Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!
Novinky

Malý Ergonomický zázrak: Ako bicykle Academy učia deti láske k cyklistike?

Nový projekt od nemeckej spoločnosti Cool Mobility, ktorý prináša revolúciu v detských bicykloch.
Biker
Malý Ergonomický zázrak: Ako bicykle Academy učia deti láske k cyklistike?

Spoločnosť Cool Mobility, prelomová sila v udržateľných mobilných riešeniach, s hrdosťou predstavuje svoj najnovší projekt – dcérsku značku detských bicyklov Academy.

Navrhnutá tak, aby inšpirovala ďalšiu generáciu cyklistov, je táto inovatívna značka zameraná na výrobu ultraľahkých bicyklov pre deti vo veku 3 až 12 rokov.

S dôrazom na ergonomické vlastnosti, ako je napríklad Q faktor, má Academy za cieľ od základu predefinovať prvé cyklistické zážitky detí a podporiť u nich nezávislosť, bezpečnosť a celoživotnú lásku k cyklistike.

Ergonomická excelencia: Dôležitý Q Faktor

Podstatou vízie Academy je hlavne dôraz na ergonomický dizajn bicyklov, s osobitným zameraním na Q faktor.

Vývojársky tím, ktorý za značkou stojí, si dobre uvedomuje, že jazda na bicykli by pre deti mala byť hlavne pohodlná a efektívna, aby im bicyklovanie ako také hneď od počiatku zapáčilo a vytvorili s v súvislosti s touto aktivitou pozitívne dojmy.

Academy preto kladie veľký dôraz na túto inovatívnu technológiu optimalizácie vzdialenosti medzi pedálmi v súvislosti s vekom a výškou malého jazdca.

Tento prispôsobiteľný Q faktor zabezpečuje, aby sa každý bicykel z tejto línie dokonale prispôsobil prirodzenému postoju dieťaťa. To znižuje zaťaženie kĺbov a zlepšuje pohodlie z jazdy, pretože dieťa tak dokáže do pedálov šliapať veľmi jednoducho a efektívne.

Malý ultraľahký zázrak

Vďaka veľkému úsiliu a dôkladnému testovaniu sa vývojárskemu tímu Academy podarilo stvoriť skutočný malý inžiniersky zázrak.

Na výrobu bicyklov používajú inovatívne zliatinové materiály, vďaka ktorým vytvárajú dokonalú rovnováhu medzi odolnosťou bicykla a čo najnižšou váhou.

Vďaka významnému zníženiu celkovej hmotnosti bicykla s ním môžu malí cyklisti manipulovať bez akýchkoľvek problémov a nerobí im problém bicykel udržať pevne vo svojej moci či už počas jazdy alebo pri prenose bicykla cez prekážku a podobne.

Nízku hmotnosť však určite ocenia aj rodičia, hlavne pri jeho prenášaní.

Prvotriedny prístup k bezpečnosti

Základný záväzok spoločnosti Cool Mobility k bezpečnosti je zakorenený vo všetkých aspektoch značky Academy.

Každý bicykel prechádza procesom dôkladného testovania a kontrolou kvality, aby spĺňal tie najvyššie bezpečnostné normy.

Tým sa zabezpečuje, že mladí jazdci sú počas svojich cyklistických dobrodružstiev dokonale chránení a je takmer nemožné, aby počas jazdy prišlo na bicykli k nejakej technickej chybe.

Jediný kazový element, ktorý je potrebné časom servisovať je reťaz bicykla, ale ani tu vývojársky tím nepoľavil, a spolu s klasickými reťazovými modelmi bicyklov predstavili aj tadu tzv. Beltových bicyklov, ktoré namiesto reťaze používajú vysoko odolný a ľahký remeň, ktorý vôbec netreba servisovať a nehrozí u neho, že by spadol, podobne ako u reťaze.

Academy vytvára celoživotnú lásku k cyklistike

Spoločnosť Cool Mobility pri vytváraní základného dizajnu rady Academy úzko spolupracovala s nemeckým ortopedickým inštitútom pre deti a mládež.

Hlavným cieľom bolo u detí už od útleho veku rozprúdiť celoživotnú lásku k cyklistike. Vďaka dlhoročnej skúsenosti s výrobou detských bicyklov si spoločnosť časom vytvorila jasný prehľad o tom, čo deti pri učení sa jazdiť na bicykli najviac demotivuje a hnevá, a prečo sa aj potom častokrát netešia, keď majú ísť na dlhší cyklistický výlet s rodičmi na vlastnom bicykli.

Preto do tvorby dizajnu bicyklov Academy vložili všetko úsilie a nazbieraný know-how, aby skutočne všetky tieto demotivačné aspekty dokonale zminimalizovali.

Academy prináša modely od prvých detských odrážadiel až po 26“ bicykle v širokej škále farieb.

U nás predstavuje túto modelovú radu spoločnosť Origos a sú dostupné na ich e-shope na stránke origos.eu , ako aj priamo fyzicky vo veľkom výbere na predajni Origos, nachádzajúcej sa v Trenčíne, kde Vám zamestnanci s radosťou a expertízou poradia pri výbere.

www.origos.eu

Aktuality

10:08 Simona Kuchyňková po výhre Svetového pohára v endure: Od radosti som plakala, nemožné sa stalo skutočnosťou.

„V zlomku sekundy som dostala extrémny flash všetkých udalostí, ktoré sa stali za posledné dva roky a od radosti som plakala dobrých dvadsať minút. A to ma teda nevidno často plakať,“ povedala Kuchyňková, ktorá vyhrala v Chateli o 0,11 sekundy.

09:44 Pozvánka: Cyklojazda z Bratislavy do Viedne Open Border Ride 2023.

S BUBO a bratmi Velitsovými z Isadore Apparel sa štartuje z centra Bratislavy, aby sme si pripomenuli symbol slobody a otvorených hraníc.

09:27 Nora Jenčušová skončila po skvelom výkone štvrtá v časovke na Majstrovstvách Európy.

21-ročnú Slovenku delili od umiestnenia na pódiu len dve sekundy. Majsterkou Európy sa stala len 18-ročná Britka Zoe Bäckstedt.

Včera 11:06 Sepp Kuss: Ľudia v Amerike stále spomínajú na éru Armstronga. Bolo by dobré, keby sa tento obraz zmenil.

29-ročný Kuss sa stal po obrovskom úspechu na Vuelte prvým americkým víťazom pretekov Grand Tour po 12 rokoch.

Včera 10:36 Víťazný špeciál Cervelo S5 Seppa Kussa na Vuelta a España 2023 (detaily, špecifikácia).

Aj keď kľúčové horské etapy absolvoval na vrchárskom modeli Cervelo R5 s dvojprevodníkom, záverečnú etapu odjazdil na šprintérskom aero bicykli S5 s jednoprevodníkom, ktorý bol vyrobený špeciálne na pamiatku s označením „GC Kuss“.

Zavrieť reklamu