Crankworx 2022 jediná európska zastávka série Crankworx v rakúskom Innsbrucku.

Pozrite si program najväčšej európskej cyklistickej freeride / freestyle akcie. Sledujte aktuálny program live.

Od stredy 15. júna do nedele 19. júna sa v rakúskom Innsbrucku koná európsky festival Crankworx. Ten každoročne svojim divákom ponúka to najlepšie z extrémnej cyklistiky. Pozrite si program jednotlivých dní. Všetky uvedené disciplíny si môžete pozrieť na Red Bull TV.

Streda 15.6.

• POC európske majstrovstvá v disciplíne whip-off – tu si môžete pozrieť výsledky.

Štvrtok 16.6.

Piatok 17.6.

• CLIF Speed and Style – 17:30 – 19:00

Táto disciplína v sebe kombinuje preteky na dual slalomovej trati s freestyle trikmi na jednotlivých skokoch. Divácky veľmi atraktívna disciplína odporúčam pozerať. Štartovú listinu si môžete pozrieť tu.

Sobota 18.6.

• Crankworx Innsbruck Slopestyle – 12:30 – 15:00

Pravdepodobne najznámejšie európske slopestyle preteky s účasťou najlepších riderov z celého sveta. Pre kompletný zoznam pretekárov klikaj.

Nedeľa 19.6.

• Deuter Downhill – 15:30-17:30

Nabité preteky v kráľovskej disciplíne zjazd. Zoznam pretekárov nájdeš na priloženom linku.

11:03 Fox chystá aero kombinézu pre zjazd. Čo sa píše o zjazdovom oblečení v pravidlách UCI?

V pravidlách UCI sa píše, že kombinézy v zjazde nie sú povolené, takže je otázne, či pretekárky a pretekári sponzorovaný Foxom budú môcť používať tieto kombinézy aj na pretekoch.

10:28 Kristen Faulkner vyhrala po záverečnom úniku 4. etapu Vuelta España Femenina.

Američanka zaútočila 5,8 km pred cieľom a svoje sólo dotiahla úspešne až do cieľa. V šprinte o druhé miesto bola najrýchlejšia Georgia Baker pred dvojicou Marianne Vos a Blanka Vas. Do vedenia celkovej klasifikácie sa posunula Marianne Vos.

09:09 Maxim Van Gils vyhral v šprinte klasiku Eschborn-Frankfurt.

Na druhom mieste skončil Alex Aranburu a tretí finišoval Riley Sheehan.

30.04.2024 Video: Prvé kolo Slovenského pohára XCO v Drozdove poznačili extrémne podmienky na trati.

Pretekári to vôbec nemali ľahké a počas víkendu sa museli vysporiadať s náročnými podmienkami na trati. Dážď, blato a zima skúšali pretekárov, ktorí to naozaj nemali ľahké. Z víťazstva v elitných kategóriách sa tešili poľskí pretekári Filip Helta a Gabriela Wojtyla. Zo slovenských jazdcov skončili najlepšie Matej Ulík na druhom mieste a Tereza Kurnická, ktorá obsadila 7. priečku.

30.04.2024 Tadej Pogačar ide na Giro d’Italia v silnej zostave s jasným cieľom vyhrať ružový dres.

Tím UAE Emirates zverejnil zostavu ôsmich jazdcov pre Giro: Tadej Pogačar, Mikkel Bjerg, Felix Grossschartner, Vegard Stake Laengen, Rafal Majka, Juan Sebastián Molano, Domen Novak a Rui Oliveira.