Sagan skončil ôsmy v šiestej etape Tour a zvýšil svoj náskok v bodovacej súťaži

Víťazom sa stal Daniel Martin, ktorý tesne pred cieľom unikol pred pelotónom a osamotený prešiel cieľom.

Slovenský pretekár tímu Bora Hanshrohe Peter Sagan sa chystal na šprint v závere šiestej etapy Tour de France, ale celý záverečný špurt sa napokon nekonal po tom, čo jazdec tímu SAE-Team Emirates Daniel Martin tesne pred cieľom unikol pred pelotónom a osamotený prešiel cieľom.

Na druhom mieste skončil Pierre Latour z AG2R a tretí bol Španiel Alejandro Valverde. Sagan skončil na na ôsmom mieste, pričom piaty skončil jeho tímový kolega Rafal Majka.

Na rýchlostnej prémii 66 km pred cieľom získal 20 bodov Pichon a z pelotónu si najviac rozdelili Kristoff (10), Gaviria (9) a Sagan (8). Sagan po šiestej etape zvýšil svoj náskok v bodovacej súťaži na 43 bodov pred Fernandom Gaviriom.

Záverečný kilometer šiestej etapy:

Slovenskému jazdcovi sa po včerajšej výhre podarilo prekonať historický rekord v počte dní odjazdených v zelenom drese. V dnešnej etape ho mal oblečený už 90. deň a prekonal tým 89-dňové maximum Nemca Erika Zabela.