Francúzski jazdci Benoit Coulanges a Myriam Nicole vyhrali kvalifikáciu Majstrovstiev Sveta v zjazde.

Kvalifikáciu Majstrovstiev Sveta v zjazde vo francúzskom stredisku Les Gets ovládli domáci jazdci.

Francúzski jazdci Benoit Coulanges a Myriam Nicole  vyhrali kvalifikáciu Majstrovstiev Sveta v zjazde

Kvalifikáciu zjazdových pretekov Majstrovstiev Svet v mužskej kategórii vyhral Francúz Benoit Coulanges. Ten bol o 0,240 sekundy rýchlejší od svojho krajana Amaury Pierrona. Tretí v kvalifikácii skončil Španiel Angel Alonso Suarez.

Slovenskí pretekári Rasťo Baránek a Denis Kohút sa v kvalifikácii umiestnili na 55. respektíve 87. mieste. Rasťo na víťaza kvalifikácie stratil 15,64 sekundy.

Medzi ženami bola najrýchlejšia Myriam Nicole, ktorá dosiahla o 6,686 sekundy rýchlejší čas ako Nemka Nina Hoffmann. Na treťom mieste v kvalifikácii skončila Eleonora Farina z Talianska.

Najrýchlejším juniorom sa stal Brit Jordan Williams, ktorý dosiahol rýchlejší čas od veľkého favorita Jacksona Goldstonea. Najrýchlejšou junirokou v kvalifikácii je Izabela Yankova z Bulharska.

Po dnešnej kvalifikácii majú jazdci k dispozícii ešte jeden deň tréningu. V sobotu o 13:00 odštartuje finále žien a následne o 15:00 budú štartovať muži.

5. Hugo Marini: 3:39.862

Kompletné výsledky kvalifikácie Majstrovstiev Sveta si môžete pozrieť na stránke tisottiming.com.