Majster sveta v cyklokrose má v pláne účasť na šiestich pretekoch série Svetového pohára a začiatkom februára sa pokúsi obhájiť dúhový dres na svetovom šampionáte v českom Tábore.

Mathieu van der Poel odštartuje na 13 cyklokrosových pretekoch v sezóne 2023/24.

Kolegovia Van der Poela z „veľkej trojky“ – Wout van Aert a Tom Pidcock – ešte musia potvrdiť svoje cyklokrosové kalendáre, no zdá sa, že opäť bude len krátke obdobie, kedy diváci uvidia všetkých troch pokope.

Ako obhajca titulu a päťnásobný elitný majster sveta v cyklokrose, budú Majstrovstvá sveta pravdepodobne hlavným cieľom Mathieu van der Poela.

Mathieu van der Poel trénuje v Španielsku nielen na bicykli, ale pridal aj beh aj posilňovňu:

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa MVDP (@mathieuvanderpoel)

• 4. februára 2024: Majstrovstvá sveta, Tábor

Včera 17:18 Tadej Pogačar suverénne vyhral druhú etapu Giro d’Italia aj napriek defektu a pádu pred rozhodujúcim stúpaním.

Na druhom mieste skončil Daniel Martinez a tretí finišoval Geraint Thomas. Pogačar sa po premiérovom víťazstve na Gire oblečie do ružového dresu.

Včera 14:10 Viktória Chladoňová skončila celkovo druhá po skvelých výkonoch na juniorskom etapáku vo Francúzsku.

Chladoňová vybojovala na pretekoch Tour du Gévaudan Occitanie femmes druhé miesto v prvej etape a v druhej etape skončila šiesta. Výborný výsledok dosiahla aj Sofia Ungerová, ktorá skončila celkovo siedma po siedmom a ôsmom mieste v etapách.

Včera 08:52 Detaily 2. etapy Giro d’Italia 2024: Dĺžka, prevýšenie a najväčší favoriti.

150 km dlhá trasa má prevýšenie 2250 m, pričom väčšina stúpaní je v závere. V cieľovom stúpaní Santuario di Oropa očakávame zaujímavý súboj favoritov celkovej klasifikácie.

04.05.2024 Ako sledovať naživo Giro d’Italia 2024?

Talianska Grand Tour sa uskutoční od 4. do 26. mája a 176 jazdcov čaká 21 etáp s celkovou dĺžkou 3 408 km a prevýšením 44 650 metrov.

04.05.2024 Detaily 1. etapy Giro d’Italia 2024: Dĺžka, prevýšenie a najväčší favoriti.

Giro sa začne relatívne krátkou 136 km dlhou etapou s kopcovitým profilom a dá sa očakávať súboj favoritov celkovej klasifikácie.