Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!
Novinky

Video: Tri pády a jedno zaucho, ktoré spôsobila nezodpovednosť fanúšikov na Tour de France

Bohužiaľ, ani tohtoročná Tour de France sa nezaobišla bez pádov, ktoré spôsobila nepozornosť a nezodpovednosť divákov.
Martin Sarvaš
Video: Tri pády a jedno zaucho, ktoré spôsobila nezodpovednosť fanúšikov na Tour de France

Človek by povedal, že po neslávnom incidente „Omi-Opi“, keď fanúšička na kraji cesty spôsobila nepríjemný hromadný pád na Tour de France 2021, sa diváci poučia a pri pretekároch budú opatrní.

Bohužiaľ, ani tohtoročná Tour de France sa nezaobišla bez pádov, ktoré spôsobila nepozornosť a nezodpovednosť divákov.

Jeden z takýchto „fanúšikov“ si vyslúžil výchovné zaucho od Pella Bilbaa, ktorý za to paradoxne dostal od organizátorov oficiálne varovanie pre nevhodné správanie voči divákovi.

Calmejan sa zamotal do špagáu

Nezodpovední diváci spôsobili prvý pád počas deviatej etapy, keď sa Lilian Calmejan zamotal do špagátu, na ktorom mali diváci zavesené dresy. Calmejan neutrpel vážnejšie zranenia, ale na ľavom boku má nepríjemnú odreninu na nohe.

Pád Liliana Calmejana:

Vystrčená ruka s telefónom zrazila Seppa Kussa

Ďalší nezodpovedný divák zrazil Seppa Kussa a spôsobil hromadný pád počas 15. etapy.  Divák mal do cesty vystrčenú ruku s telefónom, keď trafil hlavného horského domestika tímu Jumbo-Visma 52 km po štarte.

Najhoršie skončil jeho spolujazdec Nathan Van Hooydonck, ktorý si pri páde nepríjemne udrel hlavu, no po kontrole doktormi v pretekoch pokračoval.

Hromadný pád počas 15. etapy:

Valentina Madouasa stiahla na zem vlajka diváka

Bohužiaľ, ani predposledná etapa Tour sa nezaobišla bez nepríjemného incidentu, keď nepozorní a nezodpovední diváci spôsobujú pády jazdcov.

Valentin Madouas prechádzal jedným z posledných stúpaní na tohtoročnej Tour de France Col de Grosse Pierre, keď zrazu skončil na zemi. Nie však svojou vinou, ale vinou diváka na kraji cesty, ktorý mával vlajkou a zachytil ňou pravú časť riadidiel francúzskeho jazdca.

Pád Valentina Madouasa:

Ani jeden z uvedených jazdcov našťastie pri pádoch neutrpel vážnejšie zranenia, ale na divácku nepozornosť najviac doplatil tímový kolega Petra Sagana z TotalEnergies Steff Cras, ktorý po zrážke s divákom na kraji cesty v závere šiestej etapy musel z pretekov odstúpiť.

Výchovné zaucho fanúšikovi, ktorý blokoval cestu

Pello Bilbao dal výchovné zaucho fanúšikovi, ktorý mu blokoval cestu, keď jazdec tímu Bahrain-Victorious bojoval o cenné sekundy v kráľovskej etape.

Organizátori vydali po etape Bilbaovi „oficiálne varovanie pre nevhodné správanie voči divákovi“.

Aktuality

Včera 11:07 Prečo nemôžu pretekať cyklisti s defibrilátorom? Vysvetľuje lekár Belgickej cyklistickej federácie.

„Ak futbalista dostane arytmiu, môže sa zohnúť na kolená, ale neohrozí seba ani ostatných hráčov. Ak sa defibrilátor zapne, keď ide cyklista v zjazde v horskom priesmyku, môže spadnúť a ohroziť seba aj ostatných jazdcov,“ hovorí Kris Van der Mieren.

Včera 10:37 17-ročný americký supertalent Andrew August má ísť do Ineosu: Je to Remco s väčšou silou.

Andrew August odmietol ponuku zmluvy s americkým tímom Hagens Bermans Axeon. Zaujímalo sa oňho viacero WorldTour tímov a údajne je jeho prestup do Ineos Grenadiers blízko, ale zmluvu ešte nepodpísal. (GCN)

Včera 10:08 Shimano sťahuje 760-tisíc kľúk Ultegra a Dura-Ace kvôli viac ako 4500 prípadom zlyhania materiálu.

Zlyhanie materiálu kľúk Hollowtech viedlo k celkovo šiestim zraneniam, ktoré zahŕňali zlomeniny a vykĺbenia kostí či tržné rany.

21.09.2023 Nathan Van Hooydonck musí pre problémy so srdcom predčasne ukončiť profesionálnu kariéru.

Jazdec tímu Jumbo-Visma mal prednedávnom dopravnú nehodu po kolapse počas jazdy v dôsledku anomálie srdcového svalu.

 

21.09.2023 Len 19-ročný Joshua Tarling sa stal po suverénne najlepšej jazde Majstrom Európy v časovke.

Britský jazdec tímu Ineos absolvoval rovinatú 28,7 km dlhú časovku v čase 31:30 min s priemernou rýchlosťou 54,762 km/h. Na druhom a treťom mieste skončili  Stefan Bissegger (+42 s) a Wout van Aert (+43 s).

Zavrieť reklamu