Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!
Novinky

Kristína Madarásová je vicemajsterkou sveta v bikrose

Na prebiehajúcich Majstrovstvách sveta v cyklistike v škótskom Glasgowe zajazdila Kristína Madarásová v disciplíne cruiser 2. miesto a z pretekov si odnáša striebornú medialu! Filip Čilík skončil tesne za pódiom na 4. mieste. Gratulujeme!
Matúš Bušík
Kristína Madarásová je vicemajsterkou sveta v bikrose

Kristína Madarásová štarzovala na majstrovstvách sveta v disciplíne BMX racing v kategórii challenge girls 17-29.

V napínavom finále však neodštartovala najlepšie a do prvej zákruty vchádzala až na 6. mieste. Prejazd ňou sa jej však vydaril a zo zákruty sa posunula o dve miesta vyššie.

Potom nasledovala jej stíhacia jazda. Ešte v nájazde do poslednej zákruty bola stále na štvrtom mieste, ale jej rýchly prejazd a dostatok síl ju v cieľovej rovinke vyniesli až na konečnú druhú pozíciu.

Boli to naozaj tesné a napínavé preteky, presne o tom je bikros a Kristíne gratulujeme k vynikajúcemu výsledku!

Jedinou pretekárkou, ktorá bola rýchlejšia od Kristíny je Lucie Lacoste z Francúzska. Na treťom mieste skončila v pretekoch dánska pretekárka Mia Christensen.

V kategórii men cruiser 45-49 nás reprezentoval Filip Čilík, ktorý skončil na výbornom 4. mieste a na pódium mu chýbalo minimum. Keď to už na cieľovej rovinke vyzeralo, že sa mu podarí získať bronz, dostal sa do stopy pretekára pred sebou a musel spomaliť.

V tejto kategórii bol najrýchlejším jazdcom Yan Gay z Francúzska, pred druhým Tommym Prewittom z USA a tretí skončil holandský jazdec Brejita Junny.

Aktuality

09:58 Spojenie Quick-Stepu a Jumbo-Visma by malo katastrofálne následky, hovorí Philippe Gilbert.

41-ročný bývalý profesionálny cyklista vyjadril obavy o ekonomické následky pre profesionálnu cyklistiku v dôsledku potenciálneho spojenia tímov Soudal-QuickStep a Jumbo-Visma v roku 2024.

09:19 Video: Chris Froome spravil paródiu na virálne reklamné video Bentley.

Štvornásobný víťaz Tour de France túto sezónu toho síce veľa nevyhral, ale aspoň na chvíľu „vyhral internet“ komickým videom, v ktorom paroduje virálnu reklamu automobilky Bentley.

Včera 17:15 Janka Keseg Števková a Jakub Jenčuš vyhrali najdlhšiu 80 km trať v rámci Kaktus Bike Bratislavský MTB maratón (výsledky+galéria).

Predposledný septembrový víkend bola Bratislava dejiskom jedného z najpopulárnejších slovenských MTB maratónov.

Včera 15:07 Simona Kuchyňková vyhrala posledné kolo Českej Enduroséria a stala sa jej celkovou víťazkou.

Česká Enduroserie mala cez víkend na programe svoje posledné kolo v roku 2023 a to aj so slovenskou účasťou.

Včera 11:27 Wout van Aert má zmiešané pocity po zisku trinásteho striebra na majstrovstvách.

29-ročný Belgičan skončil počas svojej kariéry už 13-krát na druhom mieste na svetovom resp. európskom šampionáte i olympiáde. Tento rok získal striebro na majstrovstvách sveta v cyklokrose aj v cestnej cyklistike, pričom v oboch prípadoch ho predbehol Mathieu van der Poel.

Zavrieť reklamu