VIDEO | Hrozivý hromadný pád poznačil druhú etapu Okolo Maďarska, v šprinte vyhral opäť Danny van Poppel.
K pádu došlo 54 km po štarte po tom, ako jeden z jazdcov tímu Red Bull-Bora-Hansgrohe vyšiel mimo cesty. Etapu nedokončilo deväť jazdcov.

Po páde nedokončili druhú etapu Okolo Maďarska traja jazdci tímu Red Bull-Bora-Hansgrohe – Sam Welsford, Ryan Mullen a Frederik Wandahl. Zranili sa dvaja jazdci tímu Bahrain – Victorious, Rainer Kepplinger má zlomeniny prstov a Max van der Meulen má otras mozgu.
Mladý talent tímu UAE Emirates-XRG, 19-ročný Španiel Pablo Torres, utrpel otras mozgu a z pretekov odstúpil aj jeho tímový kolega Rui Oliveira.
Z pretekov odstúpili aj Toon Clynhens (Flanders – Baloise) a Nathan Smith (Novo Nordisk).
Druhú etapu Okolo Maďarska vyhral opäť Danny Van Poppel (Red Bull-Bora-Hansgrohe), aj napriek absencii tímových kolegov. Druhý skončil Dylan Groenewegen (Jayco AlUla) a tretí finišoval Tim Torn Teutenberg (Lidl-Trek).
Video: Hromadný pád v 2. etape Okolo Maďarska 2025:
That was really big nasty crash 😨
Thankfully the commentators said nobody is in life threatening conditions although Frederik Wahdahl had to be transported by helicopter to the hospital. 😢 #Tdh100 #TourdeHongrie pic.twitter.com/lEjV1iUpub
— Lukáš Ronald Lukács (@lucasaganronald) May 15, 2025
Video: Záverečný šprint 2. etapy Okolo Maďarska 2025:
Red Bull-Bora Hansgrohe’s Danny van Poppel makes it two from two as he took the second stage of the Tour of Hungary 💥 pic.twitter.com/6gWhUxiXVE
— Cycling on TNT Sports (@cyclingontnt) May 15, 2025
Najnovšie aktuality
Cyklista s prezývkou Kanibal dosiahol počas nenapodobiteľnej kariéry 525 víťazstiev.
28-ročný Američan odstúpil z pretekov počas osemnástej etapy po tom, ako absolvoval osamote 50 kilometrov. Dôvodom je pravdepodobne choroba. Z tímu UAE Emirates-XRG je chorý aj Adam Yates, ktorý však zatiaľ v pretekoch pokračuje.
Xandri Meurisse vyviazol z kolízie s odreninami a poškodeným bicyklom, no v pretekoch pokračuje.
Novinka preberá viacero riešení z modelu RX910, no je o 165 eur lacnejšia a váži len o 11 gramov viac.
Incident vo Francúzsku skomplikoval tímu cestu na dve španielske podujatia, jazdci sa však napriek strate postavia na štart.
Čítať ďalej

Prečo je Eddy Merckx najlepším cyklistom všetkých čias? A prečo ho neustále porovnávajú s Tadejom Pogačarom?

Belgického cyklistu po etape na Tour de France zrazilo auto, vodič ho neskôr obvinil z nehody

Shimano predstavilo gravelové tretry s technológiami z najvyššieho modelu, no za takmer polovičnú cenu

Zlodeji vykradli dodávku tímu Unibet Rose Rockets a ukradli pretekárske bicykle

KVÍZ | Spoznáte víťazov etáp na Tour de France len podľa siluety jazdca?




