Wout van Aert má zmiešané pocity po zisku trinásteho striebra na majstrovstvách.

29-ročný Belgičan skončil počas svojej kariéry už 13-krát na druhom mieste na svetovom resp. európskom šampionáte i olympiáde. Tento rok získal striebro na majstrovstvách sveta v cyklokrose aj v cestnej cyklistike, pričom v oboch prípadoch ho predbehol Mathieu van der Poel.

Wout van Aert má zmiešané pocity po zisku trinásteho striebra na majstrovstvách

Wout van Aert skončil na druhom mieste na uplynulých Majstrovstvách Európy v Holandsku, ktoré vyhral jeho tímový kolega z Jumbo-Visma Christophe Laporte.

„Podcenili sme, koľko síl mu na konci zostalo,“ vyjadril sa Van Aert o Laportovi, ktorého síce v závere dobehol, ale v záverečnom šprinte naňho nestačil.

Pre Wouta van Aerta to bolo už jeho ôsme druhé miesto v sezóne 2023 a dvadsiate druhé miesto za posledné dva roky.

„Počas pretekov som na to nemyslel, ale je to postreh, ktorý nemôžem poprieť,“ povedal o svojom striebornom medailovom rekorde.

„Samozrejme, že to mám na mysli. Snažím sa vyhrať každé preteky, a tak som jazdil aj dnes. Zanecháva to zmiešané pocity. Na jednej strane je pekné, že som vždy vpredu, ale tento rok nie som tam, kde by som chcel. Som presvedčený, že v budúcnosti bude všetko inak,“ dodal Van Aert po európskom šampionáte.