17-ročný americký supertalent Andrew August má ísť do Ineosu: Je to Remco s väčšou silou.

Andrew August odmietol ponuku zmluvy s americkým tímom Hagens Bermans Axeon. Zaujímalo sa oňho viacero WorldTour tímov a údajne je jeho prestup do Ineos Grenadiers blízko, ale zmluvu ešte nepodpísal. (GCN)

Axel Merckx, ktorý vedie vývojový tím Hagens Berman Axeon, sa chcel dohodnúť s Andrewom Augustom, ale pre GCN sa vyjadril, že „nepríde k nám a mám podozrenie, že pôjde do WorldTour“.

„Tento január išiel na tréningový kemp Ineosu na Malorke a urobili na ňom nejaké testy a test Vo2 a mal 92,“ povedal Toby Stanton, zakladateľ tímu Hot Tubes, v ktorom doteraz pretekal August.

„Vediem svoj tím už 32 rokov a je to najtalentovanejší jazdec, akého som mal alebo videl. Je to Remco, ale pravdepodobne s väčšou silou,“ povedal Stanton o mladom Američanovi.

„Testujeme jazdcov na stúpaní s názvom Brasstown Bald a Magnus [Sheffield] bol o minútu rýchlejší ako Nathan Brown, Ian Boswell a Ben King. Potom vyšiel Phil Gaimon a bol ešte rýchlejší.“

„AJ August sa tam dostal po 45 míľach [72 km] tréningu a zajazdil tam čas 13:51, čo je rýchlejšie ako Gaimon a o minútu rýchlejšie ako Magnus. S hmotnosťou 57,6 kg mal priemerný výkon 398 wattov. To je 7,2 wattu na kilogram.“

Včera 17:45 Phil Bauhaus vyhral v šprinte druhú etapu Okolo Slovinska a dostal sa do vedenia celkovej klasifikácie.

Na druhom mieste skončil Alberto Dainese a tretí finišoval Luka Mezgec. Zo slovenského tímu Pierre Baguette sa najlepšie umiestnil 19-ročný Čech Daniel Vysočan, ktorý skončil na 46. mieste.

Včera 17:31 Tim Merlier porazil v šprinte Philipsena a vyhral druhú etapu Okolo Belgicka.

Jasper Philipsen skončil na druhom mieste a tretí finišoval Olav Kooij. S Merlierom v cieli oslavoval víťazstvo aj Slovák Martin Svrček, ktorý na belgickom etapáku plní úlohu domestika tímu Soudal Quick-Step.

Včera 17:16 Adam Yates vyhral horskú 5. etapu Okolo Švajčiarska a potvrdil pozíciu lídra celkovej klasifikácie.

Na druhom mieste skončil Yatesov tímový kolega Joao Almeida a skvelý výkon predviedol Egan Bernal, ktorý finišoval na treťom mieste. V rovnakom poradí, ako prišli do cieľa prví traja jazdci, je momentálne aj stav celkového hodnotenia.

12.06.2024 Video: Birell Bikefest 2024 aftermovie.

Najväčší bicyklový festival v strednej Európe Birell Bikefest 2024 opäť prekonal očakávania a my sme boli svedkami ďalšieho skvelého ročníka. Množstvo bicyklov, pretekov, fanúšikov a zábavy zaplavilo kálnický kopec a skvelá bike atmosféra sa niesla vzduchom počas celého víkendu. Asi nejako takto.

12.06.2024 Dylan Groenewegen vyhral v šprinte úvodnú etapu Okolo Slovinska, jedinú horskú prémiu získal jazdec Pierre Baguette.

Groenewegen vyhral tesne pred Alexandrom Kristoffom a tretí finišoval Phil Bauhaus. Z jazdcov slovenského tímu Pierre Baguette sa umiestnil najlepšie Adam Líška, ktorý skončil na 22. mieste, zatiaľ čo jeho český tímový kolega Tomáš Kalojíros sa dostal do úniku a vybojoval jediný možný bod na horskej prémii, takže sa oblečie do dresu lídra súťaže vrchárov.