Biniam Girmay porazil šprintérov a vyhral austrálske preteky Surf Coast Classic.

Na druhom mieste skončil Elia Viviani a tretí finišoval Corbin Strong.

Biniam Girmay porazil šprintérov a vyhral austrálske preteky Surf Coast Classic

Biniam Girmay si pripísal prvé víťazstvo v sezóne 2024 na 158 km dlhej austrálskej klasike Surf Coast Classic.

„Po Tour Down Under som sa cítil veľmi dobre, takže som dnes povedal svojmu tímu, že to musíme kontrolovať toľko, koľko dokážeme, tiež musíme byť inteligentní, nájsť lepšie koleso a myslím si, že sme odviedli dobrú prácu,“ povedal Girmay. .

„Hlavná vec, o ktorej sme dnes hovorili, je posledných 5 km, musíme byť v správnom kolese, pretože nemáme veľkých jazdcov. Myslím si však, že sa nám podarilo zostať v perfektnej pozícii a aj v poslednej časti sme sa posunuli vyššie.“

To znamenalo, že Girmay mohol vstúpiť do záverečnej rovinky s istotou a predviesť šprint, ktorý bol dostatočne rýchly na to, aby porazil Vivianiho na čiare.

Výsledky Surf Coast Classic 2024

Včera 17:24 Tom Pidcock bol v záverečnom šprinte štvorčlennej skupiny Amstel Gold Race najrýchlejší, Van der Poel mimo boja o víťazstvo.

Na druhom mieste v pretekoch skončil švajčiarsky jazdec Marc Hirschi, ktorý bol počas celých pretekov naozaj aktívny, avšak v šprinte na Pidcocka nestačil. Na treťom mieste v pretekoch skončil Tiesj Benoot.

Včera 16:28 Video: Marianne Vos vyhrala Amstel Gold Race, potom čo Lorena Wiebes oslavovala víťazstvo predčasne.

O tom, že oslavovať víťazstvo sa má až po prejdení cieľovej čiary sa tentokrát presvedčila Lorena Wiebes, ktorá zdvihla ruky z riadidiel priskoro.

13.04.2024 Evie Richards a Sam Gaze vyhrali úvodné preteky svetového pohára v disciplíne XCC.

Úvodné podujatie svetového pohára v horskej cyklistike sa v týchto dňoch koná v brazílskej Mairiporã a preteky elitných jazdcov odštartovali dnes disciplínou Short-Track (XCC).

13.04.2024 Lukáš Kubiš zaznamenal skvelý výsledok a v 4. etape pretekov Tour du Loir-et-Cher vo Francúzsku skončil druhý.

Na svoje konto si tak pripísal cenné body do rebríčka UCI.

12.04.2024 Peter Sagan neodštartuje vo Svetovom pohári v horskej cyklistike v brazílskej Mairiporã.

Jeho neúčasť na pretekoch je podmienená výpadkom formy, ktorý nastal v dôsledku zdravotných komplikácií.