Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!
Novinky

Preteky v dual slalome na podujatí Crankworx vo Whistleri vyhrali Harriet Burbidge-Smith a Jackson Frew (+galéria)

Včera sa uskutočnili aj preteky na pumptracku, ktoré vyhrali Kialani Hines a Tuhoto-Ariki Pene.
Matúš Bušík
Preteky v dual slalome na podujatí Crankworx vo Whistleri vyhrali Harriet Burbidge-Smith a Jackson Frew (+galéria)

Foto: Red Bull Content Pool

Podujatie Crankworx sa blíži ku koncu a už o pár dní spoznáme kráľa a kráľovnú ročníka 2023. Taktiež vyvrcholí súťaž v disciplíne slopestyle. Podarí sa ju vyhrať znova Emilovi Johanssonovi, alebo sa prvého víťazstva dočká Poliak Dawid Godziek?

V stredajších pretekoch v disciplíne pumptracku sa Austrálčanka Caroline Buchananová umiestnila na druhom mieste za Kialani Hines. Tretia skončila Jordy Scott.

To Caroline zabezpečilo obhajobu titulu Queen of Crankworx. Austrálčanka to komentovala slovami:“Bola to pravdepodobne psychicky jedna z najťažších sezón, pretože bola krátka a všetky preteky boli blízko pri sebe. Počas celého roka ste naozaj nemali čas nabrať dynamiku, musela som sa spoliehať na tréning z minulého roka.“

Kialani Hines sa k víťazstvu na pumptracku vyjadrila: „Kvalifikovala som sa ako piata, čo bolo super stresujúce. Minulý rok som vo finále skončila štvrtá, takže tento rok som si mala čo vynahradiť a podarilo sa mi to. Som naozaj šťastná.“

V mužoch dominoval Novozélanďan Pene, ktorý predstihol Američana Austina Warrena a Austrálčana Ryana Gilchrista a posunul sa pred obhajcu titulu King of Crankworx Basa van Steenbergena v celkovom poradí rebríčka King of Crankworx.

Pene povedal: „Cítim sa celkom dobre. Do tohto týždňa som vstúpil sústredený, pretože prečo sa nepokúsiť o víťazstvo v celkovom poradí? Preteky sa ešte neskončili, ktovie, stať sa môže čokoľvek.“

Foto: Red Bull Content Pool

Vo štvrtok pokračovala austrálska univerzálka Burbidge-Smith vo svojej pôsobivej sezóne 2023 Crankworx World Tour víťazstvom na podujatí Dual Slalom pred dvojicou Britiek Louise Ferguson a Martha Gill.

V mužoch bol najrýchlejším pretekárom Austrálčan Jackson Frew pred krajanom Ryan Gilchristom a tretím Tuhoto-Ariki Pene z Nového Zélandu, ktorý tak zvýšili svoje nádeje na titul kráľa Crankworx.

Whip off contest vo Whistleri sa podarilo ovládnuť medzi ženami Vinny Armstrong. Druhá skončila Robin Goomes a na treťom mieste sa umiestnila Brooke Andreson.

V mužoch je najštýlovejším vo vzduchu Eddie Reynolds. Druhý skončil Hayden Zablotny a tretie miesto si vyjazdil Evan Robinson.

Najbližšími pretekmi budú Speed ​​& Style v piatok a v sobotu podujatie Crankworx vyvrcholí pretekami v disciplíne slopestyle Red Bull Joyride.

Aktuality

Včera 11:07 Prečo nemôžu pretekať cyklisti s defibrilátorom? Vysvetľuje lekár Belgickej cyklistickej federácie.

„Ak futbalista dostane arytmiu, môže sa zohnúť na kolená, ale neohrozí seba ani ostatných hráčov. Ak sa defibrilátor zapne, keď ide cyklista v zjazde v horskom priesmyku, môže spadnúť a ohroziť seba aj ostatných jazdcov,“ hovorí Kris Van der Mieren.

Včera 10:37 17-ročný americký supertalent Andrew August má ísť do Ineosu: Je to Remco s väčšou silou.

Andrew August odmietol ponuku zmluvy s americkým tímom Hagens Bermans Axeon. Zaujímalo sa oňho viacero WorldTour tímov a údajne je jeho prestup do Ineos Grenadiers blízko, ale zmluvu ešte nepodpísal. (GCN)

Včera 10:08 Shimano sťahuje 760-tisíc kľúk Ultegra a Dura-Ace kvôli viac ako 4500 prípadom zlyhania materiálu.

Zlyhanie materiálu kľúk Hollowtech viedlo k celkovo šiestim zraneniam, ktoré zahŕňali zlomeniny a vykĺbenia kostí či tržné rany.

21.09.2023 Nathan Van Hooydonck musí pre problémy so srdcom predčasne ukončiť profesionálnu kariéru.

Jazdec tímu Jumbo-Visma mal prednedávnom dopravnú nehodu po kolapse počas jazdy v dôsledku anomálie srdcového svalu.

 

21.09.2023 Len 19-ročný Joshua Tarling sa stal po suverénne najlepšej jazde Majstrom Európy v časovke.

Britský jazdec tímu Ineos absolvoval rovinatú 28,7 km dlhú časovku v čase 31:30 min s priemernou rýchlosťou 54,762 km/h. Na druhom a treťom mieste skončili  Stefan Bissegger (+42 s) a Wout van Aert (+43 s).

Zavrieť reklamu