Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!

Prototyp Specialized Tarmac SL8 má rám inšpirovaný aero modelom Venge

Nový model Tarmacu má mohutnú hlavovú trubku a subtilnú zadnú časť rámu.
Martin Sarvaš
Prototyp Specialized Tarmac SL8 má rám inšpirovaný aero modelom Venge

Na fóre Weight Weenies sa objavili fotografie bicykla, ktorý sa javí ako nový Specialized Tarmac SL8 a pred oficiálnym uvedením na trh ho testujú jazdci tímu Soudal-QuickStep.

Aj keď sa zdá, že celková silueta nového bicykla je podobná súčasnému modelu Specialized Tarmac SL7, na ráme je vidno niekoľko zmien.

Zmeny rámu zahŕňajú úpravy tvaru hlavovej trubky a vidlice, ako aj výrazné stenčenie sedlových vzpier a zmenu sedlovky.

Hybrid Venge – Tarmac?

Aj keď súčasný Tarmac SL7 je už niečo ako ľahká verzia staršieho aero modelu Venge, zdá sa, že nový Tarmac posúva túto filozofiu dizajnu ešte ďalej.

Hlavová trubka je výrazne predĺžená, pravdepodobne pre zlepšenie aerodynamiky.

Nová vidlica má tiež viac než len podobnosť s vidlicou u Venge a má širšie ploché nohy.

Bez integrovaného kokpitu (zatiaľ)

Keď Roval nedávno uviedol na trh svoj nový integrovaný kokpit Rapide, predpokladali sme, že je pravdepodobne navrhnutý pre nový Tarmac SL8.

Aj keď sa zdá, že jeden uniknutý obrázok (ktorý vyzerá ako niečo z internej prezentácie) ukazuje nový bicykel vybavený týmto kokpitom, všetky bicykle na fotografii z tímového kempu majú neintegrované kokpity s predstavcom a klasickými riadidlami.

Predstavec vyzerá veľmi podobne ako na Tarmac SL7.

Ak je kokpit Roval Rapide kompatibilný so starými aj novými bicyklami, naznačuje to, že Specialized sa drží podobného, ​​ak nie identického usporiadania hlavovej súpravy a vnútorného vedenia káblov.

Pozrite si tiež

Nezvyčajne veľké množstvo medzikusov nad každým predstavcom na všetkých bicykloch možno naznačuje, že Specialized vylepšil geometriu nového rámu.

Vzhľadom na to, že profesionálni jazdci sú zvyčajne veľmi vyberaví, čo sa týka ich bicykla, môžu skúšať nový bicykel s neintegrovanými nastaveniami pre rýchlejšie a jednoduchšie úpravy.

V každom prípade to tiež potvrdzuje, že nový Tarmac SL8 bude kompatibilný s integrovanými aj neintegrovanými riadidlami, ako je SL7.

To by malo uspokojiť požiadavky jazdcov, ktorí uprednostňujú čistú estetiku a vylepšenú aerodynamiku integrovaného nastavenia, ako aj požiadavky jazdcov s bicyklami alebo vkusom vybavenia, ktorému kokpit Roval Rapide nevyhovuje.

Subtilná zadná časť rámu

So 7 kg u veľkosi 54 cm patrí S-Works Tarmac SL7 určite medzi ľahšie pretekárske bicykle.

S ohľadom na zníženie hmotnosti to vyzerá, že Specialized šetril hmotnosť v zadnej časti rámu, kde na aerodynamickom výkone až tak veľmi nezáleží.

Zdá sa, že vrchná rámová trubka je mierne zoštíhlená (hoci nie do extrémov), ale zásadnejšiu zmenu zaznamenali vrchné vzpery zadnej stavby.

