Len 23-ročný Ilan van Wilder prekvapil Pogačara aj Rogliča a vyhral taliansku klasiku Tre Valli Varesine.

Mladý belgický talent tímu Soudal Quick-Step zaútočil zo skupiny favoritov 9,5 km pred koncom, na jeho zrýchlenie nikto nezareagoval, a do cieľa išiel sám. Druhý skončil Richard Carapaz a v šprinte o tretie miesto bol najrýchlejší Aleksandr Vlasov pred Primožom Rogličom a Tadejom Pogačarom.

Po víťazstve etapy i celkového hodnotenia pretekov Okolo Nemecka v auguste, si len 23-ročný Ilan van Wilder pripísal ďalšie víťazstvo vo veľmi silnej konkurencii na 196 km dlhej kopcovitej klasike Tre Valli Varesine s celkovým prevýšením 3464 metrov.

Van Wilder je prvým belgickým víťazom pretekov Tre Valli Varesine od roku 1968, kedy vyhral legendárny Eddy Merckx.

„Najprv som chcel iba držať tempo, ale potom som išiel radšej naplno. Športový riaditeľ [Davide] Bramati v aute mi cez vysielačku hovoril, aby som išiel časovku až do cieľa, a dodal mi veľa mentálnej sily,“ povedal Van Wilder.

Svoje dominantné víťazstvo využil Ilan van Wilder v rozhovore po pretekoch aj na to, aby vyjadril svoj názor na potenciálne spojenie jeho tímu Soudal Quick-Step a Jumbo-Visma.

„Máme za sebou náročné týždne. Toto víťazstvo venujem spolujazdcom a všetkým, ktorí sú v tíme. A tiež chcem povedať, že nesúhlasíme s týmito sračkami a chceme pokračovať ako tím Soudal Quick-Step. Sme dosť silní a dúfam, že to tak zostane aj naďalej,“ dodal Ilan van Wilder.