Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Video: Tri pády a jedno zaucho, ktoré spôsobila nezodpovednosť fanúšikov na Tour de France

Bohužiaľ, ani tohtoročná Tour de France sa nezaobišla bez pádov, ktoré spôsobila nepozornosť a nezodpovednosť divákov.
Martin Sarvaš
Video: Tri pády a jedno zaucho, ktoré spôsobila nezodpovednosť fanúšikov na Tour de France

Človek by povedal, že po neslávnom incidente „Omi-Opi“, keď fanúšička na kraji cesty spôsobila nepríjemný hromadný pád na Tour de France 2021, sa diváci poučia a pri pretekároch budú opatrní.

Bohužiaľ, ani tohtoročná Tour de France sa nezaobišla bez pádov, ktoré spôsobila nepozornosť a nezodpovednosť divákov.

Jeden z takýchto „fanúšikov“ si vyslúžil výchovné zaucho od Pella Bilbaa, ktorý za to paradoxne dostal od organizátorov oficiálne varovanie pre nevhodné správanie voči divákovi.

Calmejan sa zamotal do špagáu

Nezodpovední diváci spôsobili prvý pád počas deviatej etapy, keď sa Lilian Calmejan zamotal do špagátu, na ktorom mali diváci zavesené dresy. Calmejan neutrpel vážnejšie zranenia, ale na ľavom boku má nepríjemnú odreninu na nohe.

Pád Liliana Calmejana:

Vystrčená ruka s telefónom zrazila Seppa Kussa

Ďalší nezodpovedný divák zrazil Seppa Kussa a spôsobil hromadný pád počas 15. etapy.  Divák mal do cesty vystrčenú ruku s telefónom, keď trafil hlavného horského domestika tímu Jumbo-Visma 52 km po štarte.

Najhoršie skončil jeho spolujazdec Nathan Van Hooydonck, ktorý si pri páde nepríjemne udrel hlavu, no po kontrole doktormi v pretekoch pokračoval.

Hromadný pád počas 15. etapy:

Valentina Madouasa stiahla na zem vlajka diváka

Bohužiaľ, ani predposledná etapa Tour sa nezaobišla bez nepríjemného incidentu, keď nepozorní a nezodpovední diváci spôsobujú pády jazdcov.

Valentin Madouas prechádzal jedným z posledných stúpaní na tohtoročnej Tour de France Col de Grosse Pierre, keď zrazu skončil na zemi. Nie však svojou vinou, ale vinou diváka na kraji cesty, ktorý mával vlajkou a zachytil ňou pravú časť riadidiel francúzskeho jazdca.

Pád Valentina Madouasa:

Ani jeden z uvedených jazdcov našťastie pri pádoch neutrpel vážnejšie zranenia, ale na divácku nepozornosť najviac doplatil tímový kolega Petra Sagana z TotalEnergies Steff Cras, ktorý po zrážke s divákom na kraji cesty v závere šiestej etapy musel z pretekov odstúpiť.

Výchovné zaucho fanúšikovi, ktorý blokoval cestu

Pello Bilbao dal výchovné zaucho fanúšikovi, ktorý mu blokoval cestu, keď jazdec tímu Bahrain-Victorious bojoval o cenné sekundy v kráľovskej etape.

Organizátori vydali po etape Bilbaovi „oficiálne varovanie pre nevhodné správanie voči divákovi“.

Aktuality

Včera 21:10 Video: Mark Cavendish prišiel zničený do cieľa náročnej horskej etapy Tour de France, ale časový limit stihol.

Pätnásta etapa mala necelých 200 km a prevýšenie cez 5000 metrov, takže pre šprintérov bolo veľmi náročné, aby zvládli prísť do cieľa v časovom limite. Nakoniec sa to podarilo všetkým okrem Brama Weltena z tímu dsm-firmenich PostNL.

Včera 17:28 Tadej Pogačar predviedol ďalší neuveriteľný výkon a vyhral už tretiu etapu na Tour de France.

Jonas Vingegaard zaútočil 10,3 km pred cieľom v rozhodujúcom stúpaní Plateau de Beille, ale Pogačar bez problémov zareagoval a o 5 km neskôr sám zaútočil. Tadej Pogačar prišiel do cieľa osamote s viac ako minútovým náskokom pred Vingegaardom a tretí Remco Evenepoel prešiel cieľom s takmer trojminútovou stratou.

Včera 16:36 Pelotónom na Tour de France sa šíri COVID-19, organizátori opäť zaviedli povinné respirátory.

Kvôli Covidu už z Tour odstúpili Tom Pidcock, Juan Ayuso a Michael Mørkøv.

Včera 15:49 Video: Divák hodil Pogačarovi aj Vingegaardovi do tváre zemiakové lupienky. Polícia ho už zatkla.

Dva kilometre pred cieľom 14. etapy Tour de France stál nevychovaný divák, ktorý hodil chipsy do tváre najprv Tadejovi Pogačarovi a o pár sekúnd neskôr aj Jonasovi Vingegaardovi, ktorý prenasledoval Slovinca v žltom drese.

Včera 14:53 „Jazdím šialené watty, a aj tak nás stále dobiehajú,“ hovorí Mathieu van der Poel o výkonoch na Tour de France.

Van der Poel sa dostal do úniku počas 13. etapy, ale po nespočetných snahách o víťazstvo z úniku sa napokon rozhodovalo v záverečnom šprinte, v ktorom si pripísal Jasper Philipsen druhé etapové víťazstvo na Tour 2024.

Zavrieť reklamu