Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Vingegaard, Roglič, Evenepoel a Thomas sa stretnú na Vuelta a España 2023

Španielska Grand Tour má tento rok skvelú štartovnú listinu a o celkové hodnotenie budú bojovať so štvoricou najväčších favoritov aj João Almeida, Enric Mas či Giulio Ciccone.
Martin Sarvaš
Vingegaard, Roglič, Evenepoel a Thomas sa stretnú na Vuelta a España 2023

Vuelta a España štartuje už o mesiac a tento rok bude mať španielska Grand Tour skutočne skvelú štartovnú listinu a veľké mená favoritov pre celkovú klasifikáciu.

Najväčším favoritom bude suverénne nedávny víťaz Tour de France Jonas Vingegaard (Jumbo-Visma), ktorý však bude mať v tíme silnú dvojku Primoža Rogliča, ktorý v máji vyhral Giro d’Italia. Tím Jumbo-Visma tak má na dosah unikátny úspech víťazstva všetkých troch pretekov Grand Tour  v jednej sezóne.

Najväčším súperom pretekárov tímu Jumbo-Visma bude minuloročný víťaz Vuelty Remco Evenepoel, ktorý musel odstúpiť z Gira kvôli pozitívnemu testu na Covid-19.

Lídrom tímu Ineos Grenadiers bude Geraint Thomas, ktorý mal na dosah víťazstvo Gira pred Rogličom, ale napokon skončil druhý. V Taliansku však ukázal, že má výbornú formu a určite patrí medzi veľkých favoritov.

UAE Emirates ide na Vueltu s lídrami Joãom Almeidom, ktorý skončil na Gire tretí a mladým talentom Juanom Ayusom, ktorý má tiež dobrú formu.

Veľkú motiváciu bude mať určite aj Enric Mas z Movistaru, ktorý musel odstúpiť z Tour de France už počas prvej etapy, v ktorej pri páde utrpel zlomeninu lopatky. Podobne je na tom Richard Carapaz (EF Education-EasyPost), ktorý z Tour odstúpil po prvej etape, keď mu po páde zistili zlomeninu v kolene.

Tím Lidl-Trek bude mať lídra Gulia Cicconeho, ktorý vyhral súťaž vrchárov na Tour de France, zatiaľ čo Bora-Hansgrohe sa bude snažiť o čo najlepšie umiestnenie so Sergiom Higuitom.

Najväčší favoriti Vuelta a España 2023

  • Jonas Vingegaard (Jumbo-Visma)
  • Primož Roglič (Jumbo-Visma)
  • Remco Evenepoel (Soudal – Quick Step)
  • João Almeida (UAE Emirates)
  • Geraint Thomas (Ineos Grenadiers)
  • Juan Ayuso (UAE Emirates)
  • Enric Mas (Movistar)
  • Gulio Ciccone (Lidl-Trek)
  • Sergio Higuita (Bora-Hansgrohe)
  • Richard Carapaz (EF Education-EasyPost)

Aktuality

Včera 14:51 Juan Ayuso odstúpil z Tour de France počas 13. etapy, mal pozitívny test na COVID-19.

Jeden z hlavných vrchárskych domestikov Tadeja Pogačara mal pozitívny výsledok testu na COVID-19, ale dostal povolenie pokračovať. Počas hektickej trinástej etapy však nezvládol vysoké tempo pelotónu, ktorý sa snažil dobehnúť únik. (AS)

Včera 13:32 Zoznam jazdcov, ktorí odstúpili z Tour de France 2024.

Z Tour de France odstúpilo zatiaľ 16 jazdcov. Najväčším menom je Primož Roglič, ktorý bol jedným z hlavných favoritov v boji o žltý dres a po siedmej etape z pretekov odstúpil aj jeden z najlepších šprintérov Mads Pedersen.

Včera 13:18 Primož Roglič končí na Tour de France pre zranenia, ktoré utrpel pri páde.

„Primož Roglič sa po včerajšej etape a dnes ráno podrobil starostlivému vyšetreniu nášho lekárskeho tímu. Bolo prijaté rozhodnutie, že dnes nenastúpi, aby sa sústredil na blížiace sa ciele,“ oznámil tím Red Bull-Bora-Hansgrohe.

Včera 10:59 „Musíme nájsť Maxa Verstappena cyklistiky. To je náš cieľ,“ hovorí o budúcnosti šéf tímu Red Bull-Bora-Hansgrohe.

Ralph Denk sa už v minulosti pokúsil podpísať zmluvu s Remcom Evenepoelom a chcel by s ním pracovať v budúcnosti. (Cyclingnews)

Včera 10:15 Marka Cavendisha aj Arnauda Démara relegovali za nebezpečný šprint v 12. etape Tour de France.

Rozhodcovia odsunuli Démara a Cavendisha z prvej päťky na koniec hlavnej skupiny. Druhé miesto Wouta van Aerta sa nezmenilo, ale na tretiu priečku sa namiesto Démara posunul Pascal Ackermann.

Zavrieť reklamu