Richard Carapaz vyhral piatu etapu Okolo Kolumbie, skvelý výkon predviedol aj Egan Bernal.

Carapaz zvíťazil v prvej vrchárskej etape na pretekoch v Kolumbii. Na druhom mieste skončil Jonathan Caicedo a tretí prešiel cieľom Rodrigo Contreras, ktorý vedie v celkovej klasifikácii.

Piata etapa pretekov Okolo Kolumbie sa končila až 30-kilometrovým stúpaním s priemerným sklonom 5,7 %, v ktorom sa snažilo ujsť do úniku viacero jazdcov.

Napokon sa to podarilo až Richardovi Carapazovi (EF Education – EasyPost), ktorý sa oddelil z vedúcej skupiny 5 km pred koncom a do cieľa prišiel osamote.

Druhý Jonathan Caicedo (Petrolike) prišiel do cieľa s 13-sekundovou stratou a tretí Rodrigo Contreras o štyri sekundy neskôr, ale stačilo mu to na to, aby zostal vo vedení celkovej klasifikácie.

Skvelý výkon predviedol aj Egan Bernal (Ineos Grenadiers), ktorý pred dvomi rokmi utrpel početné zlomeniny po zrážke s autobusom počas tréningu.

Bernal sa postupne dostáva do formy a za Carapazom zaostal o 33 sekúnd.

O celkovom víťazovi pretekov Okolo Kolumbie však nie je definitívne rozhodnuté a poradie sa môže ešte zmeniť v poslednej kopcovitej etape, ktorá má 138,7 km a prevýšenie 1949 metrov.