Najmladší pretekár na Paríž-Roubaix za posledných 86 rokov nestihol časový limit, ale preteky dokončil.

Britský jazdec tímu Ineos Grenadiers Joshua Tarling je juniorským víťazom majstrovstiev sveta v časovke z minulého roku a len nedávno oslávil 19 rokov.

Od účasti Paula Botquinta v roku 1937 neštartoval na Paríž-Roubaix jazdec mladší ako 19-ročný a 53-dňový Walesan. Pred 86 rokmi skončil Botquint na veľmi slušnom 22. mieste a Tarling bude dúfať, že túto nedeľu dosiahne podobný výsledok.

Joshua Tarling prišiel do cieľa „Pekla severu“ so stratou 32:46 minúty, čo bolo 6:28 minúty za časovým limitom. Tarling prišiel do velodrómu za posledným klasifikovaným jazdcom Derekom Geem (Israel – Premier Tech), ktorý skončil na 135. mieste.

Po šiestich hodinách, jednom páde a dvoch defektoch prišiel Tarling do velodrómu v Roubaix: „Bolo to dlhé. Spadol som. Viedli sme prvé dva sektory a ja som havaroval s Lukom. Dostal som sa späť do prednej skupiny s [Kasperom] Asgreenom a potom som mal dva defekty. Bol som sám asi 120 km, takže je to dlhý deň.“

„Posledný muž prežil. Moja priateľka by na mňa kričala, keby som sa sem nedostal, takže… Je to len Paríž-Roubaix, však? Musíš skončiť. Stojí to za to,“ povedal mladý talent Ineosu.

„Tie davy ľudí sú najväčšie, aké som kedy videl, a stopercetne stálo za to sa sem dostať. Som unavený, ale dnes môžem spať, nie?,“ dodal Tarling.

Rozhovor s Joshuom Tarlingom v cieli Paríž-Roubaix:

10:37 Detaily 7. etapy Giro d’Italia 2024: Dĺžka, prevýšenie a najväčší favoriti.

40-kilometrová individuálna časovka sa končí stúpaním a očakáva sa ďalší súboj favoritov celkovej klasifikácie, do ktorého sa však určite zapojí aj Filippo Ganna.

Včera 17:33 Mark Cavendish vyhral druhú etapu Okolo Maďarska. Sagan sa do šprintu nezapojil a Martin Voltr ide do žltého dresu.

Skvelú prácu odviedol opäť český jazdec slovenského tímu Pierre Baguette Cycling Martin Voltr, ktorý sa druhý deň po sebe dostal do úniku a vďaka bonusovým sekundám na prémiách sa dostal do vedenia celkovej klasifikácie.

Včera 17:16 Pelayo Sánchez porazil v šprinte úniku Alaphilippa a vyhral šiestu etapu Giro d’Italia.

Julian Alaphilippe finišoval na druhom mieste pred Lukeom Plappom. Ružový dres drží aj naďalej Tadej Pogačar.

Včera 15:58 Dorota Vojtíšková dosiahla skvelý výsledok, keď na majstrovstvách Európy skončila 5. v Short-Tracku (+galéria).

Majstrovstvá Európy v horskej cyklistike sa konajú v rumunskom Cheile Gradistei a pre slovenskú reprezentáciu odštartovali úspešne. Dorota Vojtíšková sa v juniorskej kategórii pretekov XCC umiestnila na výbornom 5. mieste.

Včera 12:37 Peter Sagan o výhre na Giro d’Italia: Celý deň sa deriem v úniku a teraz ma niekto predbehne tesne pred koncom? No to určite.

„Keď sa to konečne upokojilo, začal som hrať mŕtveho chrobáka. Cítil som, že sa mi ide dobre a chcel som sa trochu pohrať s ich hlavami, aby si mysleli, že nevládzem,“ opisuje Peter Sagan desiatu etapu na Gire v roku 2020, ktorú vyhral po 133 km v úniku a 12-kilometrovom sóle.