Najdlhšiu 80 km dlhú trať KAKTUS BIKE bratislavského MTB maratónu vyhrali Tomáš Višňovský a Janka Keseg Števková (výsledky).

V nedeľu sa v Bratislave pretekalo v disciplíne MTB maratón na troch tratiach rôznych dĺžok – 22 km, 52 km a najdlhšej 80 km dlhej trati.

KAKTUS BIKE Bratislavský MTB Maratón 2022. Foto: Max Čistý

S najdlhšou 80 km dlhou traťou sa najlepšie v mužskej kategórii popasoval Tomáš Višňovský s výsledným časom 3 hodiny a 29 sekúnd.

Na druhom mieste za ním so stratou niečo málo cez dve minúty dorazil do cieľa Rakúšan Michael Holland. Tretí skončil Jan Andrej Cully.

Medzi ženami bola najrýchlejšou na 80 km trati majsterka Slovenska v XCO Janka Keseg Števková s výsledným časom 3:57:59 hod. Na druhom mieste sa umiestnila Ivana Straková a tretiu priečku obsadila Denisa Dubovská.

Na kratšej 52 km trati medzi mužmi dominoval Matej Baco, ktorý vyhral s pohodlným náskokom viac než 3 minút pred Michalom Strakom. Ten bol v záverečnom špurte rýchlejší ako Marián Miklušek, ktorý sa umiestnil na treťom mieste.

Medzi ženami bola najrýchlejšou pretekárkou Marina Dragan, ktorá 52 km dlhú trať zvládla za 2:56:54 hod. Na druhom mieste za ňou sa umiestnila Linda Fidlerová a na treťom mieste skončila Sandra Vavrúšová.

Na krátkej 22 km trati bol najrýchlejším mužom Michal Balent s výsledným časom 49:16 min. Druhým najrýchlejším jazdcom sa stal Martin Beták so stratou necelých 2 minút a tretie miesto obsadil Peter Stillhammer.

V ženskej kategórii bola najrýchlejšou pretekárkou Zuzana Senková, ktorá trať prešla za 1:08:38 hod. Na druhom mieste sa umiestnila Luciša Hollá a tretie miesto pripadlo Jarmile Krajčíkovej.

Kompletné výsledky KAKTUS BIKE Bratislavský MTB maratón nájdete na stránke sportsofttiming.sk.