Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!

Cancellara na budúci rok skončí. Cyklistika nie je môj život, vraví

Tridsaťštyriročnému kráľovi klasík nevyšiel uplynulý ročník. Zmarili mu ho viaceré zranenia. Na jarných belgických jednorazových pretekoch E3 Harelbeke si pri páde zlomil dva stavce v spodnej časti chrbtice.
Biker
Cancellara na budúci rok skončí. Cyklistika nie je môj život, vraví

Nezúčastnil sa preto monumentov Okolo Flámska a Paríž – Roubaix.

Sezóna 2016 bude v profesionálnom cyklistickom pelotóne poslednou pre velikána Fabiana Cancellaru. Jazdec tímu Trek Factory to oznámil na každoročnom odovzdávaní ocenení v rodnom Švajčiarsku. Je olympijským víťazom v časovke a tiež štvornásobným majstrom sveta. Švajčiar Fabian Cancellara po budúcej sezóne ukončí cyklistickú kariéru.

Na júlovej Tour de France nesúc žltý dres lídra pretekov opäť spadol a znova si zlomil tie isté stavce. Na septembrové majstrovstvá sveta do amerického Richmondu ani necestoval – skolila ho črevná chrípka. „Rok 2016 bude mojou rozlúčkou, nadišiel ten správny čas. Som pripravený robiť niečo iné. Cyklistika nie je celý môj život, len jeho súčasťou,“ povedal Cancellara pre švajčiarsku rozhlasovú a televíznu spoločnosť SRF. Dodal, že vynechá aj budúcoročné olympijské hry v Riu de Janeiro.

Cancellara počas svojej doterajšej kariéry dosiahol niekoľko významných úspechov. V individuálnej časovke je olympijským víťazom z Pekingu 2008 a tiež štvornásobným majstrom sveta (2006, 2007, 2009, 2010). Okrem toho vyhral osem etáp na Tour de France. Dvadsaťdeväť dní nosil žltý dres lídra pretekov, čo je najviac zo všetkých jazdcov, ktorí netriumfovali na najslávnejšom cyklistickom podujatí na svete. Tri čiastkové úspechy dosiahol aj na Vuelte.

Po trikrát ovládol monumentálne klasiky Okolo Flámska (2010, 2013, 2014) a Paríž – Roubaix (2006, 2010, 2013). Je víťazom aj Miláno – San Remo zo sezóny 2008. Má tituly švajčiarskeho národného šampióna – dva v pretekoch s hromadným štartom a až deväť v časovke. A je celkovým víťazom pretekov Tirreno – Adriatico (2008), Okolo Švajčiarska (2009), Okolo Dánska (2006) a Okolo Ománu (2010).

Informoval o tom portál cyclingnews.com.

Aktuality

15:28 Pozvánka: Slovenský pohár v horskej cyklistike pokračuje v Poráči pri Spišskej Novej Vsi.

V rámci podujatia budú okrem XCO kategórií aj preteky elektrobicyklov E-XCO, E-XCO Open a DEAF kategórie. Preteky sa uskutočnia v Poráči počas víkendu 29. a 30. júna.

14:35 Jan Tratnik skončí vo Visme a podpíše trojročnú zmluvu s tímom Red Bull Bora-Hansgrohe.

O prestupe slovinského univerzála do Bory sa špekulovalo celú jar a podľa viacerých zdrojov to vyzerá, že dohoda medzi Tratnikom a tímom, čoskoro sponzorovaným Red Bullom, je už hotová.

14:10 Garmin predstavil „najinteligentnejší“ cyklopočítač Edge 1050. Má nový displej, výdrž 60 hodín a môžete ním platiť.

Nová vlajková loď cyklopočítačov od Garminu stojí 750 eur, avšak nemá verziu so solárnym nabíjaním.

12:27 Zakladatelia GCN odkúpili naspäť svoj podiel od Warner Bros a vracajú sa k pôvodnej tvorbe.

Známy cyklistický YouTube kanál Global Cycling Network sa chce primárne sústrediť na tvorbu videí. Ich webová stránka, ktorá okrem iného informovala aj o aktualitách zo sveta cyklistiky, končí. Končí aj online platforma Eurosportu a živé vysielanie cyklistických pretekov sa presunie na platformy Max a discovery+.

11:38 Sepp Kuss nejde na Tour de France, po prekonaní COVID-19 sa dostatočne nezotavil.

Tím Visma-Lease a Bike oznámil, že Kuss neodštartuje na Tour a nahradí ho holandský vrchár Bart Lemmen.

Zavrieť reklamu