Santiago Buitrago vyhral štvrtú etapu Okolo Valencie, Milan prekvapil druhým miestom.
Buitrago sa dostal do vedenia celkovej klasifikácie. Šprintér Jonathan Milan prekvapil výborným výkonom v kopcovitom teréne a finišoval druhý pred tretím, tímovým kolegom z Lidl-Trek, Jakobom Söderqvistom.

Santiago Buitrago (Bahrain Victorious) predviedol v štvrtej etape Okolo Valencie pôsobivý sólo útok v záverečnom stúpaní, ktorým si zabezpečil víťazstvo aj priebežné vedenie v celkovom poradí.
V záverečnej fáze etapy Buitrago ušiel doterajšiemu lídrovi Joãovi Almeidovi (UAE Emirates XRG), ktorého tím počas celého dňa kontroloval úniky, no napokon prišiel o žltý dres.
Za Buitragom finišoval Jonathan Milan (Lidl-Trek), ktorý sa v technickom stúpaní v závere držal vysokého tempa a do cieľa prišiel so stratou dvanástich sekúnd. Tretie miesto obsadil jeho tímový kolega Johan Söderqvist, ktorý v posledných kilometroch vynaložil veľké úsilie, aby udržal kontakt s čelnou skupinou.
„Neviem ani opísať, aký som šťastný. Dnes som sa sústredil hlavne na získanie bonifikačných sekúnd, aby som získal dres lídra, a úprimne, víťazstvo som vôbec nečakal,“ priznal po etape Buitrago.
„Mysleli sme si, že to bude deň pre šprintérov, ako náš bývalý kolega Jonathan Milan, ale v závere som bol vpredu s Pellom (Bilbaom) a rozhodli sme sa skúsiť zaútočiť. Dal som do toho všetko – a vyšlo to. Mysleli sme si, že v celkovom poradí budeme len ťažko získavať sekundy, no nakoniec máme etapu aj dres.“
V celkovom poradí má teraz Santiago Buitrago pred Joãom Almeidom náskok osem sekúnd. Na tretie miesto sa posunul jeho tímový kolega Pello Bilbao so stratou 29 sekúnd.
Záver etapy:
SANTIAGO BUITRAGO WINS AGAIN 🏆
he takes another victory at Volta Valenciana and takes the leader’s jersey pic.twitter.com/3v9yFBtib1
— Eurosport (@eurosport) February 8, 2025
Najnovšie aktuality
Dvojnásobný víťaz Tour de France sa jedenásť dní po odstúpení objavil na pretekoch Okolo Dánska a prvýkrát verejne prehovoril o svojom zdravotnom stave aj vzťahu s najväčším súperom.
Dánsky jazdec sa zotavuje zo zlomeniny kľúčnej kosti a o pokračovaní sezóny rozhodne až podľa priebehu rekonvalescencie.
O víťazovi druhej etapy rozhodol až fotofiniš. Ako víťaza najprv vyhlásili Jensena Plowrighta, avšak po preskúmaní cieľovej fotografie posunuli na prvú priečku Wouta van Aerta, ktorý porazil Austrálčana len o pár milimetrov.
Lukáš Kubiš nestačil na najrýchlejších súperov po tom, ako priskoro rozbehol svoj šprint. Slovenský majster finišoval desiaty, zatiaľ čo víťazstvo si pripísal druhý deň po sebe Wout van Aert, ktorý len o pár milimetrov porazil Jensena Plowrighta.
Sedemnásťročná Češka sa po nevydarenom štarte prepracovala na čelo a na šampionáte vo Švajčiarsku zvíťazila s päťsekundovým náskokom pred domácou Shanou Huber.
Čítať ďalej

„Naša rivalita je oveľa priateľskejšia.“ Jonas Vingegaard prezradil, že mu Tadej Pogačar napísal po páde na Tour de France

Jonas Vingegaard nevylúčil štart na majstrovstvách sveta. Od pádu na Tour však ešte nesadol na bicykel

Lukáš Kubiš začal šprintovať priskoro a finišoval desiaty, udržal si druhé miesto v celkovej klasifikácii Okolo Dánska

Výsledky 2. etapy Okolo Dánska 2026

Maxxis predstavil nový plášť Minion DHX aj prepracovanú zjazdovú konštrukciu




