Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!
Novinky

Demi Vollering predviedla životný výkon na Tourmalete a vyhrala kráľovskú etapu Tour de France Femmes

Vollering predviedla v stúpaní Col du Tourmalet suverénne najlepší výkon po útoku 5,5 km pred cieľom. Na druhom mieste skončila Kasia Niewiadoma, tretia prešla cieľom majsterka sveta Annemiek van Vleuten.
Martin Sarvaš
Demi Vollering predviedla životný výkon na Tourmalete a vyhrala kráľovskú etapu Tour de France Femmes

7. etapa Tour de France Femmes 2023. Foto: A.S.O. / Charly Lopez

7. etapa Tour de France Femmes 2023

 

  • Trasa: Lannemezan → Col du Tourmalet
  • Profil: horská
  • Dĺžka: 89,8 km
  • Prevýšenie: 2611 m
  • Priemerná rýchlosť (víťaznej skupiny): 31,2 km/h
  • Víťazka: Demi Vollering (SD Worx)

Demi Vollering (SD Worx) predviedla životný výkon v siedmej etape v závere Tour de France Femmes na na vrchole legendárneho stúpania Col du Tourmalet vyhrala kráľovskú etapu, vďaka čomu je dosť pravdepodobné, že sa stane aj celkovou víťazkou ženskej Tour 2023.

Na druhom mieste skončila Kasia Niewiadoma (CANYON//SRAM Racing), ktorá predviedla odvážny útok a krásne sólo po zjazde z Col d’Aspin.

Tretia prešla cieľovou čiarou majsterka sveta a jedna z najväčších favoritiek ženskej Tour Annemiek van Vleuten (Movistar), ktorá však nedokázala udržať tempo s dominantným výkonom Demi Vollering.

Demi Vollering zaútočila 5,5 km pred cieľom a na jej zrýchlenie nedokázal zareagovať nikto zo skupiny favoritiek. Vollering išla suverénne najrýchlejšie ani keď dobehla Niewiadomu, poľská pretekárka sa neudržala na jej kolese.

Pred záverečnou časovkou má Vollering veľký náskok na čele celkového hodnotenia, pričom druhá Niewiadoma stráca 1:50 min a tretia Van Vleuten zaostáva o 2:28 min.

„Išla som na plný plyn a nepozrela sa späť“

„V tíme sme si povedali: Nehovorme o sekundách, urobme to o minútach. Chcela som získať čo najviac času a som šťastná, že som to urobila pre svoj tím. Stále mi hovorili: Napravíš všetko na Tourmalete. Ale povedala som im, že je jedna vec to povedať, ale musím to dokázať a bola som trochu nervózna,“ povedala po etape Demi Vollering.

„Viem, že to povedali, pretože vo mňa skutočne veria a to mi dáva veľa sily. Povedal som Annemiek [van Vleuten], že nie je na mne, aby som s ňou jazdila, pretože som mal za sebou spolujazdkyne, a ak sa dievčatá chceli zbaviť Lotte [Kopecky], bolo to na nich.“

„Cítila som to a išla som. Keď prišla hmla vedela som, že ak rýchlo otvorím medzeru, potom ma už neuvidia. Išla som na plný plyn a nikdy som sa nepozrela späť. Keď som prekročila cieľovú čiaru, bola som len šťastná, že sa to skončilo, že sa mi to podarilo,“ dodala Vollering.

Záverečný kilometer 7. etapy Tour de France Femmes 2023

Výsledky 7. etapy Tour de France Femmes 2023

Aktuality

09:58 Spojenie Quick-Stepu a Jumbo-Visma by malo katastrofálne následky, hovorí Philippe Gilbert.

41-ročný bývalý profesionálny cyklista vyjadril obavy o ekonomické následky pre profesionálnu cyklistiku v dôsledku potenciálneho spojenia tímov Soudal-QuickStep a Jumbo-Visma v roku 2024.

09:19 Video: Chris Froome spravil paródiu na virálne reklamné video Bentley.

Štvornásobný víťaz Tour de France túto sezónu toho síce veľa nevyhral, ale aspoň na chvíľu „vyhral internet“ komickým videom, v ktorom paroduje virálnu reklamu automobilky Bentley.

Včera 17:15 Janka Keseg Števková a Jakub Jenčuš vyhrali najdlhšiu 80 km trať v rámci Kaktus Bike Bratislavský MTB maratón (výsledky+galéria).

Predposledný septembrový víkend bola Bratislava dejiskom jedného z najpopulárnejších slovenských MTB maratónov.

Včera 15:07 Simona Kuchyňková vyhrala posledné kolo Českej Enduroséria a stala sa jej celkovou víťazkou.

Česká Enduroserie mala cez víkend na programe svoje posledné kolo v roku 2023 a to aj so slovenskou účasťou.

Včera 11:27 Wout van Aert má zmiešané pocity po zisku trinásteho striebra na majstrovstvách.

29-ročný Belgičan skončil počas svojej kariéry už 13-krát na druhom mieste na svetovom resp. európskom šampionáte i olympiáde. Tento rok získal striebro na majstrovstvách sveta v cyklokrose aj v cestnej cyklistike, pričom v oboch prípadoch ho predbehol Mathieu van der Poel.

Zavrieť reklamu