lupienky. Polícia ho už zatkla.

Dva kilometre pred cieľom 14. etapy Tour de France stál nevychovaný divák, ktorý hodil chipsy do tváre najprv Tadejovi Pogačarovi a o pár sekúnd neskôr aj Jonasovi Vingegaardovi, ktorý prenasledoval Slovinca v žltom drese.

Včera 14:53 „Jazdím šialené watty, a aj tak nás stále dobiehajú,“ hovorí Mathieu van der Poel o výkonoch na Tour de France.

Van der Poel sa dostal do úniku počas 13. etapy, ale po nespočetných snahách o víťazstvo z úniku sa napokon rozhodovalo v záverečnom šprinte, v ktorom si pripísal Jasper Philipsen druhé etapové víťazstvo na Tour 2024.

Zavrieť reklamu