Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!
Novinky

Vingegaard, Roglič, Evenepoel a Thomas sa stretnú na Vuelta a España 2023

Španielska Grand Tour má tento rok skvelú štartovnú listinu a o celkové hodnotenie budú bojovať so štvoricou najväčších favoritov aj João Almeida, Enric Mas či Giulio Ciccone.
Martin Sarvaš
Vingegaard, Roglič, Evenepoel a Thomas sa stretnú na Vuelta a España 2023

Vuelta a España štartuje už o mesiac a tento rok bude mať španielska Grand Tour skutočne skvelú štartovnú listinu a veľké mená favoritov pre celkovú klasifikáciu.

Najväčším favoritom bude suverénne nedávny víťaz Tour de France Jonas Vingegaard (Jumbo-Visma), ktorý však bude mať v tíme silnú dvojku Primoža Rogliča, ktorý v máji vyhral Giro d’Italia. Tím Jumbo-Visma tak má na dosah unikátny úspech víťazstva všetkých troch pretekov Grand Tour  v jednej sezóne.

Najväčším súperom pretekárov tímu Jumbo-Visma bude minuloročný víťaz Vuelty Remco Evenepoel, ktorý musel odstúpiť z Gira kvôli pozitívnemu testu na Covid-19.

Lídrom tímu Ineos Grenadiers bude Geraint Thomas, ktorý mal na dosah víťazstvo Gira pred Rogličom, ale napokon skončil druhý. V Taliansku však ukázal, že má výbornú formu a určite patrí medzi veľkých favoritov.

UAE Emirates ide na Vueltu s lídrami Joãom Almeidom, ktorý skončil na Gire tretí a mladým talentom Juanom Ayusom, ktorý má tiež dobrú formu.

Veľkú motiváciu bude mať určite aj Enric Mas z Movistaru, ktorý musel odstúpiť z Tour de France už počas prvej etapy, v ktorej pri páde utrpel zlomeninu lopatky. Podobne je na tom Richard Carapaz (EF Education-EasyPost), ktorý z Tour odstúpil po prvej etape, keď mu po páde zistili zlomeninu v kolene.

Tím Lidl-Trek bude mať lídra Gulia Cicconeho, ktorý vyhral súťaž vrchárov na Tour de France, zatiaľ čo Bora-Hansgrohe sa bude snažiť o čo najlepšie umiestnenie so Sergiom Higuitom.

Najväčší favoriti Vuelta a España 2023

  • Jonas Vingegaard (Jumbo-Visma)
  • Primož Roglič (Jumbo-Visma)
  • Remco Evenepoel (Soudal – Quick Step)
  • João Almeida (UAE Emirates)
  • Geraint Thomas (Ineos Grenadiers)
  • Juan Ayuso (UAE Emirates)
  • Enric Mas (Movistar)
  • Gulio Ciccone (Lidl-Trek)
  • Sergio Higuita (Bora-Hansgrohe)
  • Richard Carapaz (EF Education-EasyPost)

Aktuality

Včera 14:19 Nathan Van Hooydonck musí pre problémy so srdcom predčasne ukončiť profesionálnu kariéru.

Jazdec tímu Jumbo-Visma mal prednedávnom dopravnú nehodu po kolapse počas jazdy v dôsledku anomálie srdcového svalu.

 

Včera 11:04 Len 19-ročný Joshua Tarling sa stal po suverénne najlepšej jazde Majstrom Európy v časovke.

Britský jazdec tímu Ineos absolvoval rovinatú 28,7 km dlhú časovku v čase 31:30 min s priemernou rýchlosťou 54,762 km/h. Na druhom a treťom mieste skončili  Stefan Bissegger (+42 s) a Wout van Aert (+43 s).

Včera 10:40 Video: Do cieľa prišiel celý od krvi. Stefan Küng spadol hlavou na bariéru a zlomil si ruku aj lícnu kosť.

Švajčiarsky jazdec mal našliapnuté k skvelému výsledku a pódiovému umiestneniu na Majstrovstvách Európy v časovke, avšak v závere nepríjemne spadol hlavou na bariéru vedľa cesty. Napriek tvrdému pádu a početným zraneniam časovku dokončil a zakrvavený prešiel cieľom na 11. mieste.

 

Včera 10:08 Simona Kuchyňková po výhre Svetového pohára v endure: Od radosti som plakala, nemožné sa stalo skutočnosťou.

„V zlomku sekundy som dostala extrémny flash všetkých udalostí, ktoré sa stali za posledné dva roky a od radosti som plakala dobrých dvadsať minút. A to ma teda nevidno často plakať,“ povedala Kuchyňková, ktorá vyhrala v Chateli o 0,11 sekundy.

Včera 09:44 Pozvánka: Cyklojazda z Bratislavy do Viedne Open Border Ride 2023.

S BUBO a bratmi Velitsovými z Isadore Apparel sa štartuje z centra Bratislavy, aby sme si pripomenuli symbol slobody a otvorených hraníc.

Zavrieť reklamu