Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Slovenskí enduro pretekári sa stretli s Petrom Saganom na Tour de France

Enduro jazdci tímu OKӨEVERYWHERE RACING absolvovali vo Francúzsku sústredenie, na ktorom sa pripravovali na najbližšie preteky a so Saganom sa stretli v cieli 14. etapy Tour de France.
Martin Sarvaš
Foto: OKӨEVERYWHERE RACING

Enduro pretekári slovenského tímu OKӨEVERYWHERE RACING sa stretli s Petrom Saganom na Tour de France v cieli 14. etapy vo francúzskom Morzine.

Enduro jazdci absolvovali vo Francúzsku sústredenie, na ktorom sa pripravovali na najbližšie preteky Českej enduro série a Majstrovstvá Slovenska v endure v Košiciach.

„Nechali sme Simču vybrať, kde chce mať sústredenie v strede sezóny, a vybrala si oblasť Les Portes du Soleil. Chceli sme ísť niekam, kde sme ešte neboli. Zhodou okolností sme mali možnosť vidieť cieľ 14. etapy na Tour de France a pozrieť si Petra v jeho poslednom štarte na Tour de France,“ povedal Michael Kolář.

„Bol milo prekvapený a dúfame, že sme mu dodali energiu do ďalších etáp. Konkrétne s Petrom som sa o ničom významnom nebavil, pretože sme sa stretli len na pár minút. Trochu sme sa vtipkovali a snažil som sa ho povzbudiť,“ opísal Kolář stretnutie so Saganom, s ktorým pretekal päť rokov v tímoch Bora-Hansgrohe a Tinkoff-Saxo.

„Highlightom bolo, že on nás vyzval na spoločnú fotku, nie my jeho. Najväčšiu radosť mal z Dávida Cibika, ktorý má jedinečný účes. Peter na to reagoval a pýtal sa, ‚čo sa s tebou stalo‘. Potom mi do večera posielal memy z nejakého filmu, lebo vedel, že mu niekoho pripomína.“

„Takže podľa mňa sme splnili misiu a na chvíľu sa mohol zamyslieť nad niečím iným než tým, že mu ešte týždeň trvá, kým príde do Paríža,“ dodal Michael Kolář.

Aktuality

21:10 Video: Mark Cavendish prišiel zničený do cieľa náročnej horskej etapy Tour de France, ale časový limit stihol.

Pätnásta etapa mala necelých 200 km a prevýšenie cez 5000 metrov, takže pre šprintérov bolo veľmi náročné, aby zvládli prísť do cieľa v časovom limite. Nakoniec sa to podarilo všetkým okrem Brama Weltena z tímu dsm-firmenich PostNL.

17:28 Tadej Pogačar predviedol ďalší neuveriteľný výkon a vyhral už tretiu etapu na Tour de France.

Jonas Vingegaard zaútočil 10,3 km pred cieľom v rozhodujúcom stúpaní Plateau de Beille, ale Pogačar bez problémov zareagoval a o 5 km neskôr sám zaútočil. Tadej Pogačar prišiel do cieľa osamote s viac ako minútovým náskokom pred Vingegaardom a tretí Remco Evenepoel prešiel cieľom s takmer trojminútovou stratou.

16:36 Pelotónom na Tour de France sa šíri COVID-19, organizátori opäť zaviedli povinné respirátory.

Kvôli Covidu už z Tour odstúpili Tom Pidcock, Juan Ayuso a Michael Mørkøv.

15:49 Video: Divák hodil Pogačarovi aj Vingegaardovi do tváre zemiakové lupienky. Polícia ho už zatkla.

Dva kilometre pred cieľom 14. etapy Tour de France stál nevychovaný divák, ktorý hodil chipsy do tváre najprv Tadejovi Pogačarovi a o pár sekúnd neskôr aj Jonasovi Vingegaardovi, ktorý prenasledoval Slovinca v žltom drese.

14:53 „Jazdím šialené watty, a aj tak nás stále dobiehajú,“ hovorí Mathieu van der Poel o výkonoch na Tour de France.

Van der Poel sa dostal do úniku počas 13. etapy, ale po nespočetných snahách o víťazstvo z úniku sa napokon rozhodovalo v záverečnom šprinte, v ktorom si pripísal Jasper Philipsen druhé etapové víťazstvo na Tour 2024.

Zavrieť reklamu