Cestné

Peter Sagan skončil tretí v najdlhšej etape Tour de France

Sagan si pripísal už svoje 40. pódiové umiestnenie na Tour de France. V zelenom drese zostáva aj naďalej.

Zdroj: twitter.com/letour

Slovenský cyklista Peter Sagan skončil tretí v siedmej etape Tour de France, ktorá bola najdlhšou etapou na tohtoročnej Tour (231km). V závere sa rozhodovalo v šprinte, v ktorom bol najrýchlejším jazdcom Dylan Groenewegen, za ním prešiel cieľom Fernando Gaviria.

Sagan si pripísal už 10. tretie miesto a 40. pódiové umiestnenie na Tour de France počas svojho účinkovania na Tour de France.

Petrovi Saganovi vyhovuje, že etapu nevyhral Gaviria, pretože v takom prípade by prišiel o zelený dres. Počas etapy získal Sagan ešte 15 bodov na šprintérskej prémii a zostane oblečený v zelenom drese aj v ďalšej etape. Pred Gaviriom má náskok 31 bodov.

10 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 00:00:56

09:46 Video: Premrznutého Mattiasa Skjelmoseho museli odniesť v rukách pred koncom Valónskeho šípu.

Dánsky pretekár tímu Lidl-Trek odstúpil z ardénskej klasiky 40 km pred cieľom. Preteky poznačilo chladné a daždivé počasie, ktoré vyradilo mnohých favoritov a preteky dokončilo len 44 cyklistov zo 175 štartujúcich.

09:32 Stevie Williams bol najsilnejší v stúpaní Mur de Huy a na Valónskom šípe dosiahol najväčší úspech v kariére.

Britský jazdec tímu Israel-Premier Tech zaútočil 300 metrov pred cieľom a zvíťazil pred druhým Kevinom Vauquelinom (Arkéa-Samsic) a Maximom Van Gilsom (Lotto-Dstny).

Včera 12:11 RockShox predstavil novú vidlicu Psylo, ktorá je postavená na základoch Lyrik a Pike a stojí polovicu.

Táto vidlica je určená na trailové jazdenie, má byť postavená s ohľadom na nižšiu cenu a má novú patrónu DebonAir.

Včera 10:42 FMBA, Crankworx a jazdci sa dohodli na spoločných podmienkach ako zachovať najvyššiu úroveň slopestyle pretekov.

Po tom čo elitní slopestyle jazdci nenastúpili do pretekov v rámci Crankworx Rotorua sa začalo rokovať o tom, ako najvyššiu úroveň zachovať. Jazdci boli frustrovaní z podmienok, za ktorých ďalej neboli ochotní zúčastňovať sa pretekov.

16.04.2024 Peter Sagan sa z Brazílie vrátil naspäť do Európy (+galéria).

Peter Sagan bol so svojím tímom Specialized Factory Racing na úvodnom kole Svetového pohára v horskej cyklistike v brazílskej Mairiporã. Vzhľadom na svoju formu a predchádzajúce zdravotné problémy sa rozhodol v pretekoch neštartovať. Nenastúpi ani do druhého kola svetového pohára, ktoré sa uskutoční už tento víkend, taktiež v Brazílii.