Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!
Novinky

Fotogaléria: Najlepšie momenty 20. etapy Tour de France 2023

Pozrite si skvelé fotografie z predposlednej etapy Tour de France 2023.
Martin Sarvaš

Tadej Pogačar (UAE Emirates) sa dočkal malej odplaty voči Jonasovi Vingegaardovi (Jumbo-Visma) a podarilo sa mu vyhrať predposlednú etapu na Tour de France 2023.

V záverečnom šprinte vedúcej skupiny bol Pogačar najrýchlejší pred druhým Felixom Gallom (AG2R Citroën) a tretí prešiel cieľovou čiarou Vingegaard.

„Dnes som sa konečne cítil sám sebou. Bolo fajn cítiť sa opäť dobre od štartu až do cieľa po toľkých dňoch trápenia. A dotiahnuť to až na cieľovú čiaru – som jednoducho šťastný,“ povedal Pogačar po etape.

„Adam [Yates] odviedol skvelú prácu. Čakal som naňho, aby sa k nám pripojil a skvele mi to rozbehol. Vďaka nemu som sa lepšie mohol pripraviť na záver a bol som menej nervózny,“ dodal druhý najlepší jazdec Tour 2023.

Aktuality

Včera 14:19 Nathan Van Hooydonck musí pre problémy so srdcom predčasne ukončiť profesionálnu kariéru.

Jazdec tímu Jumbo-Visma mal prednedávnom dopravnú nehodu po kolapse počas jazdy v dôsledku anomálie srdcového svalu.

 

Včera 11:04 Len 19-ročný Joshua Tarling sa stal po suverénne najlepšej jazde Majstrom Európy v časovke.

Britský jazdec tímu Ineos absolvoval rovinatú 28,7 km dlhú časovku v čase 31:30 min s priemernou rýchlosťou 54,762 km/h. Na druhom a treťom mieste skončili  Stefan Bissegger (+42 s) a Wout van Aert (+43 s).

Včera 10:40 Video: Do cieľa prišiel celý od krvi. Stefan Küng spadol hlavou na bariéru a zlomil si ruku aj lícnu kosť.

Švajčiarsky jazdec mal našliapnuté k skvelému výsledku a pódiovému umiestneniu na Majstrovstvách Európy v časovke, avšak v závere nepríjemne spadol hlavou na bariéru vedľa cesty. Napriek tvrdému pádu a početným zraneniam časovku dokončil a zakrvavený prešiel cieľom na 11. mieste.

 

Včera 10:08 Simona Kuchyňková po výhre Svetového pohára v endure: Od radosti som plakala, nemožné sa stalo skutočnosťou.

„V zlomku sekundy som dostala extrémny flash všetkých udalostí, ktoré sa stali za posledné dva roky a od radosti som plakala dobrých dvadsať minút. A to ma teda nevidno často plakať,“ povedala Kuchyňková, ktorá vyhrala v Chateli o 0,11 sekundy.

Včera 09:44 Pozvánka: Cyklojazda z Bratislavy do Viedne Open Border Ride 2023.

S BUBO a bratmi Velitsovými z Isadore Apparel sa štartuje z centra Bratislavy, aby sme si pripomenuli symbol slobody a otvorených hraníc.

Zavrieť reklamu