Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!

Cancellara na budúci rok skončí. Cyklistika nie je môj život, vraví

Tridsaťštyriročnému kráľovi klasík nevyšiel uplynulý ročník. Zmarili mu ho viaceré zranenia. Na jarných belgických jednorazových pretekoch E3 Harelbeke si pri páde zlomil dva stavce v spodnej časti chrbtice.
Biker
Cancellara na budúci rok skončí. Cyklistika nie je môj život, vraví

Nezúčastnil sa preto monumentov Okolo Flámska a Paríž – Roubaix.

Sezóna 2016 bude v profesionálnom cyklistickom pelotóne poslednou pre velikána Fabiana Cancellaru. Jazdec tímu Trek Factory to oznámil na každoročnom odovzdávaní ocenení v rodnom Švajčiarsku. Je olympijským víťazom v časovke a tiež štvornásobným majstrom sveta. Švajčiar Fabian Cancellara po budúcej sezóne ukončí cyklistickú kariéru.

Na júlovej Tour de France nesúc žltý dres lídra pretekov opäť spadol a znova si zlomil tie isté stavce. Na septembrové majstrovstvá sveta do amerického Richmondu ani necestoval – skolila ho črevná chrípka. „Rok 2016 bude mojou rozlúčkou, nadišiel ten správny čas. Som pripravený robiť niečo iné. Cyklistika nie je celý môj život, len jeho súčasťou,“ povedal Cancellara pre švajčiarsku rozhlasovú a televíznu spoločnosť SRF. Dodal, že vynechá aj budúcoročné olympijské hry v Riu de Janeiro.

Cancellara počas svojej doterajšej kariéry dosiahol niekoľko významných úspechov. V individuálnej časovke je olympijským víťazom z Pekingu 2008 a tiež štvornásobným majstrom sveta (2006, 2007, 2009, 2010). Okrem toho vyhral osem etáp na Tour de France. Dvadsaťdeväť dní nosil žltý dres lídra pretekov, čo je najviac zo všetkých jazdcov, ktorí netriumfovali na najslávnejšom cyklistickom podujatí na svete. Tri čiastkové úspechy dosiahol aj na Vuelte.

Po trikrát ovládol monumentálne klasiky Okolo Flámska (2010, 2013, 2014) a Paríž – Roubaix (2006, 2010, 2013). Je víťazom aj Miláno – San Remo zo sezóny 2008. Má tituly švajčiarskeho národného šampióna – dva v pretekoch s hromadným štartom a až deväť v časovke. A je celkovým víťazom pretekov Tirreno – Adriatico (2008), Okolo Švajčiarska (2009), Okolo Dánska (2006) a Okolo Ománu (2010).

Informoval o tom portál cyclingnews.com.

Aktuality

11:07 Prečo nemôžu pretekať cyklisti s defibrilátorom? Vysvetľuje lekár Belgickej cyklistickej federácie.

„Ak futbalista dostane arytmiu, môže sa zohnúť na kolená, ale neohrozí seba ani ostatných hráčov. Ak sa defibrilátor zapne, keď ide cyklista v zjazde v horskom priesmyku, môže spadnúť a ohroziť seba aj ostatných jazdcov,“ hovorí Kris Van der Mieren.

10:37 17-ročný americký supertalent Andrew August má ísť do Ineosu: Je to Remco s väčšou silou.

Andrew August odmietol ponuku zmluvy s americkým tímom Hagens Bermans Axeon. Zaujímalo sa oňho viacero WorldTour tímov a údajne je jeho prestup do Ineos Grenadiers blízko, ale zmluvu ešte nepodpísal. (GCN)

10:08 Shimano sťahuje 760-tisíc kľúk Ultegra a Dura-Ace kvôli viac ako 4500 prípadom zlyhania materiálu.

Zlyhanie materiálu kľúk Hollowtech viedlo k celkovo šiestim zraneniam, ktoré zahŕňali zlomeniny a vykĺbenia kostí či tržné rany.

Včera 14:19 Nathan Van Hooydonck musí pre problémy so srdcom predčasne ukončiť profesionálnu kariéru.

Jazdec tímu Jumbo-Visma mal prednedávnom dopravnú nehodu po kolapse počas jazdy v dôsledku anomálie srdcového svalu.

 

Včera 11:04 Len 19-ročný Joshua Tarling sa stal po suverénne najlepšej jazde Majstrom Európy v časovke.

Britský jazdec tímu Ineos absolvoval rovinatú 28,7 km dlhú časovku v čase 31:30 min s priemernou rýchlosťou 54,762 km/h. Na druhom a treťom mieste skončili  Stefan Bissegger (+42 s) a Wout van Aert (+43 s).

Zavrieť reklamu