Mladá Viktória Chladoňová začala cyklokrosovú sezónu víťazstvom Slovenského pohára v Selciach.

Len 16-ročná slovenská pretekárka vyhrala v ženskej elite cyklokrosové preteky Grand Prix Selce a deň predtým skončila na výbornom treťom mieste na pretekoch českého pohára Toi Toi Cup v Mladej Boleslavi.

Viktória Chladoňová otvorila svoju sezónu na cyklokrosovom bicykli v českej v Mladej Boleslavi na pretekoch českého pohára Toi Toi Cup, na ktorých skončila po výbornom výkone tretia, pričom zaostala len o štyri sekundy za druhou Kateřinou Hladikovou. Víťazkou sa stala Kristýna Zemanová.

O deň neskôr štartovala úradujúca majsterka Slovenska na pretekoch úvodného kola Slovenského pohára v cyklokrose Grand Prix Selce, kde sa jej podarilo vyhrať s pohodlným náskokom 1:12 min pred Češkou Nikolou Bajgerovou a tretia prešla cieľom Poľka Zuzanna Krzystala.

V mužskej elite sa stal víťazom v Selciach holandský pretekár Mickaël Crispin, druhý skončil Poliak Marek Konwa a tretí finišoval Čech Patrik Černý.

Zo Slovákov sa najlepšie umiestnil Matej Ulík, ktorý skončil na piatom mieste so stratou 1:38 min na víťaza.

V juniorskej kategórii zvíťazil maďarský jazdec Zsombor Takács a najlepší slovenský pretekár bol Peter Šoltés, ktorý sa prebojoval na tretie miesto. Do top 10 sa prebojovali aj Tobias Hajkovský na 5. mieste, Martin Surman na 7. mieste Dominik Sochan na 9. mieste a Fabian Wieland na 10. mieste.