Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Marlen Reusser vyhrala záverečnú časovku, Demi Vollering je celkovou víťazkou Tour de France Femmes 2023

V časovke suverénne dominoval tím SD Worx, ktorý obsadil tri najvyššie priečky, pričom na druhom a treťom mieste skončili Demi Vollering a Lotte Kopecky. Celkovou víťazkou Tour de France Femmes sa stala Demi Vollering.
Martin Sarvaš
Marlen Reusser vyhrala záverečnú časovku, Demi Vollering je celkovou víťazkou Tour de France Femmes 2023

Foto: A.S.O.

8. etapa Tour de France Femmes 2023

 

  • Trasa: Pau – Pau
  • Profil: zvlnená
  • Dĺžka: 22,6 km
  • Prevýšenie: 197 m
  • Priemerná rýchlosť (víťazky): 46,359 km/h
  • Víťazka: Marlen Reusser (SD Worx)

Majsterka Európy Marlen Reusser (SD Worx) nasadila veľmi vysoké tempo v záverečnej časovke Tour de France Femmes 2023 a s časom 29:15 sa stala dominantnou víťazkou, pričom ona a jej tímová kolegyňa Demi Vollering boli jedinými ženami, ktoré prekonali hranicu 30 minút na 22,6 km trati.

Demi Vollering skončila na druhom mieste so stratou 10 sekúnd, čo jej však bohate stačilo na to, aby sa stala celkovou víťazkou Tour de France Femmes po skvelom výkone v predošlej kráľovskej etape.

Aj tretie miesto v časovke obsadila pretekárka tímu SD Worx – Lotte Kopecky, ktorá bola oblečená v žltom drese až šesť dní, zaostala za víťazkou o 38 sekúnd.

Vďaka rýchlej časovke sa víťazka šprintérskej súťaže Lotte Kopecky posunula na druhé miesto v celkovej klasifikácii a na treťom mieste skončila Kasia Niewiadoma (Canyon//SRAM Racing), ktorá vyhrala vrchársku súťaž.

</p> <h3>Záverečný kilometer 8. etapy Tour de France Femmes 2023</h3> <p>

</p> <h3>Výsledky 8. etapy Tour de France Femmes 2023</h3> <p>

Aktuality

Včera 18:19 Nový Trek Top Fuel Gen 4 má aktualizovanú geometriu a vylepšenú kinematiku, navyše z neho môže byť mullet.

Modelový ročník Trek Top Fuel 2025 Gen 4 je skôr prepracovaným modelom tretej generácie než prevratnou novinkou v ponuke výrobcu. Ponúka však niektoré vylepšenia, ktoré možno oceníte.

Včera 15:58 Tadej Pogačar prekonal na Tour de France ďalší historický rekord šialeným výkonom v stúpaní Plateau de Beille.

Rekord Marca Pantaniho z roku 1998 prekonal o tri a pol minúty. V 15,8-kilometrovom stúpaní s prevýšením 1235 metrov mal za necelých 40 minút neuveriteľne vysoký priemerný výkon 6.98 ᵉW/Kg resp. 460 wattov.

Včera 15:54 Richard Tandara skončil na výbornom 2. mieste v medzinárodných zjazdových pretekoch v Saalbachu.

Propain Rookies Cup pokračoval svojím tretím kolom, ktoré sa uskutočnilo v rakúskom Saalbachu. Ide o medzinárodné preteky, ktoré lákajú množstvo mladých jazdcov a dá sa povedať, že sa tu stretávajú budúci elitní jazdci svetového pohára v zjazde.

Včera 14:07 Fotogaléria: Najlepšie momenty 15. etapy Tour de France 2024.

Tadej Pogačar potvrdil svoju dominanciu na Tour tretím etapovým víťazstvom. Pozrite si skvelé fotografie z pätnástej etapy Tour de France 2024.

Včera 12:36 Rasťo Baránek vyhral zjazdové preteky v poľskej Czarnej Góre.

Preteky boli zaradené do seriálu českého pohára a odjazdili sa na náročnej zjazdovej trati s premenlivými podmienkami.

Zavrieť reklamu