Sarah Gigante vyhrala poslednú etapu i celkové hodnotenie Tour Down Under 2024 (+fotogaléria).

23-ročná Austrálčanka predviedla skvelý výkon po útoku v rozhodujúcom stúpaní Willunga Hill, v ktorom získala dostatočný náskok na to, aby vyhrala nielen poslednú etapu, ale aj celkovú klasifikáciu.

Austrálske preteky Tour Down Under 2024 sú úvodnými etapovými pretekmi kategórie WorldTour v roku 2024.

Úvodnú etapu vyhrala v hromadnom šprinte Ally Wollaston (AG Insurance – Soudal), druhú etapu vyhrala Cecilie Uttrup Ludwig (FDJ – SUEZ), ktorá mala ambície vyhrať aj celkové hodnotenie.

Rozhodujúca tretia etapa sa končila stúpaním Willunga Hill, v ktorom zaútočila mladá Austrálčanka Sarah Gigante (AG Insurance – Soudal) a jej vysoké tempo nedokázala udržať ani Uttrup Ludwig.

Gigante prišla do cieľa so 16-sekundovým náskokom pred druhou Nienke Vinke (dsm-firmenich PostNL) a tretia skončila Neve Bradbury (Canyon//SRAM Racing).

Sarah Gigante si tak pripísala svoje prvé víťazstvo na pretekoch WorldTour, pričom v celkovej klasifikácii skončili na druhom a treťom mieste Vinke a Bradbury.