Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!
Novinky

Jonas Vingegaard predviedol životný výkon pri suverénnom víťazstve horskej časovky na Tour de France

Vingegaard dokázal zvíťaziť v 22,4 km dlhej časovke s prevýšením 636 m s obrovským náskokom 1:38 minúty pred druhým najrýchlejším Tadejom Pogačarom.
Martin Sarvaš
Jonas Vingegaard predviedol životný výkon pri suverénnom víťazstve horskej časovky na Tour de France

16. etapa Tour de France 2023

 

  • Passy → Combloux
  • Profil: ind. časovka / horská
  • Dĺžka: 22,4 km
  • Prevýšenie: 636 m
  • Priemerná rýchlosť (víťaza): 41,2 km/h
  • Víťaz: Jonas Vingegaard (Jumbo-Visma)

Jonas Vingegaard získal prvé etapové víťazstvo pre svoj tím Jumbo-Visma na Tour de France v 16. etape – 22,4 km dlhej individuánej časovke s prevýšením 636 metrov.

Vingegaard predviedol v časovke životný výkon a dokázal poraziť druhého najrýchlejšieho Tadeja Pogačara (UAE Emirates) až o 1:38 minúty. Tretí skončil tímový kolega víťaza etapy Wout van Aert so stratou 2:51 minúty.

Pozrite si tiež

Jonas Vingegaard bol jediným jazdcom, ktorému sa podarilo prekročiť hranicu priemernej rýchlosti 40 km/h a časovku absolvoval s časom 32:36 min a priemernou rýchlosťou 41,227 km/h, zatiaľ čo druhý Pogačar mal priemernú rýchlosť 39,26 km/h.

V celkovom hodnotení sa tak Vingegaardovi konečne podarilo výrazne navýšiť náskok na čele a pred Pogačarom vedie o 1:48 min na tretie miesto sa posunul Adam Yates (UAE Emirates), ktorý zaostáva o 8:52 min.

Priebeh súboja Vingegaard vs. Pogačar

V dueli o žltž dres Vingegaard naznačil svoju prevahu od začiatku, keď zajazdil úvodných 7 km o 16 sekúnd rýchlejšie ako Pogačar.

Vyzeralo to tiež, že Vingegaard viac riskoval aj v zákrutách pri zjazde z kopca. V dolnej časti stúpania, kde Pogačar menil časovkársky bicykel za klasický, si Dán zvýšil náskok na 31sekúnd.

Na vrchole stúpania bicykli Vingegaard svoj náskok dokonca zdvojnásobil na 1:05 min a trať dokončil s obrovskou prevahou a odsupom 1:38 min od Pogačara.

Tadej Pogacar dosiahol druhý najlepší čas dňa, zatiaľ čo Van Aert skončil tretí a Pello Bilbao obsadil úctyhodné štvrté miesto. Adam Yates dokázal zosadiť Carlosa Rodrigueza z tretieho miesta v celkovom hodnotení, zatiaľ čo Felix Gall sa dostal späť do top 10 na úkor Guillauma Martina.

Záverečný kilometer 16. etapy Tour de France 2023

Výsledky 16. etapy Tour de France 2023

Aktuality

11:04 Len 19-ročný Joshua Tarling sa stal po suverénne najlepšej jazde Majstrom Európy v časovke.

Britský jazdec tímu Ineos absolvoval rovinatú 28,7 km dlhú časovku v čase 31:30 min s priemernou rýchlosťou 54,762 km/h. Na druhom a treťom mieste skončili  Stefan Bissegger (+42 s) a Wout van Aert (+43 s).

10:40 Video: Do cieľa prišiel celý od krvi. Stefan Küng spadol hlavou na bariéru a zlomil si ruku aj lícnu kosť.

Švajčiarsky jazdec mal našliapnuté k skvelému výsledku a pódiovému umiestneniu na Majstrovstvách Európy v časovke, avšak v závere nepríjemne spadol hlavou na bariéru vedľa cesty. Napriek tvrdému pádu a početným zraneniam časovku dokončil a zakrvavený prešiel cieľom na 11. mieste.

 

10:08 Simona Kuchyňková po výhre Svetového pohára v endure: Od radosti som plakala, nemožné sa stalo skutočnosťou.

„V zlomku sekundy som dostala extrémny flash všetkých udalostí, ktoré sa stali za posledné dva roky a od radosti som plakala dobrých dvadsať minút. A to ma teda nevidno často plakať,“ povedala Kuchyňková, ktorá vyhrala v Chateli o 0,11 sekundy.

09:44 Pozvánka: Cyklojazda z Bratislavy do Viedne Open Border Ride 2023.

S BUBO a bratmi Velitsovými z Isadore Apparel sa štartuje z centra Bratislavy, aby sme si pripomenuli symbol slobody a otvorených hraníc.

09:27 Nora Jenčušová skončila po skvelom výkone štvrtá v časovke na Majstrovstvách Európy.

21-ročnú Slovenku delili od umiestnenia na pódiu len dve sekundy. Majsterkou Európy sa stala len 18-ročná Britka Zoe Bäckstedt.

Zavrieť reklamu