Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

MULTIKĽÚČ K DVOJROČNéMU PREDPLATNĚMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 39,80€!
Novinky

Jonas Vingegaard je celkovým víťazom Critérium du Dauphiné a potvrdil skvelú formu pred štartom na Tour de France

Záverečnú ôsmu etapu vyhral Giulio Ciccone, zatiaľ čo Vingegaard zaútočil zo skupiny favoritov, cieľom prešiel druhý a navýšil svoj suverénny náskok v celkovom hodnotení.
Martin Sarvaš
Jonas Vingegaard je celkovým víťazom Critérium du Dauphiné a potvrdil skvelú formu pred štartom na Tour de France

Víťazom záverečnej ôsmej etapy Critérium du Dauphiné 2023 sa stal Giulio Ciccone (Trek-Segafredo), zatiaľ čo Jonas Vingegaard (Jumbo-Visma) v záverečnom stúpaní na Grenoble zaútočil zo skupiny favoritov, cieľom prešiel druhý a navýšil svoj suverénny náskok v celkovom hodnotení.

Jonas Vingegaard sa tak stal po prvýkrát v kariére víťazom celkovej klasifikácie Critérium du Dauphiné a výhrou dvoch etáp a ďalšími dvomi druhými miestami potvrdil, že je v skvelej forme pred obhajobou žltého dresu na Tour de France.

Ciccone zaútočil z úniku na predposlednom kategorizovanom stúpaní Col de Porte a potom išiel osamote až do Grenoble, kde dokázal udržať náskok aj po útoku Vingegaarda vo veľmi strmom záverečnom stúpaní k pevnosti Bastille. Na treťom mieste v poslednej etape Dauphiné skončil Adam Yates (UAE Emirates).

Jonas Vingegaard mal po ôsmich etapách náskok 2:23 minúty pred celkovo druhým Adamom Yatesom a tretí najlepší jazdec pretekov Ben O’Connor zaostal o 2:56 minúty.

Bodovaciu súťaž vyhral Vingegaardov tímový kolega a víťaz dvoch etáp Christophe Laporte, a v súťaži vrchárov zvíťazil Giulio Ciccone.

„Je to pre mňa veľmi veľká vec vyhrať tieto preteky, jedny z najväčších pretekov na svete. Takže som samozrejme veľmi šťastný, že som vyhral. Yates chcel ísť rýchlo v záverečnom stúpaní a Majka bola vpredu. Cítil som sa dobre a nakoniec som sa snažil ujsť,“ opísal záver etapy Jonas Vingeegaard.

„Myslím si, že s celým týždňom môžem byť veľmi spokojný. Mám dobrú formu a celý tím jazdil fantasticky. Svojím spôsobom ma prekvapujú medzery v celkovom poradí. Teraz si pár dní oddýchnem a potom si dám posledný kúsok prípravy na Tour de France. Čaká ma ešte trochu práce, ale nie je to veľa,“ dodal minuloročný víťaz Tour de France.

Výsledky celkovej klasifikácie (GC) Critérium du Dauphiné 2023

Aktuality

15:32 Shimano prešetruje moderné otroctvo u jedného zo svojich dodávateľov v Malajzii.

Spoločnosť Shimano uviedla, že na základe správy britského denníku Telegraph vyšetruje, že jeden z jej dodávateľov v Malajzii uplatňuje na svojich zamestnancov princípy, ktoré sú „podobné modernému otroctvu“.

14:55 Wout van Aert zajtra odštartuje cyklokrosovú sezónu na pretekoch Exact Cross v Essene.

29-ročný Belgičan absolvuje svoje prvé preteky na cyklokrosovom bicykli v sezóne 2023/24 a na štarte bude najväčším favoritom, keďže väčšina cyklokrosovej elity sa bude pripravovať na nedeľné preteky Svetového pohára vo Val di Sole.

14:31 Maciej Bodnar bol celú kariéru po boku Sagana. Bol jedným z najväčších tichých hrdinov pelotónu, hovorí Peter Sagan.

38-ročný poľský špecialista na časovky a verný domestik Petra Sagana oznámil, že po 17 rokoch končí s profesionálnou cyklistikou.

12:00 Video: Jeden z najrýchlejších zjazdárov sveta Finn Iles si užíva jazdenie mimo sezóny.

Žiadny plán, žiadne merané jazdy, žiadny tlak v deň pretekov… Mimo sezóny si pretekár potrebuje oddýchnuť. To však neplatí, ak ste Finn Iles! Lokál z Whistleru si vyhrnul rukávy, dal dokopy štáb a odcestoval do rezortu Sun Peaks, kde vytvorili a natočili skutočné majstrovské dielo. Užite si to!

11:42 Poznáme termíny iXS European Downhill Cup.

Seriál pretekov Európskeho pohára v zjazde iXS European Downhill Cup sa teší čoraz väčšej popularite. Nás nesmierne teší, že celkovým víťazom seriálu sa v uplynulom ročníku stal Adam Rojček a veríme, že na tieto úspechy nadviaže aj v nasledujúcej sezóne.

Zavrieť reklamu