Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!
Novinky

Tereza Kurnická a Martin Knapec vyhrali 4. kolo Slovak E-Bike Cup v Poráči

Tereza Kurnická si vďaka víťazstvu v predstihu zabezpečila víťazstvo v celkovom bodovaní slovenského pohára, ktorý vyvrcholí Majstrovstvami Slovenska v Oslanoch už budúci víkend.
Matúš Bušík
Tereza Kurnická a Martin Knapec vyhrali 4. kolo Slovak E-Bike Cup v Poráči

Slovak E-Bike Cup pokračoval už svojím 4. kolom, ktoré je predposledným podujatím týchto pretekov. To sa uskutočnilo v nedeľu 23. júla na trati v Poráči.

V ženskej kategórii predviedla najlepší výkon Tereza Kurnická z tímu PROefekt, ktorá trať prešla v čase 22:52,6 min. Pred druhou v poradí Lindou Paulechovou (Novomestský Superbiker) mala v cieli náskok 41,5 sekundy. Na treťom mieste sa v ženách umiestnila Kasandra Zina Polick, ktorá na víťazku stratil 5:41 min.

Tereza si do celkového hodnotenia Slovak E-Bike Cup pripísala 50 bodom, vďaka ktorým si v predstihu zabezpečila víťazstvo v celom seriáli. Uvidíme, či sa jej podarí získať aj majstrovský titul v budúco týždňových pretekoch v Oslanoch.

V mužoch bol najrýchlejším jazdcom Martin Knapec z CTM Racing tímu. V cieli dosiahol čas 24:07,3 a tešil sa z víťazstva. Na druhom mieste sa umiestnil Milan Barényi (CK Bike Peak Oslany), ktorý na víťaza stratil 14,2 sekundy. Tretí skončil Filip Sklenárik (Proefekt team) so stratou necelých 27 sekúnd na víťaza.

Martin Knapec svoje víťazstvo po pretekoch zhodnotil takto:

Kompletné výsledky pretekov nájdete na stránke www.sportsofttiming.sk.

Už budúci víkend sa v Oslanoch uskutočnia historicky prvé Majstrovstvá Slovenska v disciplíne E-Bike a účasť na nich prisľúbili také mená ako napríklad Matej Ulík (niekoľkonásobný šampión v CX a XCO), Lukáš Kubiš, či Róbert Gavenda (najúspešnejší cyklokrosár).

Oslany sú menšia obec na Hornej Nitre a pre pretekárov si organizátori prichystali 3,5 km okruh. Ten ponúkne rôzne mixy povrchov od lesných trailov a chodníkov so skokmi a technickými prekážkami, cez prudké výšľapy náročným terénom, až po poľné cesty.

Príďte povzbudiť pretekárov a nabiť sa energiou na celý týždeň.

Aktuality

11:07 Prečo nemôžu pretekať cyklisti s defibrilátorom? Vysvetľuje lekár Belgickej cyklistickej federácie.

„Ak futbalista dostane arytmiu, môže sa zohnúť na kolená, ale neohrozí seba ani ostatných hráčov. Ak sa defibrilátor zapne, keď ide cyklista v zjazde v horskom priesmyku, môže spadnúť a ohroziť seba aj ostatných jazdcov,“ hovorí Kris Van der Mieren.

10:37 17-ročný americký supertalent Andrew August má ísť do Ineosu: Je to Remco s väčšou silou.

Andrew August odmietol ponuku zmluvy s americkým tímom Hagens Bermans Axeon. Zaujímalo sa oňho viacero WorldTour tímov a údajne je jeho prestup do Ineos Grenadiers blízko, ale zmluvu ešte nepodpísal. (GCN)

10:08 Shimano sťahuje 760-tisíc kľúk Ultegra a Dura-Ace kvôli viac ako 4500 prípadom zlyhania materiálu.

Zlyhanie materiálu kľúk Hollowtech viedlo k celkovo šiestim zraneniam, ktoré zahŕňali zlomeniny a vykĺbenia kostí či tržné rany.

Včera 14:19 Nathan Van Hooydonck musí pre problémy so srdcom predčasne ukončiť profesionálnu kariéru.

Jazdec tímu Jumbo-Visma mal prednedávnom dopravnú nehodu po kolapse počas jazdy v dôsledku anomálie srdcového svalu.

 

Včera 11:04 Len 19-ročný Joshua Tarling sa stal po suverénne najlepšej jazde Majstrom Európy v časovke.

Britský jazdec tímu Ineos absolvoval rovinatú 28,7 km dlhú časovku v čase 31:30 min s priemernou rýchlosťou 54,762 km/h. Na druhom a treťom mieste skončili  Stefan Bissegger (+42 s) a Wout van Aert (+43 s).

Zavrieť reklamu