Jonas Vingeegaard na Vuelte: Primož aj Sepp už etapu vyhrali. Dúfam, že sa mi tiež podarí vyhrať.

Dvojnásobný víťaz Tour de France je pred najťažšími vrchárskymi etapami na Vuelte siedmy, pričom na tretieho Remca Evenepoela stráca 1:17 minúty a lídrom je aj naďalej Sepp Kuss.

„Myslel som si, že Soudal-QuickStep pôjde po etape, ale je to ich voľba a ich taktika. My to nedokážeme ovplyvniť. My sme nechceli etapu, takže nám to vyhovovalo,“ povedal Jonas Vingegaaard po 11. etape Vuelty, ktorú vyhral z úniku Jesús Herrada a celkové poradie sa na vrchole rebríčka nemenilo.

„Momentálne sme vo veľmi dobrej situácii, takže každý ďalší deň [s červeným dresom] je pre nás dobrý.“

„Dnes to bol pokojný deň a tempo v stúpaní bolo vysoké, ale nebol to žiadny extrém. Musíme počkať na piatok a uvidíme, ako to pôjde ďalej,“ povedal Vingegaard s odkazom na náročnú horskú 13. etapu, ktorá sa končí na vrchole legendárneho stúpania Col du Tourmalet.

„Primož [Roglič] aj Sepp [Kuss] už vyhrali etapu, tak dúfam, že sa mi tiež jednu podarí pridať. Ale pokým máme červený dres, všetko je tak, ako má byť,“ dodal Vingegaaard.

Včera 18:03 Demi Vollering bola najsilnejšia v dojazde do kopca a vyhrala 5. etapu Vuelta España Femenina.

Etapa sa končila 3,2 km dlhým stúpaním Alto del Fuerte Rapitán s priemerným sklonom 8,1 %. Vollering zaútočila necelý kilometer pred koncom a do cieľa prišla sama pred Yarou Kastelijn a Elisou Longo Borghini.

Včera 12:04 Peter Sagan na Giro d’Italia: Jeden z najlepších výkonov v kariére a honba za cyklámenovým dresom.

„Keď sa to konečne upokojilo, začal som hrať mŕtveho chrobáka. Cítil som, že sa mi ide dobre a chcel som sa trochu pohrať s ich hlavami, aby si mysleli, že nevládzem,“ opisuje Peter Sagan desiatu etapu na Gire v roku 2020, ktorú vyhral po 133 km v úniku a 12-kilometrovom sóle.

Včera 11:03 Fox chystá aero kombinézu pre zjazd. Čo sa píše o zjazdovom oblečení v pravidlách UCI?

V pravidlách UCI sa píše, že kombinézy v zjazde nie sú povolené, takže je otázne, či pretekárky a pretekári sponzorovaný Foxom budú môcť používať tieto kombinézy aj na pretekoch.

Včera 10:28 Kristen Faulkner vyhrala po záverečnom úniku 4. etapu Vuelta España Femenina.

Američanka zaútočila 5,8 km pred cieľom a svoje sólo dotiahla úspešne až do cieľa. V šprinte o druhé miesto bola najrýchlejšia Georgia Baker pred dvojicou Marianne Vos a Blanka Vas. Do vedenia celkovej klasifikácie sa posunula Marianne Vos.

Včera 09:09 Maxim Van Gils vyhral v šprinte klasiku Eschborn-Frankfurt.

Na druhom mieste skončil Alex Aranburu a tretí finišoval Riley Sheehan.