Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!
Novinky

Nino Schurter dosiahol vo Val di Sole neuveriteľné, rekordné 35. víťazstvo Svetového pohára XCO

Schurter zaútočil v štvrtom kole a do cieľa došiel osamote so suverénnym náskokom pred Mathiasom Flückigerom a Vladom Dascaluom.
Martin Sarvaš
Nino Schurter dosiahol vo Val di Sole neuveriteľné, rekordné 35. víťazstvo Svetového pohára XCO

Nino Schurter v 37 rokoch nielenže prekonal historický rekord Juliena Absalona, ale hranicu posúva ešte ďalej po tom, ako dosiahol vo Val di Sole už svoje 35. víťazstvo Svetového pohára XCO.

Po svojom najhoršom umiestnení vo Svetovom pohári v Leogangu Schurter dokázal, prečo je jedným z najlepších všetkých čias.

Nino Schurter ukázal, že je vo forme už od začiatku pretekov začiatku a uistil sa, že bude vo vedúcej skupine jazdcov.

V štvrtom kole zaútočil a vytvoril si náskok viac ako tridsať sekúnd. Nikto nedokázal dobehnúť švajčiarskeho jazdca a cez cieľovú čiaru prešiel s náskokom 26 sekúnd pred jeho švajčiarskym krajanom Mathiasom Flückigerom. Čerstvý majster Európy Vlad Dascalu sa prebojoval do popredia a porazil Joshuu Dubaua, čím si zabezpečil si tretie miesto.

Po svojom 35. víťazstve vo Svetovom pohári Nino Schurter v rozhovore po pretekoch povedal: „Je to naozaj dobrý pocit, áno, v Lenzerheide som si uvedomil, že som v skutočne skvelej forme.“

„V Leogangu toho bolo po Lenzerheide príliš veľa, ale vedel som, že som v skvelej kondícii a na bicykli mám naozaj skvelé nastavenie. Mať taký skvelý bicykel, ktorý pracuje na tých ťažkých tratiach ako tu a v Lenzerheide, je naozaj neoceniteľné,“ pokračoval.

Od začiatku som si uvedomil, že som dosť silný v stúpaniach i išiel som týmito úsekmi hladko. Bola to ďalšia šialená jazda tu vo Val Di Sole. Milujem to tu v Taliansku,“ dodal Nino Schurter.

Zostrih pretekov Svetového pohára v XCO, Val di Sole 2023

Výsledky Svetového pohára v XCO, Val di Sole 2023

1. Nino Schurter: 1:20:22
2. Mathias Flückiger: +26
3. Vlad Dascalu: +38
4. Joshua Dubau: +38
5. Alan Hatherly: +52

Aktuality

11:07 Prečo nemôžu pretekať cyklisti s defibrilátorom? Vysvetľuje lekár Belgickej cyklistickej federácie.

„Ak futbalista dostane arytmiu, môže sa zohnúť na kolená, ale neohrozí seba ani ostatných hráčov. Ak sa defibrilátor zapne, keď ide cyklista v zjazde v horskom priesmyku, môže spadnúť a ohroziť seba aj ostatných jazdcov,“ hovorí Kris Van der Mieren.

10:37 17-ročný americký supertalent Andrew August má ísť do Ineosu: Je to Remco s väčšou silou.

Andrew August odmietol ponuku zmluvy s americkým tímom Hagens Bermans Axeon. Zaujímalo sa oňho viacero WorldTour tímov a údajne je jeho prestup do Ineos Grenadiers blízko, ale zmluvu ešte nepodpísal. (GCN)

10:08 Shimano sťahuje 760-tisíc kľúk Ultegra a Dura-Ace kvôli viac ako 4500 prípadom zlyhania materiálu.

Zlyhanie materiálu kľúk Hollowtech viedlo k celkovo šiestim zraneniam, ktoré zahŕňali zlomeniny a vykĺbenia kostí či tržné rany.

Včera 14:19 Nathan Van Hooydonck musí pre problémy so srdcom predčasne ukončiť profesionálnu kariéru.

Jazdec tímu Jumbo-Visma mal prednedávnom dopravnú nehodu po kolapse počas jazdy v dôsledku anomálie srdcového svalu.

 

Včera 11:04 Len 19-ročný Joshua Tarling sa stal po suverénne najlepšej jazde Majstrom Európy v časovke.

Britský jazdec tímu Ineos absolvoval rovinatú 28,7 km dlhú časovku v čase 31:30 min s priemernou rýchlosťou 54,762 km/h. Na druhom a treťom mieste skončili  Stefan Bissegger (+42 s) a Wout van Aert (+43 s).

Zavrieť reklamu