Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!
Novinky

Tadej Pogačar prekonal svoj vlastný rekordný čas na legendárnom stúpaní Grand Colombier

Pogačar prešiel 17-kilometrové stúpanie s prevýšením 1210 metrov s priemernou rýchlosťou 23,5 km/h, pričom pri útoku v záverečných 500 metroch dosiahol dokonca rýchlosť až 36,4 km/h.
Martin Sarvaš
Tadej Pogačar prekonal svoj vlastný rekordný čas na legendárnom stúpaní Grand Colombier

Tadej Pogačar na Tour de France 2023. Foto: A.S.O.

Tadej Pogačar držal už tretí rok rekordný čas v legendárnom stúpaní Grand Colombier a po trinástej etape Tour de France 2023 to vyzerá, že si rekord ešte dosť dlho udrží.

Stúpanie Grand Colombier má podľa meraného segmentu na Strave dĺžku 17,15 km, priemerný sklon 7,1% a celkové prevýšenie 1 210 m.

Počas Tour de France v roku 2020, kedy sa mu podarilo po prvýkrát získať žltý dres, vytvoril v stúpaní Grand Colombier rekord s časom 45:37 min a priemernou rýchlosťou 22,6 km/h.

V uplynulej 13. etape na Tour 2023 sa síce Pogačarovi nepodarilo vyhrať, ale svoj rekordný čas výrazne zlepšil.

Aj keď v Pogačarovej aktivite na Strave sa oficiálny segment Grand Colombier nezobrazuje, na twitteri Tour de France, kde zdieľajú zaujímavé dáta pretekárov, zverejnili čas, ktorý 24-ročný Slovinec dosiahol.

Tadej Pogačar zlepšil svoj čas o 1 minútu a 43 sekúnd, čo znamená, že stúpanie Grand Colombier prešiel za 43:51 minúty pri priemernej rýchlosti 23,5 km/h a dokonca pri  útoku v záverečných 500 metroch dosiahol dokonca rýchlosť až 36,4 km/h.

Pozrite si tiež

Len pre predstavu, čas priemerného amatérskeho cyklistu na Grand Colombier je viac ako dvojnásobok času Tadeja Pogačara, presne 1:34:20 hod, čo vypovedá o šialenom výkone, ktorý musel Slovinec udržať necelú trištvrte hodinu.

Na Strave však KOM na oficiálnom segmente patrí Tomovi Pidcockovi, ktorý mal len o 12 sekúnd pomalší čas ako Pogačar.

Víťaz etapy Michał Kwiatkowski zdieľa na svojej Strave aj dáta o výkone či srdcovej frekvencii a vyhral najmä skvelému výkonu v stúpaní Grand Colombier, ktoré prešiel za 45:43 min s obdivuhodným priemerným výkonom 387 wattov pri priemernej rýchlosti 22,2 km/h a s priemerným tepom 162 bpm.

Aktuality

Včera 14:19 Nathan Van Hooydonck musí pre problémy so srdcom predčasne ukončiť profesionálnu kariéru.

Jazdec tímu Jumbo-Visma mal prednedávnom dopravnú nehodu po kolapse počas jazdy v dôsledku anomálie srdcového svalu.

 

Včera 11:04 Len 19-ročný Joshua Tarling sa stal po suverénne najlepšej jazde Majstrom Európy v časovke.

Britský jazdec tímu Ineos absolvoval rovinatú 28,7 km dlhú časovku v čase 31:30 min s priemernou rýchlosťou 54,762 km/h. Na druhom a treťom mieste skončili  Stefan Bissegger (+42 s) a Wout van Aert (+43 s).

Včera 10:40 Video: Do cieľa prišiel celý od krvi. Stefan Küng spadol hlavou na bariéru a zlomil si ruku aj lícnu kosť.

Švajčiarsky jazdec mal našliapnuté k skvelému výsledku a pódiovému umiestneniu na Majstrovstvách Európy v časovke, avšak v závere nepríjemne spadol hlavou na bariéru vedľa cesty. Napriek tvrdému pádu a početným zraneniam časovku dokončil a zakrvavený prešiel cieľom na 11. mieste.

 

Včera 10:08 Simona Kuchyňková po výhre Svetového pohára v endure: Od radosti som plakala, nemožné sa stalo skutočnosťou.

„V zlomku sekundy som dostala extrémny flash všetkých udalostí, ktoré sa stali za posledné dva roky a od radosti som plakala dobrých dvadsať minút. A to ma teda nevidno často plakať,“ povedala Kuchyňková, ktorá vyhrala v Chateli o 0,11 sekundy.

Včera 09:44 Pozvánka: Cyklojazda z Bratislavy do Viedne Open Border Ride 2023.

S BUBO a bratmi Velitsovými z Isadore Apparel sa štartuje z centra Bratislavy, aby sme si pripomenuli symbol slobody a otvorených hraníc.

Zavrieť reklamu