Cestné

Sagan zvýšil svoj náskok v bodovacej súťaži aj v prvej horskej etape, vyhral Alaphilippe

Peter Sagan získal na šprintérskej prémii ďalších 20 bodov a navýšil svoj náskok na 111 bodov pred Fernandom Gaviriom.

Zdroj: twitter.com/letour

Po dni voľna na Tour de France nasledovala prvá horská etapa tohto ročníka, ktorú vyhral s prehľadom v úniku jazdec tímu Quick-Step Floors Julian Alaphilippe.

Na čele celkového hodnotenia zostáva stále Belgičan Greg Van Avermaet z tímu BMC Racing, ktorý skončil v desiatej etape na výbornom štvrtom mieste a žltý dres mu tak zostane aj naďalej.

Keďže išlo o horskú etapu, slovenský pretekár Peter Sagan nebol favoritom a skončil na 115. mieste so stratou vyše 26 minút. Napriek tomu sa počas desiatej etapy viackrát držal s únikom a za prvé miesto na šprintérskej prémii si pripísal 20 bodov. Zvýšil tak svoj náskok v bodovacej súťaži na 111 bodov pred Fernandom Gaviriom.

Sagan dnes jazdil v zelenom drese celkovo už rekordný 94. deň.