Primož Roglič končí na Tour de France pre zranenia, ktoré utrpel pri páde.
„Primož Roglič sa po včerajšej etape a dnes ráno podrobil starostlivému vyšetreniu nášho lekárskeho tímu. Bolo prijaté rozhodnutie, že dnes nenastúpi, aby sa sústredil na blížiace sa ciele,“ oznámil tím Red Bull-Bora-Hansgrohe.

Primož Roglič (Red Bull-Bora-Hansgrohe) skončil na zemi pri hromadnom páde 12,2 km pred koncom dvanástej etapy.
Roglič spadol aj tesne pred cieľom jedenástej etapy, keď nezvládol prejazd zákrutou. V tomto prípade mu komisári nezarátali stratený čas, ale po páde v dvanástej etape stratil viac ako dve a pol minúty, čím sa posunul v celkovom hodnotení na šieste miesto a na vedúceho Tadeja Pogačara (UAE Emirates) strácal už takmer päť minút.
Po dvanástej etape sa Roglič vyjadril, že verí, že bude na Tour de France pokračovať aj napriek zraneniam, avšak pred štartom trinástej etapy sa rozhodlo, že v pretekoch nebude pokračovať.
🇫🇷 #TDF2024
Primož Roglič underwent careful examination by our medical team after yesterday’s stage and again this morning. The decision has been taken that he will not start today, to focus on upcoming goals.
We wish you a speedy recovery Primož 🙏🏻 pic.twitter.com/YDUEtHOjQM
— Red Bull – BORA – hansgrohe (@RBH_ProCycling) July 12, 2024
Najnovšie aktuality
Výrazne zvýhodnili šprintérov a bodovacia súťaž bude od tohtoročnej Tour vyzerať inak ako doteraz. Od roku 2026 budú mať šprintéri k dispozícii podstatne viac bodov v rovinatých etapách.
Pogačarov tréning v posilňovni nie je o tom, aby vyzeral ako Arnold Schwarzenegger. Je o tom, aby bol na bicykli čo najefektívnejší.
Počas rekordnej jazdy trávila v sedle viac ako 20 hodín denne, spávala len tri hodiny za noc a denne prijímala okolo 10-tisíc kalórií.
V 9,5 km dlhom stúpaní s prevýšením 776 metrov prekonal Pogačar rekord Egana Bernala o 47 sekúnd
Americká ultracyklistka vzdala svoj pokus o prekonanie rekordu v jazde okolo Zeme po tom, čo ju počas európskej vlny horúčav trápili nevoľnosti a vyčerpanie z tepla.
Čítať ďalej

„Toto dokazuje, že ženy môžu súperiť s mužmi.“ Sarah Ruggins prešla za 13 dní cez 6000 km a prekonala svetový rekord v prejazde Európou

„Nikdy som sa nesnažila viac. Ďalšia lekcia klimatickej zmeny.“ Lael Wilcox ukončila pokus o rekord okolo sveta pre zdravotné problémy

Tadej Pogačar mal priemerný výkon 467 wattov v rozhodujúcom stúpaní kráľovskej etapy pretekov Okolo Švajčiarska

5 cvikov, ktoré robí Tadej Pogačar v posilňovni. Nevyzerajú náročne, ale pomáhajú mu vyhrávať Tour de France aj monumenty

Silné brucho a špeciálne tréningy na bicykli. Prečo sa Tadej Pogačar pri útokoch nezdvíha zo sedla?

Sedem kľúčových etáp, ktoré rozhodnú o víťazovi Tour de France 2026
Inzercia

Dva svety. Jeden trail. Nula kompromisov

Ako potešiť otca na Deň otcov: moderná starostlivosť v hlavnej úlohe

CykloShop | Prvé dojmy z nového pretekárskeho XC modelu Scott Spark RC 2027
