Tereza Kurnická a Martin Knapec vyhrali 4. kolo Slovak E-Bike Cup v Poráči

Tereza Kurnická si vďaka víťazstvu v predstihu zabezpečila víťazstvo v celkovom bodovaní slovenského pohára, ktorý vyvrcholí Majstrovstvami Slovenska v Oslanoch už budúci víkend.
Matúš Bušík

Slovak E-Bike Cup pokračoval už svojím 4. kolom, ktoré je predposledným podujatím týchto pretekov. To sa uskutočnilo v nedeľu 23. júla na trati v Poráči.

V ženskej kategórii predviedla najlepší výkon Tereza Kurnická z tímu PROefekt, ktorá trať prešla v čase 22:52,6 min. Pred druhou v poradí Lindou Paulechovou (Novomestský Superbiker) mala v cieli náskok 41,5 sekundy. Na treťom mieste sa v ženách umiestnila Kasandra Zina Polick, ktorá na víťazku stratil 5:41 min.

Tereza si do celkového hodnotenia Slovak E-Bike Cup pripísala 50 bodom, vďaka ktorým si v predstihu zabezpečila víťazstvo v celom seriáli. Uvidíme, či sa jej podarí získať aj majstrovský titul v budúco týždňových pretekoch v Oslanoch.

V mužoch bol najrýchlejším jazdcom Martin Knapec z CTM Racing tímu. V cieli dosiahol čas 24:07,3 a tešil sa z víťazstva. Na druhom mieste sa umiestnil Milan Barényi (CK Bike Peak Oslany), ktorý na víťaza stratil 14,2 sekundy. Tretí skončil Filip Sklenárik (Proefekt team) so stratou necelých 27 sekúnd na víťaza.

Martin Knapec svoje víťazstvo po pretekoch zhodnotil takto:

Už budúci víkend sa v Oslanoch uskutočnia historicky prvé Majstrovstvá Slovenska v disciplíne E-Bike a účasť na nich prisľúbili také mená ako napríklad Matej Ulík (niekoľkonásobný šampión v CX a XCO), Lukáš Kubiš, či Róbert Gavenda (najúspešnejší cyklokrosár).

Oslany sú menšia obec na Hornej Nitre a pre pretekárov si organizátori prichystali 3,5 km okruh. Ten ponúkne rôzne mixy povrchov od lesných trailov a chodníkov so skokmi a technickými prekážkami, cez prudké výšľapy náročným terénom, až po poľné cesty.

Príďte povzbudiť pretekárov a nabiť sa energiou na celý týždeň.