Video: Pogačar spadol v zjazde, Vingegaard však ukázal charakter a počkal naňho.
Tadej Pogačar spadol 28,8 km pred cieľom v zjazde z vrcholu Col de Spandelles, keď sa snažil zbaviť Jonasa Vingegaarda, no v zákrute vyšiel mimo cesty, pošmyklo sa mu koleso a skončil na zemi.
Po páde Pogačara predviedol Vingegaard „džentlmenské“ gesto pretekára a Slovinca počkal. Tadej Pogačar sa snažil zbaviť Vingegaarda a nastupoval mu viackrát nielen v stúpaní, ale aj v zjazde a ešte pred jeho pádom skončil takmer na zemi aj Vingegaard, ktorému sa pošmyklo zadné koleso (video nižšie).
😱 @TamauPogi crashed! But Jonas Vingegaard waits for him.
😱 @TamauPogi est tombé ! Mais Jonas Vingegaard l'attend.#TDF2022 pic.twitter.com/bmGV0358cx
— Tour de France™ (@LeTour) July 21, 2022
Ešte pred pádom Pogačara skončil takmer na zemi aj Vingegaard:
😱 What a scare for Jonas Vingegaard !
😱 Quelle frayeur pour Jonas Vingegaard !#TDF2022 pic.twitter.com/2dA1Seb00k
— Tour de France™ (@LeTour) July 21, 2022
Najnovšie aktuality
Slovinský cyklista ukázal rozsiahlu modrinu na zadnej strane nohy, no napriek nepríjemnému incidentu verí, že jeho útok na rekordný piaty červený dres nie je ohrozený.
Pred štartom atraktívneho piateho ročníka Tour de France Femmes odpovedáme na najdôležitejšie otázky.
Slovenský majster finišoval len dve sekundy za víťazom Paríž-Roubaix v kopcovitom dojazde tretej etapy pretekov Okolo Dánska. Wout van Aert triumfoval tretí deň po sebe a upevnil si vedenie v celkovej klasifikácii, zatiaľ čo Kubiš je aj naďalej na druhom mieste.
Lukáš Kubiš predviedol obdivuhodný výkon a vybojoval druhé miesto v kráľovskej etape, keď v záverečnom stúpaní nestačil iba na Wouta van Aerta, ktorý triumfoval tretí deň po sebe.
Jensen Plowright už smeroval na pódium, keď cieľová fotografia potvrdila tesné víťazstvo Wouta van Aerta v druhej etape.
Čítať ďalej

Primoža Rogliča zrazilo auto počas tréningu. Pred Vueltou prišiel o dôležité preteky

Tour de France Femmes 2026: Osem kľúčových otázok o favoritkách, trase aj etapách, ktoré sa oplatí sledovať

Lukáš Kubiš skončil druhý za Woutom van Aertom po neuveriteľnom výkone v kráľovskej etape Okolo Dánska

Výsledky 3. etapy Okolo Dánska 2026

Vuelta čaká na rozhodnutie Tadeja Pogačara. Riaditeľ pretekov vysvetlil, prečo je optimistom





