Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Tadej Pogačar prekonal svoj vlastný rekordný čas na legendárnom stúpaní Grand Colombier

Pogačar prešiel 17-kilometrové stúpanie s prevýšením 1210 metrov s priemernou rýchlosťou 23,5 km/h, pričom pri útoku v záverečných 500 metroch dosiahol dokonca rýchlosť až 36,4 km/h.
Martin Sarvaš
Tadej Pogačar prekonal svoj vlastný rekordný čas na legendárnom stúpaní Grand Colombier

Tadej Pogačar na Tour de France 2023. Foto: A.S.O.

Tadej Pogačar držal už tretí rok rekordný čas v legendárnom stúpaní Grand Colombier a po trinástej etape Tour de France 2023 to vyzerá, že si rekord ešte dosť dlho udrží.

Stúpanie Grand Colombier má podľa meraného segmentu na Strave dĺžku 17,15 km, priemerný sklon 7,1% a celkové prevýšenie 1 210 m.

Počas Tour de France v roku 2020, kedy sa mu podarilo po prvýkrát získať žltý dres, vytvoril v stúpaní Grand Colombier rekord s časom 45:37 min a priemernou rýchlosťou 22,6 km/h.

V uplynulej 13. etape na Tour 2023 sa síce Pogačarovi nepodarilo vyhrať, ale svoj rekordný čas výrazne zlepšil.

Aj keď v Pogačarovej aktivite na Strave sa oficiálny segment Grand Colombier nezobrazuje, na twitteri Tour de France, kde zdieľajú zaujímavé dáta pretekárov, zverejnili čas, ktorý 24-ročný Slovinec dosiahol.

Tadej Pogačar zlepšil svoj čas o 1 minútu a 43 sekúnd, čo znamená, že stúpanie Grand Colombier prešiel za 43:51 minúty pri priemernej rýchlosti 23,5 km/h a dokonca pri  útoku v záverečných 500 metroch dosiahol dokonca rýchlosť až 36,4 km/h.

Pozrite si tiež

Len pre predstavu, čas priemerného amatérskeho cyklistu na Grand Colombier je viac ako dvojnásobok času Tadeja Pogačara, presne 1:34:20 hod, čo vypovedá o šialenom výkone, ktorý musel Slovinec udržať necelú trištvrte hodinu.

Na Strave však KOM na oficiálnom segmente patrí Tomovi Pidcockovi, ktorý mal len o 12 sekúnd pomalší čas ako Pogačar.

Víťaz etapy Michał Kwiatkowski zdieľa na svojej Strave aj dáta o výkone či srdcovej frekvencii a vyhral najmä skvelému výkonu v stúpaní Grand Colombier, ktoré prešiel za 45:43 min s obdivuhodným priemerným výkonom 387 wattov pri priemernej rýchlosti 22,2 km/h a s priemerným tepom 162 bpm.

Aktuality

12:27 Zakladatelia GCN odkúpili naspäť svoj podiel od Warner Bros a vracajú sa k pôvodnej tvorbe.

Známy cyklistický YouTube kanál Global Cycling Network sa chce primárne sústrediť na tvorbu videí. Ich webová stránka, ktorá okrem iného informovala aj o aktualitách zo sveta cyklistiky, končí. Končí aj online platforma Eurosportu a živé vysielanie cyklistických pretekov sa presunie na platformy Max a discovery+.

11:38 Sepp Kuss nejde na Tour de France, po prekonaní COVID-19 sa dostatočne nezotavil.

Tím Visma-Lease a Bike oznámil, že Kuss neodštartuje na Tour a nahradí ho holandský vrchár Bart Lemmen.

Včera 14:48 Okolo Slovenska 2024: Detaily etáp, zoznam štartujúcich a harmonogram vysielania.

Etapové preteky Okolo Slovenska sa uskutočnia od 26. do 30. júna. Pozrite si mapy, profily a časový harmonogram etáp, a tiež program živého vysielania.

Včera 13:39 Fotogaléria: Ako Tom Pidcock vyhral oboje preteky horského Svetového pohára v Crans Montana len pár dni pred štartom na Tour de France.

Na pretekoch XCC sa prebojoval z posledného miesta na prvé a v disciplíne XCO dosiahol suverénne víťazstvo po sóle na šiestich z celkovo siedmich okruhov.

Včera 11:35 Len 23-ročnému Andreovi Piccolovi našli na letisku dopingové látky. Tím EF s ním ihneď ukončil zmluvu.

„Priniesol som štyri lieky z Kolumbie, ktoré nechcem menovať, ale chcem za to prevziať zodpovednosť… Našli ich a zhabali na letisku,“ napísal Piccolo šéfovi tímu EF Education-EasyPost.

Zavrieť reklamu