Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!
Novinky

Marlen Reusser vyhrala záverečnú časovku, Demi Vollering je celkovou víťazkou Tour de France Femmes 2023

V časovke suverénne dominoval tím SD Worx, ktorý obsadil tri najvyššie priečky, pričom na druhom a treťom mieste skončili Demi Vollering a Lotte Kopecky. Celkovou víťazkou Tour de France Femmes sa stala Demi Vollering.
Martin Sarvaš
Marlen Reusser vyhrala záverečnú časovku, Demi Vollering je celkovou víťazkou Tour de France Femmes 2023

Foto: A.S.O.

8. etapa Tour de France Femmes 2023

 

  • Trasa: Pau – Pau
  • Profil: zvlnená
  • Dĺžka: 22,6 km
  • Prevýšenie: 197 m
  • Priemerná rýchlosť (víťazky): 46,359 km/h
  • Víťazka: Marlen Reusser (SD Worx)

Majsterka Európy Marlen Reusser (SD Worx) nasadila veľmi vysoké tempo v záverečnej časovke Tour de France Femmes 2023 a s časom 29:15 sa stala dominantnou víťazkou, pričom ona a jej tímová kolegyňa Demi Vollering boli jedinými ženami, ktoré prekonali hranicu 30 minút na 22,6 km trati.

Demi Vollering skončila na druhom mieste so stratou 10 sekúnd, čo jej však bohate stačilo na to, aby sa stala celkovou víťazkou Tour de France Femmes po skvelom výkone v predošlej kráľovskej etape.

Aj tretie miesto v časovke obsadila pretekárka tímu SD Worx – Lotte Kopecky, ktorá bola oblečená v žltom drese až šesť dní, zaostala za víťazkou o 38 sekúnd.

Vďaka rýchlej časovke sa víťazka šprintérskej súťaže Lotte Kopecky posunula na druhé miesto v celkovej klasifikácii a na treťom mieste skončila Kasia Niewiadoma (Canyon//SRAM Racing), ktorá vyhrala vrchársku súťaž.

Záverečný kilometer 8. etapy Tour de France Femmes 2023

Výsledky 8. etapy Tour de France Femmes 2023

Aktuality

Včera 15:56 Nová Merida One-Sixty FR kombinuje 180 mm zdvih s mullet kolesami.

Bicykel určený primárne na zábavu v bikeparku a na tých najdrsnejších enduro trailoch má odolné komponenty a priaznivý pomer cena/výkon.

Včera 13:01 Kvíz: Viete, čo robia v skutočnosti sponzori najväčších cyklistických tímov?

Ich mená poznáme všetci takmer naspamäť, ale viete, čo vlastne znamenajú a čomu sa venujú sponzori najväčších cyklistických tímov? Niektoré odpovede vás určite prekvapia a asi aj pobavia, keďže veľká väčšina sponzorov nemá s bicyklovým priemyslom nič spoločné.

Včera 12:02 Video: Elitní XC pretekári testovali cez víkend olympijskú trať v Paríži.

Sobota slúžila na zoznámenie sa s traťou a v nedeľu sa jazdci pustili do pretekania. Víkend mal organizátorom priniesť množstvo údajov a spätnú väzbu o trati a zázemí pretekov, ktoré bude počas olympiády čeliť náporu ľudí.

Včera 09:58 Spojenie Quick-Stepu a Jumbo-Visma by malo katastrofálne následky, hovorí Philippe Gilbert.

41-ročný bývalý profesionálny cyklista vyjadril obavy o ekonomické následky pre profesionálnu cyklistiku v dôsledku potenciálneho spojenia tímov Soudal-QuickStep a Jumbo-Visma v roku 2024.

Včera 09:19 Video: Chris Froome spravil paródiu na virálne reklamné video Bentley.

Štvornásobný víťaz Tour de France túto sezónu toho síce veľa nevyhral, ale aspoň na chvíľu „vyhral internet“ komickým videom, v ktorom paroduje virálnu reklamu automobilky Bentley.

Zavrieť reklamu