Zatiaľ čo Mathieu van der Poel sa chystá na obhajobu titulu majstra sveta v cyklokrose, Tadej Pogačar má zatiaľ v oficiálnom programe štart na Strade Bianche až v marci.

Tadej Pogačar s tímovými kolegami z UAE Emirates absolvuje sústredenie v španielskom Calpe a počas tréningu sa stretli s majstrom sveta Mathieu van der Poelom.

Van der Poel aj Pogačar majú v najbližších týždňoch a mesiacoch veľké ciele. Holanďan sa pokúsi obhájiť titul majstra sveta v cyklokrose, predtým ako sa vráti k jarným klasikám.

Tadej Pogačar sa však nezúčastní monumentu Okolo Flámska, ktorý minulý rok vyhral a výrazne si upravil program pretekov pre nadchádzajúcu sezónu.

Po Strade Bianche pôjde na Tirreno-Adriatico a Miláno-Sanremo, potom chvíľu oddýchne a vynechá dláždené aj ardenské klasiky.

Pogačar bude pretekať iba desať súťažných dní pred štartom Giro d’Italia, aby si ušetril dostatok energie na následný júlový súboj s Jonasom Vingegaardom na Tour.

Na monumente Okolo Flámska bude tak Mathieu van der Poel pravdepodobne najväčším favoritom, keďže ho už dvakrát vyhral (2020, 2022) a vlani skončil druhý za Pogačarom.

Tadej Pogačar sa dokonca vyjadril, že by bol rád, keby sa Van der Poelovi podarilo vyhrať a bude mu držať palce: „Či bude [Van der Poel] dominovať, keď tam nie som? Dúfam, že áno. Bolo by skvelé vidieť vo Flámsku vyhrať majstra sveta. Van der Poel je veľký šampión, takže pre cyklistiku by to bolo dobré,“ hovorí Pogačar a dodal, že preteky si užije z pohodlia domova na gauči.