Nezastaviteľný Mathieu van der Poel vyhral už piate cyklokrosové preteky za sebou.

Na večerných pretekoch pohára Superprestige v belgickom Diegeme skončili za Van der Poelom na pódiu Tom Pidcock a Eli Iserbyt. Úctyhodný výsledok dosiahol aj český jazdec Michael Boroš, ktorý prišiel do cieľa na desiatom mieste.

Mathieu van der Poel pokračuje aj naďalej v suverénnej dominancii v cyklokrosovej sezóne 2023/24, keď si pripísal už piate víťazstvo za sebou, pričom v Diegeme sa tešil dokopy z výhier až sedemkrát.

Van der Poel zaútočil v polovici pretekov v pieskovej časti, v ktorej sa mu nedokázal v rýchlosti nikto vyrovnať. Rýchlo si vytvoril náskok pred jazdcami za ním a napokon išiel až do cieľa osamote.

O druhé a tretie miesto súperili Tom Pidcock a Eli Iserbyt, pričom v úplne poslednej sekcii pred záverečnou rovinkou sa podarilo Pidcockovi predbehnúť Iserbyta, ktorý sa už ani nepustil do šprintu do cieľa. Pidcock tak skončil druhý s 49-sekundovou stratou za víťazom a Iserbyt prešiel cieľom tretí, pár sekúnd za mladým Britom.

„Boli to veľmi pekné preteky. Bola to dobrá noc,“ povedal Van der Poel a poznamenal, že na rekordné víťazstvá v Diegeme príliš nemyslel. „Jednoducho sa snažím vyhrávať čo najviac, ale určite mám tu v Diegeme dobré výsledky. Dnes som sa cítil dobre, takže som spokojný s výsledkom.“

Mathieu van der Poel štartuje už v piatok 29. decembra na ďalších pretekoch – Exact Cross Loenhout, a o deň neskôr bude opäť na štarte aj s Pidcockom a Woutom van Aertom na pretekoch Svetového pohára v Hulste.