Detaily a špecifikácia majstrovského špeciálu Scott Spark RC World Cup Nina Schurtera

Schurterov Spark RC World Cup má na sebe to najlepšie - diaľkové radenie SRAM XX1 Eagle AXS i sedlovka Reverb AXS či nové karbónové kolesá Syncros Silverton SL.

Scott predstavil v lete 2021 úplne nový pretekársky XC špeciál Spark novou technologiou integrovaného tlmiča v ráme.

Nino Schurter na ňom získal nielen deviaty titul majstra sveta, ale po víťazstve pretekov Svetového pohára v Brazílii vyrovnal historický rekord Juliena Absalona – obaja majú na konte 33 výhier na pretekoch Svetového pohára v XCO.

Scott spravil 9-násobnému majstrovi sveta špeciálny rám s dúhovo perleťovými doplnkami.

Schurterov Spark RC World Cup má na sebe, samozrejme, to najlepšie – vidlicu RockShox SID Ultimate, pohon SRAM XX1 Eagle AXS či nové karbónové kolesá Syncros Silverton SL (30mm). Bohužiaľ, hmotnosť neuvádzajú, ale predpokladáme, že bicykel s takouto výbavou nebude veľmi ťažký.

Pozrite si aj ďalšie bicykle profesionálnych cyklistov

Včera 22:40 Simona Kuchyňková po skvelom výkone vyhrala preteky Svetového pohára v endure v Poľsku.

Len pred pár dňami sa Kuchyňková tešila z tretieho miesta v úvodnom kole Svetového pohára v endure vo Finale Ligure, no v Poľsku svoje súperky porazila a v kategórii do 21 rokov bola najrýchlejšia.

Včera 18:18 22-ročný Belgičan takmer prišiel o výhru kvôli predčasnej oslave na pretekoch Štyri dni Dunkerque.

Fotofiniš štvrtej etapy nakoniec ukázal, že Warre Vangheluwe bol na cieľovej čiare o pár milimetrov skôr ako víťaz predošlých dvoch etáp a priebežný líder celkovej klasifikácie Sam Bennett. Mladý Belgičan dosiahol svoje prvé profesionálne víťazstvo.

Včera 17:37 Jonathan Milan vyrovnal Pogačarov hetrik a v šprinte vyhral tretiu etapu na Giro d’Italia.

Taliansky šprintér je suverénne najlepším šprintérom na Gire a v trinástej etape zvíťazil pred Stanislawom Aniolkowskim a Philom Bauhausom.

Včera 12:42 Zranený fotograf fotí televízny prenos z Giro d’Italia a vytvára skvelé umelecké fotografie.

Jered Gruber je bezpochyby jedným z najlepších fotografov cestnej cyklistiky na svete. Musel však podstúpiť operáciu kolena, kvôli čomu nemôže fotiť na Gire, a tak si vymyslel skutočne kreatívny spôsob, ako zachytiť momenty na talianskej Grand Tour.

Včera 11:41 Fotogaléria: 15 skvelých fotografií z víťazstva Juliana Alaphilippea na Giro d’Italia.

„Išli sme najprv vo veľkej skupine a potom som si spolu s Mircom Maestrim povedal: Ideme. Aj on si dnes naozaj zaslúžil vyhrať, bol úžasný a spolupracovalo sa nám super.“