Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!
Novinky

Slovenskí enduro pretekári sa stretli s Petrom Saganom na Tour de France

Enduro jazdci tímu OKӨEVERYWHERE RACING absolvovali vo Francúzsku sústredenie, na ktorom sa pripravovali na najbližšie preteky a so Saganom sa stretli v cieli 14. etapy Tour de France.
Martin Sarvaš
Foto: OKӨEVERYWHERE RACING

Enduro pretekári slovenského tímu OKӨEVERYWHERE RACING sa stretli s Petrom Saganom na Tour de France v cieli 14. etapy vo francúzskom Morzine.

Enduro jazdci absolvovali vo Francúzsku sústredenie, na ktorom sa pripravovali na najbližšie preteky Českej enduro série a Majstrovstvá Slovenska v endure v Košiciach.

„Nechali sme Simču vybrať, kde chce mať sústredenie v strede sezóny, a vybrala si oblasť Les Portes du Soleil. Chceli sme ísť niekam, kde sme ešte neboli. Zhodou okolností sme mali možnosť vidieť cieľ 14. etapy na Tour de France a pozrieť si Petra v jeho poslednom štarte na Tour de France,“ povedal Michael Kolář.

„Bol milo prekvapený a dúfame, že sme mu dodali energiu do ďalších etáp. Konkrétne s Petrom som sa o ničom významnom nebavil, pretože sme sa stretli len na pár minút. Trochu sme sa vtipkovali a snažil som sa ho povzbudiť,“ opísal Kolář stretnutie so Saganom, s ktorým pretekal päť rokov v tímoch Bora-Hansgrohe a Tinkoff-Saxo.

„Highlightom bolo, že on nás vyzval na spoločnú fotku, nie my jeho. Najväčšiu radosť mal z Dávida Cibika, ktorý má jedinečný účes. Peter na to reagoval a pýtal sa, ‚čo sa s tebou stalo‘. Potom mi do večera posielal memy z nejakého filmu, lebo vedel, že mu niekoho pripomína.“

„Takže podľa mňa sme splnili misiu a na chvíľu sa mohol zamyslieť nad niečím iným než tým, že mu ešte týždeň trvá, kým príde do Paríža,“ dodal Michael Kolář.

Aktuality

Včera 15:56 Nová Merida One-Sixty FR kombinuje 180 mm zdvih s mullet kolesami.

Bicykel určený primárne na zábavu v bikeparku a na tých najdrsnejších enduro trailoch má odolné komponenty a priaznivý pomer cena/výkon.

Včera 13:01 Kvíz: Viete, čo robia v skutočnosti sponzori najväčších cyklistických tímov?

Ich mená poznáme všetci takmer naspamäť, ale viete, čo vlastne znamenajú a čomu sa venujú sponzori najväčších cyklistických tímov? Niektoré odpovede vás určite prekvapia a asi aj pobavia, keďže veľká väčšina sponzorov nemá s bicyklovým priemyslom nič spoločné.

Včera 12:02 Video: Elitní XC pretekári testovali cez víkend olympijskú trať v Paríži.

Sobota slúžila na zoznámenie sa s traťou a v nedeľu sa jazdci pustili do pretekania. Víkend mal organizátorom priniesť množstvo údajov a spätnú väzbu o trati a zázemí pretekov, ktoré bude počas olympiády čeliť náporu ľudí.

Včera 09:58 Spojenie Quick-Stepu a Jumbo-Visma by malo katastrofálne následky, hovorí Philippe Gilbert.

41-ročný bývalý profesionálny cyklista vyjadril obavy o ekonomické následky pre profesionálnu cyklistiku v dôsledku potenciálneho spojenia tímov Soudal-QuickStep a Jumbo-Visma v roku 2024.

Včera 09:19 Video: Chris Froome spravil paródiu na virálne reklamné video Bentley.

Štvornásobný víťaz Tour de France túto sezónu toho síce veľa nevyhral, ale aspoň na chvíľu „vyhral internet“ komickým videom, v ktorom paroduje virálnu reklamu automobilky Bentley.

Zavrieť reklamu