Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Demi Vollering predviedla životný výkon na Tourmalete a vyhrala kráľovskú etapu Tour de France Femmes

Vollering predviedla v stúpaní Col du Tourmalet suverénne najlepší výkon po útoku 5,5 km pred cieľom. Na druhom mieste skončila Kasia Niewiadoma, tretia prešla cieľom majsterka sveta Annemiek van Vleuten.
Martin Sarvaš
Demi Vollering predviedla životný výkon na Tourmalete a vyhrala kráľovskú etapu Tour de France Femmes

7. etapa Tour de France Femmes 2023. Foto: A.S.O. / Charly Lopez

7. etapa Tour de France Femmes 2023

 

  • Trasa: Lannemezan → Col du Tourmalet
  • Profil: horská
  • Dĺžka: 89,8 km
  • Prevýšenie: 2611 m
  • Priemerná rýchlosť (víťaznej skupiny): 31,2 km/h
  • Víťazka: Demi Vollering (SD Worx)

Demi Vollering (SD Worx) predviedla životný výkon v siedmej etape v závere Tour de France Femmes na na vrchole legendárneho stúpania Col du Tourmalet vyhrala kráľovskú etapu, vďaka čomu je dosť pravdepodobné, že sa stane aj celkovou víťazkou ženskej Tour 2023.

Na druhom mieste skončila Kasia Niewiadoma (CANYON//SRAM Racing), ktorá predviedla odvážny útok a krásne sólo po zjazde z Col d’Aspin.

Tretia prešla cieľovou čiarou majsterka sveta a jedna z najväčších favoritiek ženskej Tour Annemiek van Vleuten (Movistar), ktorá však nedokázala udržať tempo s dominantným výkonom Demi Vollering.

Demi Vollering zaútočila 5,5 km pred cieľom a na jej zrýchlenie nedokázal zareagovať nikto zo skupiny favoritiek. Vollering išla suverénne najrýchlejšie ani keď dobehla Niewiadomu, poľská pretekárka sa neudržala na jej kolese.

Pred záverečnou časovkou má Vollering veľký náskok na čele celkového hodnotenia, pričom druhá Niewiadoma stráca 1:50 min a tretia Van Vleuten zaostáva o 2:28 min.

„Išla som na plný plyn a nepozrela sa späť“

„V tíme sme si povedali: Nehovorme o sekundách, urobme to o minútach. Chcela som získať čo najviac času a som šťastná, že som to urobila pre svoj tím. Stále mi hovorili: Napravíš všetko na Tourmalete. Ale povedala som im, že je jedna vec to povedať, ale musím to dokázať a bola som trochu nervózna,“ povedala po etape Demi Vollering.

„Viem, že to povedali, pretože vo mňa skutočne veria a to mi dáva veľa sily. Povedal som Annemiek [van Vleuten], že nie je na mne, aby som s ňou jazdila, pretože som mal za sebou spolujazdkyne, a ak sa dievčatá chceli zbaviť Lotte [Kopecky], bolo to na nich.“

„Cítila som to a išla som. Keď prišla hmla vedela som, že ak rýchlo otvorím medzeru, potom ma už neuvidia. Išla som na plný plyn a nikdy som sa nepozrela späť. Keď som prekročila cieľovú čiaru, bola som len šťastná, že sa to skončilo, že sa mi to podarilo,“ dodala Vollering.

</p> <h3>Záverečný kilometer 7. etapy Tour de France Femmes 2023</h3> <p>

</p> <h3>Výsledky 7. etapy Tour de France Femmes 2023</h3> <p>

Aktuality

13:41 Jonas Vingegaard je hrdinom Tour de France aj bez žltého dresu.

Tri mesiace pred štartom na Tour spadol a utrpel zlomeniny rebier, kľúčnej kosti a pneumotorax. V priebehu pár týždňov sa dokázal dostať do životnej formy, a aj keď zo zostavy tímu Visma vypadli kľúčoví domestici, Vingegaard predviedol neuveriteľné výkony.

Včera 14:02 Biniam Girmay po zisku zeleného dresu na Tour de France predĺžil zmluvu s tímom Intermarché do roku 2028.

„Intermarché-Wanty je pre mňa ako rodina. Výsledky dosiahnuté počas tejto Tour de France potvrdili, že je to pre mňa dokonalý tím na dosiahnutie mojich cieľov, s vysoko rozvinutou výkonnostnou štruktúrou, ale pri zachovaní rodinnej atmosféry,“ povedal Girmay.

Včera 11:54 Víťazný bicykel Tour de France 2024: Colnago V4Rs Tadeja Pogačara s extrémne širokými plášťami a extrémne krátkymi kľukami.

Nikto iný nemal na Tour de France širšie plášte ako Tadej Pogačar. Pozrite si detaily a celú špecifikáciu Colnaga V4Rs Tadeja Pogačara na Tour de France 2024.

Včera 10:55 Koľko peňazí zarobili tímy na prémiách Tour de France? Tím UAE s Tadejom Pogačarom získal cez 800-tisíc eur.

Na Tour de France sa rozdelilo na prémiách takmer 2,3 milióna eur. Veľkým prekvapením bol tím Intermarché-Wanty, ktorý má jeden z najmenších rozpočtov v kategórii WorldTour, ale vďaka úspechom Biniama Girmaya skončil ako štvrtý najlepšie zarábajúci tím na Tour de France.

Včera 10:29 Tadej Pogačar nejde na Olympiádu v Paríži. Chcel by získať dúhový dres majstra sveta.

Čerstvý trojnásobný víťaz Tour de France sa vyjadril, že je príliš unavený a po náročnom programe, ktorý obsahoval kombináciu Giro-Tour, si potrebuje oddýchnuť.

Zavrieť reklamu