Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!

Posledný tohtoročný Biker je v predaji

Posledné tohtoročné vydanie Bikera je v stánkoch spolu s nástenným kalendárom na rok 2015 zadarmo. O čom si budete môcť cez zimu čítať?
Biker

V živote každého človeka príde chvíľa, keď sa začne zamýšľať nad existenčnými otázkami. Kto sme? Kam smerujeme? Aký je zmysel života, a najmä – prečo vôbec existuje niečo so štvorpalcovými gumami? Sú fatbiky len nezmyselným trendom, alebo s nimi môžeme rátať aj do budúcnosti? To sme sa pokúsili zodpovedať v tomto článku.

Zima – obdobie krátkych dní a dlhých tmavých nocí – je tým pravým obdobím na to, aby ste skúsili jazdenie potme. Teda vlastne so svetlom. Poradíme vám, ako sa zorientovať v rôznych parametroch svetiel, poradíme vám aké si vybrať, kam ho umiestniť, a ako svietiť čo najjasnejšie za čo najmenej peňazí.

„Najlepšia investícia do bicykla je pes“ tvrdí jeden z majiteľov trailových psov v článku o štvornohých parťákoch na bike. Ak vás pravidelne nechávajú kamaráti v štichu, pouvažujte nad adopciou kamaráta, ktorému sa chce do každého počasia. Poradíme vám aj tie najvhodnejšie plemená.

Blato v lese? Alebo nestíhate kvôli práci? Nevadí. V betónovej džungli nájdete s trochou kreativity mnžostvo prekážok na vybláznenie sa pokojne aj cestou do práce. Poradíme ako na to.

„Malé“ helmy prešli za posledných pár rokov veľkou evolúciou a oproti svojim niekdajším predkom poskytujú až neuveriteľné množtvo ochrany. Ak radi jazdíte tvrdšie, no nie zas tak tvrdo aby ste investovali do integrálky, pozrite si test 15 najlepších trailýovch a enduro heliem na trhu.

Testy vlajkových lodí sú fajn a majú aj svoje opodstatnenie. Svoje opodstatnenie však aj testy oveľa lacnejších kúskov. Preto sme sa pozreli na päť XC a trailových hardtailov a dva fullíky z nízkych cenových kategórii a zisťovali, či sa oplatí priplatiť, alebo ušetriť.

Najväčšia svetová cyklistická výstava Eurobike zabrala v minulom čísle celých 14 strán… a to bola len polovica. Pripravte sa na ďalšiu rovnako nahustenú nálož najväčšich noviniek a zaujímavostí pripravených na budúcu sezónu.

Výmena laniek a nastavenie radenia je jedným z najlacnejších servisných úkonov aké môžete svojmu bicyklu dopriať a pritom ho môže zmeniť na nepoznanie. Nepatrí však k tým najľahším a preto prichádzame na pomoc my. Ak už bicykel neradí tak hladko ako kedysi, je čas zašpiniť si ruky.

Ikonický kopec Zobor s vysielačom pozná každý, kto už aspoň prechádzal okolo Nitry. Miestni jazdci však majú možností na jazdenie oveľa viac, a hoci na ňom začneme jednu z najkrajších trás aké sme tento rok po Slovensku absolvovali, vyberieme sa ja desiatky kilometrov do okolia. Všetky trasy samozrejme nájdete zakreslené aj v praktickej vyberateľnej mape.

V Bikeri toho samozrejme nájdete ešte oveľa viac, no to už určite radi zistíte aj sami. Zoženiete ho v každom dobrom bikeshope aj novinovom stánku, a rovnako sa môžete zastaviť v Tescu, na pumpách Agip a Slovnaft, a kníhkupectvách Panta Rhei – a nezabudnite sa uistiť, že vás teta zo stánku nepripravila o kalendár zadarmo! Bikera si zároveň môžete predplatiť s takmer polovičnou zľavou a všetkých sedem čísel ročne vám príde do schránky.

Dúfame, že sa vám bude páčiť! Vidíme sa na jar – ďalšie číslo Bikera vyjde začiatkom marca 2016.

Aktuality

Včera 17:45 Phil Bauhaus vyhral v šprinte druhú etapu Okolo Slovinska a dostal sa do vedenia celkovej klasifikácie.

Na druhom mieste skončil Alberto Dainese a tretí finišoval Luka Mezgec. Zo slovenského tímu Pierre Baguette sa najlepšie umiestnil 19-ročný Čech Daniel Vysočan, ktorý skončil na 46. mieste.

Včera 17:31 Tim Merlier porazil v šprinte Philipsena a vyhral druhú etapu Okolo Belgicka.

Jasper Philipsen skončil na druhom mieste a tretí finišoval Olav Kooij. S Merlierom v cieli oslavoval víťazstvo aj Slovák Martin Svrček, ktorý na belgickom etapáku plní úlohu domestika tímu Soudal Quick-Step.

Včera 17:16 Adam Yates vyhral horskú 5. etapu Okolo Švajčiarska a potvrdil pozíciu lídra celkovej klasifikácie.

Na druhom mieste skončil Yatesov tímový kolega Joao Almeida a skvelý výkon predviedol Egan Bernal, ktorý finišoval na treťom mieste. V rovnakom poradí, ako prišli do cieľa prví traja jazdci, je momentálne aj stav celkového hodnotenia.

12.06.2024 Video: Birell Bikefest 2024 aftermovie.

Najväčší bicyklový festival v strednej Európe Birell Bikefest 2024 opäť prekonal očakávania a my sme boli svedkami ďalšieho skvelého ročníka. Množstvo bicyklov, pretekov, fanúšikov a zábavy zaplavilo kálnický kopec a skvelá bike atmosféra sa niesla vzduchom počas celého víkendu. Asi nejako takto.

12.06.2024 Dylan Groenewegen vyhral v šprinte úvodnú etapu Okolo Slovinska, jedinú horskú prémiu získal jazdec Pierre Baguette.

Groenewegen vyhral tesne pred Alexandrom Kristoffom a tretí finišoval Phil Bauhaus. Z jazdcov slovenského tímu Pierre Baguette sa umiestnil najlepšie Adam Líška, ktorý skončil na 22. mieste, zatiaľ čo jeho český tímový kolega Tomáš Kalojíros sa dostal do úniku a vybojoval jediný možný bod na horskej prémii, takže sa oblečie do dresu lídra súťaže vrchárov.

Zavrieť reklamu