Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Fotogaléria: Najlepšie momenty 7. etapy Tour de France Femmes 2023

Pozrite si skvelé fotografie z kráľovskej siedmej etapy Tour de France Femmes 2023.
Martin Sarvaš

Demi Vollering (SD Worx) predviedla životný výkon v siedmej etape v závere Tour de France Femmes na na vrchole legendárneho stúpania Col du Tourmalet vyhrala kráľovskú etapu, vďaka čomu je dosť pravdepodobné, že sa stane aj celkovou víťazkou ženskej Tour 2023.

Demi Vollering zaútočila 5,5 km pred cieľom a na jej zrýchlenie nedokázal zareagovať nikto zo skupiny favoritiek. Vollering išla suverénne najrýchlejšie ani keď dobehla Niewiadomu, poľská pretekárka sa neudržala na jej kolese.

„V tíme sme si povedali: Nehovorme o sekundách, urobme to o minútach. Chcela som získať čo najviac času a som šťastná, že som to urobila pre svoj tím. Stále mi hovorili: Napravíš všetko na Tourmalete. Ale povedala som im, že je jedna vec to povedať, ale musím to dokázať a bola som trochu nervózna,“ povedala po etape Demi Vollering.

„Viem, že to povedali, pretože vo mňa skutočne veria a to mi dáva veľa sily. Povedal som Annemiek [van Vleuten], že nie je na mne, aby som s ňou jazdila, pretože som mal za sebou spolujazdkyne, a ak sa dievčatá chceli zbaviť Lotte [Kopecky], bolo to na nich.“

„Cítila som to a išla som. Keď prišla hmla vedela som, že ak rýchlo otvorím medzeru, potom ma už neuvidia. Išla som na plný plyn a nikdy som sa nepozrela späť. Keď som prekročila cieľovú čiaru, bola som len šťastná, že sa to skončilo, že sa mi to podarilo,“ dodala Vollering.

Aktuality

Včera 21:10 Video: Mark Cavendish prišiel zničený do cieľa náročnej horskej etapy Tour de France, ale časový limit stihol.

Pätnásta etapa mala necelých 200 km a prevýšenie cez 5000 metrov, takže pre šprintérov bolo veľmi náročné, aby zvládli prísť do cieľa v časovom limite. Nakoniec sa to podarilo všetkým okrem Brama Weltena z tímu dsm-firmenich PostNL.

Včera 17:28 Tadej Pogačar predviedol ďalší neuveriteľný výkon a vyhral už tretiu etapu na Tour de France.

Jonas Vingegaard zaútočil 10,3 km pred cieľom v rozhodujúcom stúpaní Plateau de Beille, ale Pogačar bez problémov zareagoval a o 5 km neskôr sám zaútočil. Tadej Pogačar prišiel do cieľa osamote s viac ako minútovým náskokom pred Vingegaardom a tretí Remco Evenepoel prešiel cieľom s takmer trojminútovou stratou.

Včera 16:36 Pelotónom na Tour de France sa šíri COVID-19, organizátori opäť zaviedli povinné respirátory.

Kvôli Covidu už z Tour odstúpili Tom Pidcock, Juan Ayuso a Michael Mørkøv.

Včera 15:49 Video: Divák hodil Pogačarovi aj Vingegaardovi do tváre zemiakové lupienky. Polícia ho už zatkla.

Dva kilometre pred cieľom 14. etapy Tour de France stál nevychovaný divák, ktorý hodil chipsy do tváre najprv Tadejovi Pogačarovi a o pár sekúnd neskôr aj Jonasovi Vingegaardovi, ktorý prenasledoval Slovinca v žltom drese.

Včera 14:53 „Jazdím šialené watty, a aj tak nás stále dobiehajú,“ hovorí Mathieu van der Poel o výkonoch na Tour de France.

Van der Poel sa dostal do úniku počas 13. etapy, ale po nespočetných snahách o víťazstvo z úniku sa napokon rozhodovalo v záverečnom šprinte, v ktorom si pripísal Jasper Philipsen druhé etapové víťazstvo na Tour 2024.

Zavrieť reklamu