Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!
Novinky

Fotogaléria: Najlepšie momenty 7. etapy Tour de France Femmes 2023

Pozrite si skvelé fotografie z kráľovskej siedmej etapy Tour de France Femmes 2023.
Martin Sarvaš

Demi Vollering (SD Worx) predviedla životný výkon v siedmej etape v závere Tour de France Femmes na na vrchole legendárneho stúpania Col du Tourmalet vyhrala kráľovskú etapu, vďaka čomu je dosť pravdepodobné, že sa stane aj celkovou víťazkou ženskej Tour 2023.

Demi Vollering zaútočila 5,5 km pred cieľom a na jej zrýchlenie nedokázal zareagovať nikto zo skupiny favoritiek. Vollering išla suverénne najrýchlejšie ani keď dobehla Niewiadomu, poľská pretekárka sa neudržala na jej kolese.

„V tíme sme si povedali: Nehovorme o sekundách, urobme to o minútach. Chcela som získať čo najviac času a som šťastná, že som to urobila pre svoj tím. Stále mi hovorili: Napravíš všetko na Tourmalete. Ale povedala som im, že je jedna vec to povedať, ale musím to dokázať a bola som trochu nervózna,“ povedala po etape Demi Vollering.

„Viem, že to povedali, pretože vo mňa skutočne veria a to mi dáva veľa sily. Povedal som Annemiek [van Vleuten], že nie je na mne, aby som s ňou jazdila, pretože som mal za sebou spolujazdkyne, a ak sa dievčatá chceli zbaviť Lotte [Kopecky], bolo to na nich.“

„Cítila som to a išla som. Keď prišla hmla vedela som, že ak rýchlo otvorím medzeru, potom ma už neuvidia. Išla som na plný plyn a nikdy som sa nepozrela späť. Keď som prekročila cieľovú čiaru, bola som len šťastná, že sa to skončilo, že sa mi to podarilo,“ dodala Vollering.

Aktuality

11:07 Prečo nemôžu pretekať cyklisti s defibrilátorom? Vysvetľuje lekár Belgickej cyklistickej federácie.

„Ak futbalista dostane arytmiu, môže sa zohnúť na kolená, ale neohrozí seba ani ostatných hráčov. Ak sa defibrilátor zapne, keď ide cyklista v zjazde v horskom priesmyku, môže spadnúť a ohroziť seba aj ostatných jazdcov,“ hovorí Kris Van der Mieren.

10:37 17-ročný americký supertalent Andrew August má ísť do Ineosu: Je to Remco s väčšou silou.

Andrew August odmietol ponuku zmluvy s americkým tímom Hagens Bermans Axeon. Zaujímalo sa oňho viacero WorldTour tímov a údajne je jeho prestup do Ineos Grenadiers blízko, ale zmluvu ešte nepodpísal. (GCN)

10:08 Shimano sťahuje 760-tisíc kľúk Ultegra a Dura-Ace kvôli viac ako 4500 prípadom zlyhania materiálu.

Zlyhanie materiálu kľúk Hollowtech viedlo k celkovo šiestim zraneniam, ktoré zahŕňali zlomeniny a vykĺbenia kostí či tržné rany.

Včera 14:19 Nathan Van Hooydonck musí pre problémy so srdcom predčasne ukončiť profesionálnu kariéru.

Jazdec tímu Jumbo-Visma mal prednedávnom dopravnú nehodu po kolapse počas jazdy v dôsledku anomálie srdcového svalu.

 

Včera 11:04 Len 19-ročný Joshua Tarling sa stal po suverénne najlepšej jazde Majstrom Európy v časovke.

Britský jazdec tímu Ineos absolvoval rovinatú 28,7 km dlhú časovku v čase 31:30 min s priemernou rýchlosťou 54,762 km/h. Na druhom a treťom mieste skončili  Stefan Bissegger (+42 s) a Wout van Aert (+43 s).

Zavrieť reklamu