Tenké vrchné vzpery zadnej stavby sa zdajú byť pripojené k sedlovej trubke o niečo nižšie, potenciálne na zlepšenie poddajnosti zadnej časti, a pripomínajú tie, ktoré sú u modelu Specialized S-Works Aethos

So špičkovou špecifikáciou S-Works Aethos Dura-Ace Di2 s hmotnosťou iba 6,1 kg pri veľkosti 54 cm by mohol Specialized aplikovať skúsenosti získané z dizajnu a konštrukcie tohto modelu na nový Tarmac SL8.

Vzhľadom na nekonečnú posadnutosť cyklistického sveta hmotnosťou by to vôbec nebolo prekvapením.

Zdá sa, že s prechodom na najnovšie generácie bezdrôtových a polo-bezdrôtových elektronických súprav, ktoré nevyžadujú prepojovacie boxy, sa Specialized zbavuje integrovaného portu, ktorý je súčasťou sedlovky u Tarmac SL7.

Pravdepodobne to tiež pomáha ušetriť trochu hmotnosti.

Fotografia z tímového kempu tiež odhaľuje, že Specialized pravdepodobne ponúkne rovnú verziu sedlovky a tiež verziu so setbackom.

Kedy predstavia Specialized Tarmac SL8?

Ako je pri týchto druhoch únikov zvykom, Specialized zatiaľ tají, čo tento bicykel je a kedy bude oficiálne uvedený na trh.

Vzhľadom na to, že bicykle na fotografii z tímového kempu sú dizajnované v tímových farbách s logom Soudal-QuickStep ‚Wolf Pack‘ zdobiacim hornú trubku, zdá sa, že ide o viac než len o prototyp.

Hviezdny jazdec tímu Remco Evenepoel by mal jazdiť na pretekoch Clásica San Sebastián koncom tohto mesiaca, pred augustovými majstrovstvami sveta v cestnej cyklistike a je možné, že bude pretekať na novom model Tarmacu.

Aktuality

11:08 Pogačar dopuje, Vingegaard dopuje, všetci dopujú… Dopingoví „fanúšikovia“ cyklistiky sa opäť ozývajú.

Je úplne jedno, čo sa stane – ktokoľvek vyhrá, akýmkoľvek spôsobom – vždy dopuje. Takíto ľudia by vám neverili ani nos medzi očami a spochybnili by aj malú násobilku. Smutné je, že ich stále pribúda.

Včera 21:10 Video: Mark Cavendish prišiel zničený do cieľa náročnej horskej etapy Tour de France, ale časový limit stihol.

Pätnásta etapa mala necelých 200 km a prevýšenie cez 5000 metrov, takže pre šprintérov bolo veľmi náročné, aby zvládli prísť do cieľa v časovom limite. Nakoniec sa to podarilo všetkým okrem Brama Weltena z tímu dsm-firmenich PostNL.

Včera 17:28 Tadej Pogačar predviedol ďalší neuveriteľný výkon a vyhral už tretiu etapu na Tour de France.

Jonas Vingegaard zaútočil 10,3 km pred cieľom v rozhodujúcom stúpaní Plateau de Beille, ale Pogačar bez problémov zareagoval a o 5 km neskôr sám zaútočil. Tadej Pogačar prišiel do cieľa osamote s viac ako minútovým náskokom pred Vingegaardom a tretí Remco Evenepoel prešiel cieľom s takmer trojminútovou stratou.

Včera 16:36 Pelotónom na Tour de France sa šíri COVID-19, organizátori opäť zaviedli povinné respirátory.

Kvôli Covidu už z Tour odstúpili Tom Pidcock, Juan Ayuso a Michael Mørkøv.

Včera 15:49 Video: Divák hodil Pogačarovi aj Vingegaardovi do tváre zemiakové lupienky. Polícia ho už zatkla.

Dva kilometre pred cieľom 14. etapy Tour de France stál nevychovaný divák, ktorý hodil chipsy do tváre najprv Tadejovi Pogačarovi a o pár sekúnd neskôr aj Jonasovi Vingegaardovi, ktorý prenasledoval Slovinca v žltom drese.

Zavrieť reklamu